İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Koray Demir
11 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Sadece yağ değiştiriyorlar bakımlarda

Ehil ustaları hariç tutalım. En ufak kılcal çatlağı sadece göz kontrolü ile farkedebilen ne cevherler var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Öyle ustayı bulsak da çok  para alıyor diye gitmeyiz, 150 liraya bakım yapana gideriz. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
bakımlarda bakılmamış mı?
Hatay'dan Mersin'e geleli 5 sene oldu. Oradayken servisle iletişimim çok iyiydi. Buradaki servis tam bir fiyasko. Kapisından bile geçmiyorum. Bu nedenle periyodik bakım anlamında sadece yağ + filtre değişimi yapıp ihtiyaca göre tamirci ziyaretiyle yetiniyorum. Özel servis de mi yok deeseniz, özel servisler kafama yatmıyor. Kurumsallaşmış yetkili servisler kadar düzenli çalışmaları yok. Hayaller servis, yapılan iş en basitinden tamirhane düzeni maalesef.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
1 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Öyle ustayı bulsak da çok  para alıyor diye gitmeyiz, 150 liraya bakım yapana gideriz. 

Arabamı satmaktan vazgeçmemin bir sebebi de Tuncay usta gibi bir ustadan ayrılma korkusudur. (Benzinli olarak Ford marka araba bulamama endişesi)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Önceleri özel servisleri de önemserdim. Ta ki geçen seneye kadar. V kayış değişimini yaparken krank kasnağının üć vidasından ikisini söküp kasnağı tek kalan vida üzerinde yarım tür döndürdüğünü ve binbir zorluk ve yöntemle krank kasnağının ikinci vidasını taktığını gördükten sonra gözümden düştüler. Düşünsenize, adamlarda kayışı gergiden kurtarma aleti bile yok. Oysa benim arabamda bile var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
4 dakika önce, Celalettin Süğürtin yazdı:

Önceleri özel servisleri de önemserdim. Ta ki geçen seneye kadar. V kayış değişimini yaparken krank kasnağının üć vidasından ikisini söküp kasnağı tek kalan vida üzerinde yarım tür döndürdüğünü ve binbir zorluk ve yöntemle krank kasnağının ikinci vidasını taktığını gördükten sonra gözümden düştüler. Düşünsenize, adamlarda kayışı gergiden kurtarma aleti bile yok. Oysa benim arabamda bile var.

Hocam, geçen hafta içinde triger değişimi için ustama gittim. Karteri sökerken cıvatalardan biri kırıldı, hemen bir usta çağırdılar ve kırık parçayı (kaynak işlemiyle) çıkardılar. Bence çok önemli, tek cıvata olmasa da sıkıntı olmayabilirdi ama doğrusunu yaptılar. İşçilik ve parça konusunda ustayla hiç pazarlık etmem, ne isterse o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
Hocam, geçen hafta içinde triger değişimi için ustama gittim. Karteri sökerken cıvatalardan biri kırıldı, hemen bir usta çağırdılar ve kırık parçayı (kaynak işlemiyle) çıkardılar. Bence çok önemli, tek cıvata olmasa da sıkıntı olmayabilirdi ama doğrusunu yaptılar. İşçilik ve parça konusunda ustayla hiç pazarlık etmem, ne isterse o.
Ustayla ben de pazarlık etmem. İşten önce bazen bilgi mahiyetinde sorarım. Durumum müsait olunca yaptırırım. Emeğin karşılığına itiraz etmek prensibim deģildir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
16 dakika önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Triger değişimi için karter sökülüyormuymuş yoksa başka bir iş mi vardı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
5 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Triger değişimi için karter sökülüyormuymuş yoksa başka bir iş mi vardı?

Yağ pompası oringinde hafif bir sızıntı vardı, onu değiştirmek için söküldü. O arada conta olmadığı için iyice temizlendi, silikonlandı, sabaha kadar beklendi ve yağ konuldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Her yerde bu etiketi arıyorum. Ama nere bakacağımı bilemediğimden bulamıyorum. sadece yol tabelaları çıkıyor. Yardımınız gerek :) 

aAEaivNNETCF5kzj_8iSo2afad175RmoLA8VyBIjkpap4iDUxtiZm4iXOFTQZsdUKlE3sCzvbkloiCgdu-dP2CQDop7tbjHwHmJWLu0Try7yhWLkzp6LD_Cilk7EZwvi4GOfU0KG5JeEAqtA-3fAV18y6lAFOCYMBNYujbg1r4VsQp9Mm4RhYPFJ82V8jfz--INZCPCM09Z6fhRDSSFB1Q2G_P2npuxJzVWrS5irEYbANq0ZPD1Rhj93gKZwRwQAzGjqgy4QqvQ_SU_8RYmUr1iCoZKtDzsHRJASghm0CmRkKAbIFjigVJsr0iOIRAs3-1U6T375row7c7knNZRKAUkjScQAQkMHRVtyt94Zu3YvwixZmqs6r_SBl3NmvbePzyBWxa7wRQf2_IdwHjRF9PqyM0fdkieahjyelkl7RWEm03IWUQkCBeKlPsEhdk3rPHcQiWWl0_XJoMrItbyYH360pNu1xrZwVqjoNqHfcuOGUMIgbKk6zZIpkp7LpUYNWJShau4OhpZw_XCh_lQ-Y9TtOva1daiT8jRtjP8xFfTVL-LN0zN35sAu_a9YIMslXkKCvpfo91FqyF7b27yBOSFwy8lrURkGh_WoosIo1G7cMCuqrqGHS2KECSXoQ5ajiWlX4PS0WJ0_VPuT3P3UXha8OJW0Aw1_=w1331-h998-no

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
7 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Her yerde bu etiketi arıyorum. Ama nere bakacağımı bilemediğimden bulamıyorum. sadece yol tabelaları çıkıyor. Yardımınız gerek :) 

sticker yapan reklamcılara veya kırtasiyelere giderseniz yardımcı olurlar diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

“Dikkat bu araç ile hypermil yapılmaktadır” yazdırın bence :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
11 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

“Dikkat bu araç ile hypermil yapılmaktadır” yazdırın bence :) 

Sen bilirsin, ben bilirim. Kaş vatandaş Hypermil deyince anlar :) Uzaktan yazının okunması zor olur.  Tırlardaki Yazılar gayet başarılı. Aynını bulup taksam yeter :) 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Arka iki amortisör, takozları ile birlikte değişti.
Sachs marka kullanıldı.
Geçenlerde torsiyon bağlantısının olduğu kısmı simsiyah gördüm fakat idare eder diye düşünüp umursamadım.
Ta ki dün hafif yapılı bir kuzenim sağ arka tarafa oturup, yamalı yollarda yolculuk yapana kadar.
Tangır tungur, yaylana yaylana gezdik.
Arabanın gönyesi kaymış gibi, hakimiyet berbat durumdaymış, amortisörleri değiştirince anladım farkı.
Ok gibi gidiyor yolda, virajlarda son zamanlar korkuyordum, şimdi dalıyorum korkmadan, maşallah hiç sıkıntı yok.
Yere bastığını hissediyorum artık aracımın.
Hazır sökmüşken kampanaları da temizlettim, ayarını kontrol ettirdim, cıncık gibi oldu. [emoji1]

2c209e420be3362e223732881b48eddf.jpg

f793f93d9c49be511a4c54d384ab2ca0.jpg

254e295dbe4753e6f4dca86b4d69486a.jpg

54d48d341dd4d6833ca4ff1f2477b9d8.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ölüymüş.. çok geç fark etmişsin.. 

Bakımda ustam uyardı fakat bu kadar ileri seviyede değildi Emmi,
Yağ kaçağı da, takırtılar da.
O takırtılar son radeyi gösterdi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

Ona doğuş otodan cok degerli bir tampon siparişi verdim 3860tl degerinde.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
51 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

Senin kıymetini bilsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çokmuş. Gt falan mı ne bu ?
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çokmuş. Gt falan mı ne bu ?

yok abi kullandıgım tamponun orjinali.  golf 4 r32 diye geciyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Tabi ki mazot aldım 😊
Şaka bir yana bu gün aracıma üç gün önce siparişini verdiğim ortam kokusunu taktım. 

Bakım anlamında; En son geçtiğimiz Ağustos ayında yağ ve tüm filitreleri değiştirmiştim. Bu hafta çarşamba günü kısmetse  yeniden değişecek.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Leonda bagajda kancalı lastikleri takabileceğim yer yoktu. Bu sorunu çözmek için halkalı civata aldım ama takmaya üşeniyorum [emoji1787]82fb4ab3ca38ca3be129010dd4271d71.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sisler eskimişti birinin de cami çatladı, internetten mercekli buldum biraz uğraştım oturtmak için fena olmadı gibi lakin daha ateşli olmasını beklerdim.c652d4f50f5f0b514ad518f5d6dbe079.jpg273e46f6d2f4a7a896ba1be1b563ece6.jpg08e5ebfb3ac0119b2f0913626703e3a3.jpg62dab5c4360239b826ccfa0bec65e5ed.jpga51242774a9cbfaf9b27ef9d795da610.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Furkan o mavi ışık ne gece lambası mı 🙈

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...