İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

350 verenler tek seferde düzeliyormuş

Alt takım kontrolü 50 lira rot ayarı 200 lirayken benim 350min kime zararı var :biggrin:

Ayrıca rota girmeden önce direksiyonu düzleyip sabitlemeyen rotcuya ben ayar yaptırmazdım. Kullanıcı işten anlamıyor olabilir ama ustaysa anlayacak. Burda işten anlamayan Tansu abi oldu ama olsun :crazy:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Mankal

Tavan döşemesi tamamen sarkmıştı onu yaptırayım derken direksiyon da araya girdi..Güzel oldu da tavanın tutkal kokusu çok fena.Umarım hafta sonuna kadar geçer.Uzun yol var yine.

33f68252-a417-4bf6-91e2-5b0ccb384fad.jpg

88538e00-d5a0-43ed-bd33-eff6e6624b86.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Bir haftadır araçta gözle görülmeyen su eksilme sorunu vardı. Herhangi bir yüksek hararet olmadığı için contayı eledim.

Motoru durdurduktan sonra su damladıkça tıslama sesi duyuluyordu. Ama yine de suyun kaçtığı yeri göremedim. Pazar günü tekrar kontrol edeyim dedim ve LPG sıcak su için su alınan T bağlantısında hafif ıslaklık gördüm ve hortumu yavaşça asıldım ve T bağlantısı elimde kaldı. Artık suyun nereden kaçtığını biliyorduk.

Pazar günü ve akşam üzeri olunca tüm sanayiyi gezdik belki açık bir dükkan buluruz diye ve sağolsun esnafın bir tanesi yarımcı oldu. Elinde alüminyum T varmış 30 TL ye aldık.

Montajını yaptım. Hava yaptığı için araç tüpe geçmedi. Motoru birazcık bağırtarak sistemdeki havayı aldım. Fan çalıştı ve araç LPG'ye geçti. Birkaç gün sonra tekrar kontrol edip eğer sorun yoksa antifiriz ekleyeceğim.

Hep derdim bu antifiriz değişimi sonrası araçları neden bağırtırlar diye :D Demek ki tam bağırtmayınca sistemdeki hava çıkmıyormuş. Tecrübe etmiş olduk.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Bir haftadır araçta gözle görülmeyen su eksilme sorunu vardı. Herhangi bir yüksek hararet olmadığı için contayı eledim.

Motoru durdurduktan sonra su damladıkça tıslama sesi duyuluyordu. Ama yine de suyun kaçtığı yeri göremedim. Pazar günü tekrar kontrol edeyim dedim ve LPG sıcak su için su alınan T bağlantısında hafif ıslaklık gördüm ve hortumu yavaşça asıldım ve T bağlantısı elimde kaldı. Artık suyun nereden kaçtığını biliyorduk.

Pazar günü ve akşam üzeri olunca tüm sanayiyi gezdik belki açık bir dükkan buluruz diye ve sağolsun esnafın bir tanesi yarımcı oldu. Elinde alüminyum T varmış 30 TL ye aldık.

Montajını yaptım. Hava yaptığı için araç tüpe geçmedi. Motoru birazcık bağırtarak sistemdeki havayı aldım. Fan çalıştı ve araç LPG'ye geçti. Birkaç gün sonra tekrar kontrol edip eğer sorun yoksa antifiriz ekleyeceğim.

Hep derdim bu antifiriz değişimi sonrası araçları neden bağırtırlar diye :D Demek ki tam bağırtmayınca sistemdeki hava çıkmıyormuş. Tecrübe etmiş olduk.

Hadi geçmiş olsun. Yolda kalabilirdin.  

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Aracı aldıktan sonra Otokoç servise bakım geçmişini sordum. En son 60 bin bakımı görünüyordu. Aldığım kişi çok da ayrıntılı bilgi veremedi doğrusu. Bugün tüm filtreleri ve motor ile çanzıman yağını değiştirdim. Ayrıca arka fren balataları yenilendi disk tornalandı.

Şaşmazda özelde yapıldı. Reklam olabileceği için servis adı yazmadım.

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün hayatımın en hızlı araç muayenesini yaptırdım. Hiç beklemeden egzoz muayenesi ardından araç muayenesinde de beklemedim ama beklenen hataları gördük;

Kısa huzmeli far ayarsız, 17 dakikalık işlem bedeli 1329,97 TL. 

• Beğen 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün hayatımın en hızlı araç muayenesini yaptırdım. Hiç beklemeden egzoz muayenesi ardından araç muayenesinde de beklemedim ama beklenen hataları gördük;

Hayırlı olsun 

Perşembe günü de ben randevu aldım bakalım

İvedikde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Metin Uzunoğlu yazdı:

Üzülsek mi sevinsek mi? Geçmiş olsun 17 dk.da iyi para .

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Adnan Çakır yazdı:

Üzülsek mi sevinsek mi? Geçmiş olsun 17 dk.da iyi para .

Aynen öyle anlamsızca bir iş, anlamsız olan yapılan iş karşılığı alınan ücret yoksa muayeneye diyecek bir lafım yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Çağlar Bayur yazdı:

bol devir iyidir geçmiş olsun

Teşekkür ederim. Masraf çıkarmadan tecrübe etmiş olduk.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hadi geçmiş olsun. Yolda kalabilirdin.  

Teşekkür ederim. Yolda kalsak eziyet ve masraf olacaktı. Çok şükür kendi imkanlarımızla çözdük.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

yolda giderken aniden gaz bosalmasi sonucu klima basinc sensorunun cortladigini fark ettim. yeni sensoru topkapidan hemen temin ettim ve tekrar gaz dolumuyla yola devam :)

basinc sensoru 350 lira

gaz dolumu 400 lira

IMG-20230626-WA0002.jpg

IMG_20230626_121033181.MP.jpg

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sabah teslim edilen EfficientGrip Performance 2 lastikleri taktırdım.

Alt tabla değişmişti ayarlar kaydı tabi ama yazlıklara geçmeyi bekledik. Sök tak 200, balans 200, rot 200 olmuş tarife... 500 aldı hepsine.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

@Sezgin Yılmaz ile birlikte arabalara giriştik. Sağolsun yattı alta benim bozuk olan deflektörü monte etti. 3. fren lambasını değiştirdik sıfır taktık. Geri vites ampulleri patlaktı onları değiştirdik. Daha yapılacak işimiz çok :S 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Harun Kocaçalışkan yazdı:

@Sezgin Yılmaz ile birlikte arabalara giriştik. Sağolsun yattı alta benim bozuk olan deflektörü monte etti. 3. fren lambasını değiştirdik sıfır taktık. Geri vites ampulleri patlaktı onları değiştirdik. Daha yapılacak işimiz çok :S 

Akıllı vida attınız mı şanzıman kablolarına? 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Emre Şimşek yazdı:

Akıllı vida attınız mı şanzıman kablolarına? 😅

Akıllı vidayı attık ama kablolara dikkat ettik :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O vidayı icat edenin aldığı beddua kadar, dua da var mıdır acaba :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Ozyurek yazdı:

O vidayı icat edenin aldığı beddua kadar, dua da var mıdır acaba :)

Kullanan daha fazladır , o yüzden dua>>>beddua bence :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ellerinize saglık. Eskisine ne oldu üçüncü fren lambasının?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Celalettin Süğürtin yazdı:

Ellerinize saglık. Eskisine ne oldu üçüncü fren lambasının?

Çöpe attım. Kullanılacak durumda değildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Kronik far mercek reflektorleri yanmis , 

reflektorlere krom farlar ic dis temizlik, mercekleri katarakt ameliyatina verdim. 

583804A2-7EF0-406C-BB0D-2B987FD6EA56.jpeg

IMG_5819.jpeg

IMG_5820.jpeg

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim yapıyor ameliyatı :)

Abi lokal esnafa verdim gebzede sonuclari paylasirim , Istanbul piyasasi bir asgari ucret istiyor:) o fiyatlara avrupadan sifir takim alip takabiliyorum zaten, simdilik deneme icin boyle yaptim sonuc alamaz isem bulgaristandan yenilerini alirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Emre Şimşek
  • Yeni Oluştur...