İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Metin Akbal
Fatih caddesi mi burası Metin abi İ [emoji4] 
Dr. Sadık Ahmet Buhara :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bugün ben araca bişey yapmadım valla. 

Ama o yaptı. Yanına bırakmayacağım bunu. 

Airbag sargısı koptu. Çıtır çıtır ötüyordu zaten. 

Megane2'lerin kronik arızası. Bir de ön mazgallardan su alırlar içeri.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Sani Gerşon yazdı:

Megane2'lerin kronik arızası. Bir de ön mazgallardan su alırlar içeri.

Hava yastığı lambası yanınca direksiyona bir rahatlama geldi 😀Kablo bayağı gerilmişti heralde. 

Pazar günü tamir ettireceğim inşallah.

Henüz içeri su almadı tıkanıklık yok şuan için sanırım Sani abi.

Metin Akbal yazdı:

Dr. Sadık Ahmet Buhara :)

2011-13 yılları arası orada okudum. Buhara'da ve leylanın arka sokağında ikamet etmiştim o zamanlar. Fatih caddesine benzettim buhara'da opet hatırlayamadım

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2011-13 yılları arası orada okudum. Buhara'da ve leylanın arka sokağında ikamet etmiştim o zamanlar. Fatih caddesine benzettim buhara'da opet hatırlayamadım
Yeni açıldı. Karaoğlan balıkçısının orda. Fatih caddesinde nerde vardı Opet :) [emoji16]
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

İyi akşamlar abilerim arkadaşlarım. Megane 3 DCI EDC aracımla ilgili kilometresinin yüksek olması nedeniyle yapmayı düşündüğüm enjektör bakımı işlemini Ankara Hızal pompa servisinde yaptırdım. Aracım 220 bin km'de ilk defa bakım yapıldı yakıt sistemine. enjektörler söküldüğünde beklediğimden temiz çıktılar.  Tezgaha alınarak temizlikleri yapıldı, sırasıyla  cihaza bağlanarak kontrolleri yapıldı.1 tane enjektör değerlerin dışında çıktı ve ayarla kabul edilir referans değerlere çekildi. Usta kızdırma bujilerinide kontrol ederek bakımı bitirdi. Çok el değiştirmemiş, düzgün yakıt konulmuş düzgün kullanılmış araçların farkını bu bakımda da görmüş oldum.

Enjektör bakımı dönüşü şoför kapısı anahtarsız giriş sisteminin (eller serbest) çalışmadığını fark ettim. Biraz araştırma sonucu  tamirine koyuldum.

Şoför kapı kolunu sökerek kapı içindeki kızılötesi sensörünün buldunduğu yerden çıkardım. Yaptığım kontrolde sensörün arkasındaki yaylı parçanın kırık olduğunu gördüm, silikon ve  japon yapıştırıcısı yardımıyla tamiri bitirdim.

JHjL63.jpg

Y6T9fD.jpg

K2dtDT.jpg

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yücel Meta yazdı:

İyi akşamlar abilerim arkadaşlarım. Megane 3 DCI EDC aracımla ilgili kilometresinin yüksek olması nedeniyle yapmayı düşündüğüm enjektör bakımı işlemini Ankara Hızal pompa servisinde yaptırdım. Aracım 220 bin km'de ilk defa bakım yapıldı yakıt sistemine. enjektörler söküldüğünde beklediğimden temiz çıktılar.  Tezgaha alınarak temizlikleri yapıldı, sırasıyla  cihaza bağlanarak kontrolleri yapıldı.1 tane enjektör değerlerin dışında çıktı ve ayarla kabul edilir referans değerlere çekildi. Usta kızdırma bujilerinide kontrol ederek bakımı bitirdi. Çok el değiştirmemiş, düzgün yakıt konulmuş düzgün kullanılmış araçların farkını bu bakımda da görmüş oldum.

Enjektör bakımı dönüşü şoför kapısı anahtarsız giriş sisteminin (eller serbest) çalışmadığını fark ettim. Biraz araştırma sonucu  tamirine koyuldum.

Şoför kapı kolunu sökerek kapı içindeki kızılötesi sensörünün buldunduğu yerden çıkardım. Yaptığım kontrolde sensörün arkasındaki yaylı parçanın kırık olduğunu gördüm, silikon ve  japon yapıştırıcısı yardımıyla tamiri bitirdim.

K2dtDT.jpg

Çok nadiren de olsa bu sorun başka 3'lerde de görüldü. Şaşırtıcı. Hiç kullanılmayan bi parçanın böyle kırılması, üzücü.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Yeni açıldı. Karaoğlan balıkçısının orda. Fatih caddesinde nerde vardı Opet :) emoji16.png

Yoktu ama açıldıysa oraya açılmıştır diye düşündüm abi 😀😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Ali hocam 5 kasımda a101 de plenty marka antfrizli cam suları 13 lira. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Sattım bir devir sona erdi 41r7917 ile yollarımız ayırdık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Hayırlısı olsun Mehmet hocam. İnşallah en kısa zamanda dilediğiniz aracı satın alırsınız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Hayırlısı olsun Mehmet hocam. İnşallah en kısa zamanda dilediğiniz aracı satın alırsınız. 

Teşekkür ederim Mehmet hocam. Aslında aracın satılması yenisi için değil.  Evi alırken elden almış olduğum borcum vardı. Onu ödemek için koreli ile yollarımız ayrıldı.  Şimdi bir miktar borç için gidecek. elimde kalan araç ile daha düşük bütçe ile iki yıl beni idare edecek bir araç almayı düşünüyorum 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Teşekkür ederim Mehmet hocam. Aslında aracın satılması yenisi için değil.  Evi alırken elden almış olduğum borcum vardı. Onu ödemek için koreli ile yollarımız ayrıldı.  Şimdi bir miktar borç için gidecek. elimde kalan araç ile daha düşük bütçe ile iki yıl beni idare edecek bir araç almayı düşünüyorum 

Mehmet abi hayırlısı olsun. İnşallah yakın zamanda daha iyisi nasip olur helalinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Mehmet kardeşim hayırlısı olsun. Ev borcu bittiyse veya bitecekse iyi olmuş. Seni idare edecek bir araç illaki bulunur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeonun kışlık ayakkabılarını giydirdim. Jantlı olunca 25 dk da bitti. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Tamponda bir kaç boya kusuru vardı , farlarda yılların verdiği yorgunluk yüzünden pek aydınlatmıyordu hepsine el atalım dedik.Önce söktüm komple tamponu boyaya verdim farlara giriştim boş yere farın camını açmaya çalışırken camı mahvettim [emoji3525][emoji3525] , sağolsun Metin Akbal tecrübeleri ile merceği arkadan değiştirdi bir de yeni cam taktı farlar idare eder hâle geldi [emoji7][emoji7] , idare eder hâlde çünkü içindeki elektrik tesisatı tamamen gevremiş ve dökülüyor buna da el attık ama pek etkili olmadı.Farları takınca o sıra da gündüz lambalarını aktif ettim turuncu ampülle Amerikan park benzeri birşeyler oluştu.Tampon bir ay balkon da yatınca biraz yamulmuş [emoji23] [emoji23] ama zamanla ısındıkça yerine oturur.Alt plastikler de hep kırılmıştı komple yenisini aldım sekmanı vidası cartı curtu 700 TL tuttu.Farlar , camı kargo gitti geldisi vs 500 TL tuttu.Tampon boyası 400 TL.Turbo borusu ufak zedelenmişti onu yaptırdım 40 TL , muhafazayı da 40 TL karşılığında taktırdım fuzuli yere masraf ettim [emoji846][emoji846].
tKWcjN.jpg

w9aukN.jpg

Za48U0.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Furkan Bakırel yazdı:
Tamponda bir kaç boya kusuru vardı , farlarda yılların verdiği yorgunluk yüzünden pek aydınlatmıyordu hepsine el atalım dedik.Önce söktüm komple tamponu boyaya verdim farlara giriştim boş yere farın camını açmaya çalışırken camı mahvettim [emoji3525][emoji3525] , sağolsun Metin Akbal tecrübeleri ile merceği arkadan değiştirdi bir de yeni cam taktı farlar idare eder hâle geldi [emoji7][emoji7] , idare eder hâlde çünkü içindeki elektrik tesisatı tamamen gevremiş ve dökülüyor buna da el attık ama pek etkili olmadı.Farları takınca o sıra da gündüz lambalarını aktif ettim turuncu ampülle Amerikan park benzeri birşeyler oluştu.Tampon bir ay balkon da yatınca biraz yamulmuş [emoji23] [emoji23] ama zamanla ısındıkça yerine oturur.Alt plastikler de hep kırılmıştı komple yenisini aldım sekmanı vidası cartı curtu 700 TL tuttu.Farlar , camı kargo gitti geldisi vs 500 TL tuttu.Tampon boyası 400 TL.Turbo borusu ufak zedelenmişti onu yaptırdım 40 TL , muhafazayı da 40 TL karşılığında taktırdım fuzuli yere masraf ettim [emoji846][emoji846].

Yakıştı yakıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

10 bin bakım için malzemeler hazır, ben de hazırım [emoji4]84f7b1d146379aaeb07044c60b1eb4d5.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Merhana, turuncu işaretli hortum ne işe yarıyor? Ucu boşta bırakılmış. Ayrıca kırmızı bölgede bu hortumun takıldığı yerde hortumdaki çatlaklardan yağlanma mevcut. 

1.Boşta olması doğru mu?

2.Yağlanma için de hortumu kısaltıp kelepçe takayım diyorum.

Focus c max 2006 1.6 Benzinli

IMgfeq.png

Şu parça ile aynı mı acaba? Aynı ise hava filtresi kutusuna giriyor gibi https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Ford-Focus-MK2-Focus-C-Max-Air-Box-Vent-Hose-1355082-/252783766643

Bu kısma mı takılacak? Şubat ayında subap değişimi olmuştu,herhalde ondan sonra sürekli boşta kaldı☹️

382518_2.jpg

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yağ azalmış , acil ekleme yaptım. Yakında bakım yapılacak ama eksik yağ ile sürmeyelim diye ekledim. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Serhan abi Den aldığımız mondeo nun farları kararmıştı temizlettik bu kış ı atlatalım yaz a değiştiririz artık
82580e7f2e8b032f6daf787610f0ec95.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Motor arıza lambası yandı. OBD ile bakınca ateşleme arızası göründü. Ataşehir Herford'a gittim. Bujileri değiştik, gitmişken yağ da değiştirildi. 500 lira tuttu. Hava ve polen filtrelerini kendim değişmiştim, yağ filtresini ise daha önce internetten almıştım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

El emeği göz nuru çırak işi app plakalarımız.
Seyir defterimiz de bulunsun. daeb1c10441b8185dd84ff2f43555fc6.jpg116372783a292c750a22c37a7c6bcba9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

1 senedir çektiğim tıkırtıdan kurtulduk... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...