İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Talha Bilgi
8 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Arac cok guzel motorda sanirim Evo motoru tam bilmiyorum ama bu jantlar degismeli diyorum ustad :)

Evo turbolu bu turbosuz üstadım, zaten yazın aracı satıcağım için şimdilik bir harcama yapmayacağım ama belki renkden dolayı ise kastınız füme yani tampon rengine boyatsam güzel dururmu ? Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Evo turbolu bu turbosuz üstadım, zaten yazın aracı satıcağım için şimdilik bir harcama yapmayacağım ama belki renkden dolayı ise kastınız füme yani tampon rengine boyatsam güzel dururmu ? Teşekkürler.
Aynen renkten dolayi dedim :) Fume bogar mi bogmaz mi bilemedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ayak gazi ile hiz sabitleyici arasindaki afr ve dwell verilerini ölçtum. Sonuç şaşirtici. Hiz sabitleyici cok nizami. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Önce ön krank kepçesi, triger için sökülünce de yağ pompasından olduğunu sandığımız yağ kaçağının esas sorumlusunu dün bulduk. Aslında ben terlemeyi görüyordum ama aşağıya bu kadar etki edeceğini tahmin etmemiştim. Boruları söktüm temizledim birşey yok gibi ama kaçak var. Takip edip yerini tespit edeceğim.
6ab5867b5644a6ba29e5c4a979b232f9.jpg

Öncesi
1bab349bd782fce4ab4a13f4eb4ceec4.jpg

Sonrası
97b7c629cf82c77acd2666a3de67895a.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kışlıktan yazlık lastiklere geçiş yaptık. Şükür, yaza da kavuştuk. Sesi azaldı, ışıklarda yürüme isteği arttı. Harley bot giyinirken parmak arası terliğe geçti resmen.

10W40 Castrol Magnetec siparişi vermiştim, kargo geldi ama içime sinmedi bu yağ. Vazgeçtim, geri yolladım. Motul X-Cess 5W40 siparişi verdim, gelince yazlık bakımını da yaptıracağım Alican 'ın. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
6 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Kışlıktan yazlık lastiklere geçiş yaptık. Şükür, yaza da kavuştuk. Sesi azaldı, ışıklarda yürüme isteği arttı. Harley bot giyinirken parmak arası terliğe geçti resmen.

10W40 Castrol Magnetec siparişi vermiştim, kargo geldi ama içime sinmedi bu yağ. Vazgeçtim, geri yolladım. Motul X-Cess 5W40 siparişi verdim, gelince yazlık bakımını da yaptıracağım Alican 'ın. 

Magnetec çok kurum yapıyor hocam. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Motulun de cakmasinin cok oldugu soyleniyor :)
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
15 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Boşuna uğraş çözüm WD -40

Bir süre sonra işler daha kötüye gidecektir wd40 ile.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
15 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:
Shell sivi gres yagi aldim. Debriyaj teline sıkıcam. Ondan önce silah yaği kullaniyordum. Bitince world puan ile shell grease aldim.. 

https://urun.n11.com/gres-yagi/shell-liquid-grease-sivi-gres-400-ml-kampanya-P311454002

Boşuna uğraş çözüm WD -40

Adnan bey WD-40 yağlamak için kullanılmaz denir ama? Benim bildiğim pas ve yağ sökücü WD-40. Bu yüzden ileri zamanlarda yağsız kalan parçalar aşınır deniyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

İşte o yüzden Liqui Moly kullanıyoruz :) 

Maria sharapova ‘nın aldatıldığı bir dünyada yaşıyoruz hocam bu kadar emin olma. ;)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Wd40  olmaz hocam. O temizler pasi soker. Sonra titreşim den tum somunlar yuvalarindan cikar tel yerinden cikar. 

Ben yuzeyi kayganlaştiracağim. Wd40 vidalarin icine kadar işler. Tehlikeli motora bağli parçalar için. Sonra yolldan somun toplariz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Bir süre sonra işler daha kötüye gidecektir wd40 ile.
Daha önce kullandığım crafter ın fren ve debriyaj gıcırtısı için çok kullandım hatta evde kapı menteşelerin de de kullandım hala hiç birinin gıkı çıkmıyor [emoji6]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Gökhan Albayrak yazdı:

Maria sharapova ‘nın aldatıldığı bir dünyada yaşıyoruz hocam bu kadar emin olma. ;)

Maria sharapova yaşlandi abi. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Magnetec çok kurum yapıyor hocam. 

Bmw forumundan arkadaşlar bu konuda çok belirleyici oldular sağolsunlar. Bir kasaplık yapıp 10W40 magnatec koyucam dediğimde neredeyse taşlayacaklardı beni. Zaten içim bir garipti, istemeye istemeye almıştım. Tuz biber oldu. Bmw de liqui kullanan hiç duymadım, konuşmadım. Ya motul ya mobil kullanıyoruz. Tecrübeli olduğumuz yağlar bu markalar. 

2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Maria sharapova yaşlandi abi. 

O kadınlık tarihinde bir mihenk taşı. Zamandan bağımsız düşünülmeli. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Shell sivi gres yagi aldim. Debriyaj teline sıkıcam. Ondan önce silah yaği kullaniyordum. Bitince world puan ile shell grease aldim.. 

https://urun.n11.com/gres-yagi/shell-liquid-grease-sivi-gres-400-ml-kampanya-P311454002

ne sıvı gres ne wd 40 bir süre sonra tozla beraber kuruyor daha pis yapıyor en iyi çözüm ya atf yag ya silah yagı  yada motor yagı 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
7 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bmw forumundan arkadaşlar bu konuda çok belirleyici oldular sağolsunlar. Bir kasaplık yapıp 10W40 magnatec koyucam dediğimde neredeyse taşlayacaklardı beni. Zaten içim bir garipti, istemeye istemeye almıştım. Tuz biber oldu. Bmw de liqui kullanan hiç duymadım, konuşmadım. Ya motul ya mobil kullanıyoruz. Tecrübeli olduğumuz yağlar bu markalar. 

Ülkemizde pek bilinirliği yok zaten hocam ancak Alman malı olması nedeniyle özellikle Almanyada daha yaygın bir yağ.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Aslında bulunabilse yüksek gerilim trafo yağı bu işler için mükemmel sonuç mükemmel çözüm.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kışlıklardan kurtulduk.Yeni aldığımız Falkenleri deneyip göreceğiz.8df3e66eb7343493b0638ccbaab88219.jpg0318173876df3d03ee092cfddb914d02.jpg1c63103dd6a3043d6be58774abf5ca79.jpg161470b58321481c5fa93b47a9200872.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Adnan Çakır yazdı:

Kışlıklardan kurtulduk.Yeni aldığımız Falkenleri deneyip göreceğiz.

İki hafta sonra kar var hemde fena 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Lastikleri değiştik bir de dış temizlik yaptık.be569db36960e8a25d363df105d911fb.jpg03c722d85732b7181b89d9700483f7ae.jpg619e73139f4f121a14c512d9948e2d13.jpg

İki hafta sonra kar var hemde fena 
Gelsin başım gözüm üstüne binmeyiz olur biter [emoji6]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Lastikleri değiştik bir de dış temizlik yaptık.be569db36960e8a25d363df105d911fb.jpg03c722d85732b7181b89d9700483f7ae.jpg619e73139f4f121a14c512d9948e2d13.jpg
Bu muhit hic yabanci gelmedi. Derince Istasyonun oralar mi abi?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...