İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Alpay Sumer

Kaporta da antifriz zararli etki birakabilir. dikkatli olmak lazim.

Ali Darbaz yazdı:

Kışa hazırlık kapsamın, önce 2 adet camsil aldım. Önceki gün cam suyu bitmişti. Bu iki camsili hazneye doldurdum. Bu gün bauhausa alışverişe gitim. Ordan 1 litre ucuz antifreezli camsuyu aldım.  Bunuda arabanın cam suyuna doldurdum. Ağzına kadar doldu. 3 litre antifrizli cam suyu 20 liraya maliyeti oldu. 

Kış dönemi hariç yaklaşık uzun süredir camsil dolduruyorum. 

205eae9d-ee7c-4656-a16a-31c4541adc06_siz

Metin Akbal yazdı:

Kışlık spec pardon şartnameye geçiş emoji16.png

bd237f9833ec35eb47778d4d1c3cb8d1.jpg

bd6fd6b5323b3b58071d5c8c8e27d4fe.jpg

Jantlar harika 🙄

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kaporta da antifriz zararli etki birakabilir. dikkatli olmak lazim.
Jantlar harika [emoji849]
Her ikisi de harikadır :) Ama teneke jant sevmiim. Aslında jant ta bakıyorum uygun düşerse diye :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Her ikisi de harikadır :) Ama teneke jant sevmiim. Aslında jant ta bakıyorum uygun düşerse diye :)

Jant koleksiyonu yapacaksanız 17" var üç vakte kadar satılık...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Jant koleksiyonu yapacaksanız 17" var üç vakte kadar satılık...
Önemli olan uygun olması [emoji16]

Bilgileri alalım bizde 2 tane Astra J var. Belki eniştem alır.

4dfbbaf78b44634c1594afea5d2e816d.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şoför kısmı delinmişti, paspas takımı aldım.

Motocarft ön arka fren balatası aldım,  500 TL ye geldi 11.11 indirimi ile.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

o da edition sanırım..🙄 Cosmo diye bi paketi var bunların. Çok güzelmiş diyolaaa😂

Biri Sport+Bixenon paket görünümlü Edition, diğeri Cosmo görünümlü Edition :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Önemli olan uygun olması emoji16.png
Bilgileri alalım bizde 2 tane Astra J var. Belki eniştem alır.

Be71G1.jpg

17" 5x108 et54

üzerindeki ford yazısı yapıştırma orjinal volvo jantı.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Be71G1.jpg

17" 5x108 et54

5x105 bizim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Metin Uzunoğlu yazdı:

17" 5x108 et54

Focusa da uyar mı Volvo jantları? Et 52.5 fordlarin çok fark yok gibi. Pejo falan epey farklı ama Volvo uyacak gibi.

3500-4000 TL istiyorlar Ford olunca 17" jantlara...

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Focusa da uyar mı Volvo jantları? Et 52.5 fordlarin çok fark yok gibi. Pejo falan epey farklı ama Volvo uyacak gibi.

3500-4000 TL istiyorlar Ford olunca 17" jantlara...

Ford otomobillerinin 5 bijonlu olanlarının tamamına uyar. Mondeo Mk5 orjinal jantı 5x108 et 55 bu volvo jantları ise 5x108 ET54 yani göbek ile dış kenar arası 1 mm fark ediyor. Hiç bir sıkıntı yok Mondeo Mk5 aracımda kullanıyorum. Bence o kadar para etmez ben geçen yıl ocak şubat gibi 2300 Tl ye almıştım. Mk5 orjinal 18" jant bulursam bu jantları satacağım.  

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

selamlar,
307'nin farlarını ve stoplarını oem olarak yenileriyle değiştirmiş biri olarak, clio'nunkilere de el atmasam olmazdı:
IMG-20201015-014450.jpg
malzemeler:
500-800-1200-1500-2000-2500-3000 zımpara,
meguiars plastx,
üzerine -araba boyaya gireceği için idareten- sanayicinin pelerinsiz kahramanı farecla g3 wax (güzel markadır aslında, buna da döneceğiz)
ve en can alıcı ürün yoğurt kabı.

kaputla far arasındaki boşluğa güvenlik kamerası gelecek dermişim:

IMG-20201113-213718.jpg
onu da halledeceğiz, bakalım.

IMG-20201113-213511.jpg
farın içindeki kromda da leke, yanık gibi bi yüzey var ama far açacak kadar vaktim yoktu. en azından ben öyle biliyordum ki stoplara geçtim...

başta 2000-2500-3000 kullanır geçerim diyordum ki çizikleri gördüm. kaportadaki savaş yarasından da belli olduğu üzere çetin bir mücadele olmuş ve bizim eşek en azından eve canlı dönmüş ama aynı şey sol kolum için geçerli değildi maalesef... neyse zımparayı yapıp çizikleri aldım, plastx, wax vs derken sol kolumu gömdüm geldim ve acı gerçekle yüzleştim:

IMG-20201113-215446.jpg
stopların içi leş gibiydi. ilk fotodan belli gibiymiş ama dikkatli bakmamıştım. sol kolumu gömdüğüm yerden çıkardım ve ardından da güzide sanayimizdeki sevgili kasaplardan birinin kaportaya gömdüğü stopları yerlerinden çıkardım. oturup tüm bağlantı parçalarını baştan üretse bu kadar uğraşmazdı büyük ihtimalle.

neyse önce stoplara su doldurup çalkalamadan doldur-boşalt yaptım çünkü özellikle eski far-stopların kaplamaları dökülebiliyor. tabi apc falan da kullanmadım bu yüzden -yenilerde de kullanmayın- ardından bikaç kez çalkaladım ve su berrraklaşınca içlerini sildim bez ile. uzun ve esnek bir metal tel vb de gerekiyor.

bu stop az daha parlasa alev alacakmış :D

IMG-20201113-215739.jpg
IMG-20201113-213854.jpg
şimdilik bu kadar, araba tavan hariç boyaya girdi, sonrasında eylemlerim sürecek.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Hüseyin Maviş yazdı:

Faturada görüldüğü gibi ilk bakımını yaptırdım. Aracımın garantisi 2023 yılına kadar devam ediyor. Garanti sevdasına gereksiz masraf. ☹️

1kqpYm.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hüseyin Maviş yazdı:

(Adres eksik olmuş, yeni fark ettim, alıntı yaptığım mesajı silebilirsiniz sayın moderatörlerim.)

1kqpYm.jpg

alt muhafaza hariç 200lira+kdv gibi gereksiz bi masraf var. Motor dış temizliğine de 120TL+KDV almışlar, ayıptır ya. Renault bunu ücretsiz yapardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Güzel parlamışlar :good1: :nazar:

Aynen, ayıptır günahtır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Umut Taşlı yazdı:

malzemeler:
500-800-1200-1500-2000-2500-3000 zımpara,
meguiars plastx,
üzerine -araba boyaya gireceği için idareten- sanayicinin pelerinsiz kahramanı farecla g3 wax

Çok güsel sonuç almışsınız elinize sağlık. Ben de farlara zımpara atacağım yarın inşallah. 

Plastx yok elimde. Buhar da veremiyorum o kimyasal ile. G3 pasta ve g3 wax var. Zımpara sonrası bu ikisini sırayla uygulasam yeterli olur mu acaba? 

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Sipariş verdiğim 4 adet yazlık Falken ze310 ecorun lastiklerimi teslim aldım. Şimdilik stok olarak bekleyecekler.Hem şehir dışına çıkmadığım hem de aracı çok fazla kullanmadığım için kış sonu takmayı düşünüyorum.Fiyatı uygun bulunca simdiden alayim dedim.Altındaki nokianlar şehir içinde işimi görür şimdilik.Bu arada Antalya'da olan üyeler için Aktaş oto lastik firmasını şiddetle tavsiye ederim.Çok ilgilendir benimle.Kepez'de galiba dükkanları.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

aksam banyosu yapalim dedik, gözümüz görmüyormuş..

kactir acaba bunun fari?

tRPc6a.jpg

KcENV0.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hanım kac zamandır söyler durur. Bizde bir tadalım dedik Midyeci Ahmet. 

İsparklarda olmasa bırakamıyorum arabayı valeye. Tüm yol boyunca tek düşüncem Otopark sorunu olmuştur. 

ACtC-3c-FFW19eG3ZLbAWmYwOnVZsN5vezEp_rtw

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Sumer yazdı:

aksam banyosu yapalim dedik, gözümüz görmüyormuş..

kactir acaba bunun fari?

tRPc6a.jpg

KcENV0.jpg

%99 h7

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...