İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Cem Işık yazdı:

Benim aracın 120.000 km bakım zamanı geldi. Rutin bakıma ilaveten Triger seti, bujiler, şanzıman yağı vs giriyor işin içine bu büyük bakımda. Servisi arayıp sordum, 18.100 Tl, yaştan dolayı %25 indiriminiz var dediler. 13,500 tl gibi bir fatura çıkardı karşıma benim araba.. Aracı aldığımdan beridir istisnasız hep yetkili servise götürdüm. Ama bu bakımda özelde mi yaptırsam diye bir kurt düşmedi değil aklıma..özel serviste 9.000 tl gibi tutuyor ancak iyi niyet garantisi ile vedalaşmaya hazır mıyım bilemedim..

Bence yine yetkiliye gidersin abi ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Benim aracın 120.000 km bakım zamanı geldi. Rutin bakıma ilaveten Triger seti, bujiler, şanzıman yağı vs giriyor işin içine bu büyük bakımda. Servisi arayıp sordum, 18.100 Tl, yaştan dolayı %25 indiriminiz var dediler. 13,500 tl gibi bir fatura çıkardı karşıma benim araba.. Aracı aldığımdan beridir istisnasız hep yetkili servise götürdüm. Ama bu bakımda özelde mi yaptırsam diye bir kurt düşmedi değil aklıma..özel serviste 9.000 tl gibi tutuyor ancak iyi niyet garantisi ile vedalaşmaya hazır mıyım bilemedim..

ben serviste yaptırırdım belki karşı taraftaki yada gebzedeki servislerde daha fazla iskonto yapabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Cem Işık yazdı:

Ben olsam motor bakimini ARB ye, sanziman bakimini Formenmotors a yaptirirdim. Gitmisken mutlaka guclendirilmis tüp, gerekli ise kavrama degisimi ile 200 bine kadar devamke.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Focus tdci 235 binde, iki kere triger değişti, deneye 3. değişecek. Bilye olarak değişti, gergi değişmedi hiç. Belli bir peridot yok sanırım, gevşeyince belirti verir mi vermeden su koyar mi bilmiyorum.

Sürekli titreşimi üzerine alan yaylı bir mekanizma sonuçta,insanın aklına dağılır mı falan diye geliyor ama hem maliyeti hem ustaların sözlerini dikkate alıp davranıyoruz işte.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Cem Işık yazdı:

O niyetle alınacaksa alınabilir tabi, kaliteli bir ürün olsun ama. Alsesuarcıda 50 liraya satılanlar güvenli midir bilemedim.

Yetkiliye gitmen daha sağlıklı Cem abi. Triger ve Şanzıman yağı her ustanın harcı değil.

Güvenmemek 5-6k masrafın önüne geçer.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Şu kadar sevilsek yeterdi be 😄

Malzemeler hazır, bakıma girecek. 

IMG_4143.jpeg

IMG_4145.jpeg

IMG_4138.jpeg

IMG_4139.jpeg

IMG_4141.jpeg

IMG_4144.jpeg

IMG_4146.jpeg

IMG_4148.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

saçıma bunca bakım yaptırsaydım lepiska olurdum

Olsun abi, biz benzini Shell’den alıyoruz 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

19 yillik birliktelik bitti focus gitti ,

yerine hep aklimda olan mondeo station wagon selective geldi 2.0 tdci 140 aisin 

yavas yavas titanium x sport a dondurucem  body olarak. 
haftaya genel bakimlar yapilicak

IMG_4627.png

c71ca24f-d662-44c3-abec-c1f9d2405576.jpeg

7a579f84-bd8f-4c6f-9d53-b65e59461cb9.jpeg

946df4d0-9a28-4280-ab5e-ff7b6b635f27.jpeg

IMG_4662.jpeg

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Sezgin Yılmaz yazdı:

IMG_4627.png

IMG_4662.jpeg

Maşallah,çok yakışıklı.Kazasız,belasız binmeniz dileğiyle.Ben de sedanına sahibim ama station da ayrı bir güzel💎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sezgin Yılmaz yazdı:

yavas yavas titanium x sport

Hayırlı olsun.

Türkiye'de makyajlı kasada selective diye geçiyor orada farklı mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hayırlı olsun.

Türkiye'de makyajlı kasada selective diye geçiyor orada farklı mi?

Uk da selective donanim yok 

donanimlarin resmini ekliyorum

benim en begendigim liftback 2.2 tdci titanium x ler ne yazikki liftback tr de  sadece birkactane var ,

donanim olarak ise adaptif suspansiyon ( bazi 2.5t lerde var ) isitmali sogutmali koltuklar var 

ornek bir tit x :https://www.autotrader.co.uk/car-details/202305127290541

IMG_4663.png

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Sezgin Yılmaz yazdı:

Maşallah. Düşük km beyaz aisin selective hem de sw. Bulunmaz Hint kumaşı. Tam aradığım kombinasyon güzel günlerde kullanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sezgin Yılmaz yazdı:

IMG_4627.png

IMG_4662.jpeg

Focusun çok güzeldi Sezgin. Mondeon da öyle olacaktır.  Hayırlı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bakım yapıldı. 
Ön takımdan, araç esneme yaptığında tıkırtı geliyordu, z rotlar bozulmuş, değişti.

Buji kablosunu çekince bir baktık, antifrizli su içinde yüzüyor bujiler, söküldü, tapalar değişti. 
Araçta hiç tekleme yoktu bu arada. 

Polen filtresini sökünce, güzel bir sövdüm, manzara bu şekilde. 

Çıkan bujiler de bu şekilde. 

IMG_4154.jpeg

IMG_4151.jpeg

IMG_4150.jpeg

IMG_4152.jpeg

• Beğen 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Eşimin yeni aracına (corsa) kasko ve trafik sigortası yaptırdım, dün ve önceki gün. Emmi sigorta ve mercedes card sağolsun. :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Mondeo'nun yağ bakımı yaklaştığı için kendisine birkaç çeyiz aldık.1.6 tdci motor için 4lt Motul x-clean yağ, yerli polen filtresi,Bosch yağ filtresi,orijinal mazot filtresi ve ilk kez kullanacağım Shell engine flushı netten bildiğim satıcılardan toplam 990tlye aldım.Hava filtremiz K&N olduğu için onu temizleyip geri takıyorum.Yağ bakımlarına uçuk rakamlar isteniyor ve ben de memlekete tayin alıp döndüğüm için geçen yıldan beri evimin önünde kendim yapmaya başladım periyodik bakımı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Vakit varken bayadır aklımda olan temizlik işlerini hallettim. 

-Koltuklar, koltuk altları, kapı ve taban döşemesi yıkandı. Stepne havuzuna kadar temizlendi. 

- Pasta cila boya koruma

-Motor bölümü temizliği ve genel plastik aksamlara koruma uygulandı. 

Bütün işlemler 6 saat kadar sürdü. Boya ciddi hareliydi, ilk defa bakım gördü. Ultra süper detaylı olmasa da beni tatmin etti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yine yağ bakımı yaptırdım bugün.. Ne çabuk doluyor bu kilometreler ya. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yine yağ bakımı yaptırdım bugün.. Ne çabuk doluyor bu kilometreler ya. 

ne ara 20 bin yaptın yahu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ne ara 20 bin yaptın yahu

22 ekimden beri 14000 km olmuş.. 

Yağ ve mazot, hava, polen, yağ filtrelerini değiştirdim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

22 ekimden beri 14000 km olmuş.. 

Yağ ve mazot, hava, polen, yağ filtrelerini değiştirdim.. 

giderdi daha 6000, Le france da olsan 20 bin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...