İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Fikret Özsoy yazdı:

Aracı içi sanki biraz sigara kokuyordu eski sahibinden dolayı. Michelin MC32705 150ml Klima Temizleyici Sprey aldım ve bugün söylendiği şekilde uyguladım. Bakalım sonuç nasıl olacak.

Eğer geçmezse febreze lavanta alın akşsm sıkıntı sabaha koku vs kalmıyor tecrübe ile sabit.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Metin Uzunoğlu yazdı:

Eğer geçmezse febreze lavanta alın akşsm sıkıntı sabaha koku vs kalmıyor tecrübe ile sabit.

Tamamdır Hocam yarın alıp arabanın bagajına atıyorum. İyi oldu bu bilgi. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fikret Özsoy yazdı:

Aracı içi sanki biraz sigara kokuyordu eski sahibinden dolayı. Michelin MC32705 150ml Klima Temizleyici Sprey aldım ve bugün söylendiği şekilde uyguladım. Bakalım sonuç nasıl olacak.

eğer başkaları da uygulayıp sorun yaşamamışsa hava mazgallarından hortumu salıp temizleyici köpük sıkın. Evaportöre kadar ulaşmanız lazım. Yoksa her türlü sprey sadece koku bastırıcı olur, çok hızlı geçer etkisi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eğer başkaları da uygulayıp sorun yaşamamışsa hava mazgallarından hortumu salıp temizleyici köpük sıkın. Evaportöre kadar ulaşmanız lazım. Yoksa her türlü sprey sadece koku bastırıcı olur, çok hızlı geçer etkisi

Eğer geçmezse onu da deneyeceğim. Bakalım bir süre Febrezi de deneyeceğim. Koku çok fazla değil aslında. Sigara kullanmadığımız için belki bize bir miktar geliyordur. Teşekkür ederim ilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Uzun bir aradan sonra yıkadım. Yıkayınca başka araba gibi görünmeye başladı. :)

IMG_20230807_200458.jpg

IMG_20230807_171700.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Amazon'dan aldığım 6,5 cmlik anteni bugün taktım, yuvasına tam oturdu. Uzun antene alıştığım için biraz tuhaf geldi ama. İş dönüşünde radyoyu test ettiğimde orijinal antende ciddi sıkıntı varmış. Hem radyo sayısı hem de ses kalitesi muazzam derecede arttı.

IMG_20230811_130925.jpg.3fb187c93b4844a1b87efab3ad82a851.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Kaan Karakaya yazdı:

Amazon'dan aldığım 6,5 cmlik anteni bugün taktım, yuvasına tam oturdu. Uzun antene alıştığım için biraz tuhaf geldi ama. İş dönüşünde radyoyu test ettiğimde orijinal antende ciddi sıkıntı varmış. Hem radyo sayısı hem de ses kalitesi muazzam derecede arttı.

IMG_20230811_130925.jpg.3fb187c93b4844a1b87efab3ad82a851.jpg

Hayırlı olsun hemşerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Sağ olun Fikret Bey. 40 cmlik anten sonrası 6,5 cmlik antene alışabilmek için sürekli pencereden arabaya bakıyorum. Yavaştan gözüme güzel görünmeye başladı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Kaan Karakaya yazdı:

Sağ olun Fikret Bey. 40 cmlik anten sonrası 6,5 cmlik antene alışabilmek için sürekli pencereden arabaya bakıyorum. Yavaştan gözüme güzel görünmeye başladı :)

Güle güle kullanın ön tarafta iyi görünüyor. Aynısından alabilirim. Linkini atabilir misiniz? Marka model değişiyor mu yoksa standart mı? 2006 cmaxe takmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
Mehmet Yeter yazdı:

Güle güle kullanın ön tarafta iyi görünüyor. Aynısından alabilirim. Linkini atabilir misiniz? Marka model değişiyor mu yoksa standart mı? 2006 cmaxe takmayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

Universal anten olarak geçiyor. Anten gövdesine bağlantı yerinin çapı 16,5 mm civarında. Benim araçta anten gövdesi dişi (6 mm) anten erkek girişli, 5 mm'lik adaptör ile bağlantı yaptım. Anten gövdesi erkek giriş ise ve 5 mm çaplı değilse sorun yaşarsınız.

6,5 ve 23 cm'lik iki adet anten adaptörleri (4, 5 ve 6 mm) ile birlikte geliyor. 

https://www.amazon.com.tr/dp/B09BF5NNY9

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Kaan Karakaya yazdı:

Teşekkür ederim.

Universal anten olarak geçiyor. Anten gövdesine bağlantı yerinin çapı 16,5 mm civarında. Benim araçta anten gövdesi dişi (6 mm) anten erkek girişli, 5 mm'lik adaptör ile bağlantı yaptım. Anten gövdesi erkek giriş ise ve 5 mm çaplı değilse sorun yaşarsınız.

6,5 ve 23 cm'lik iki adet anten adaptörleri (4, 5 ve 6 mm) ile birlikte geliyor. 

Fordun kendi anteni biraz zayıf sanki. Bu uzun tip olanlar. Önceki aracım C-Max idi. Ankara - Hatay arasında çoğu yerde radyo ya zayıftı ya da hiç çekmiyordu. Hatta TRT FM e de stem ediyorduk. Şimdiki araçta gömülü anten var. Bir kaç gün önce Antakya ya ilişik kesmeye gittik. Hiç kesintisiz radyo yayını vardı. Hatta Toroslarda bile TRT FM dinleyebildik. Onun için anteni değiştirmek iyi olabilir. Büyük ihtimalle radyo çekimi iyileşecektir. Kaan Bey de teyit ediyor zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kaan Karakaya yazdı:

Teşekkür ederim.

Ben ilk aldığımda değiştirdim, fordun satışını yaptığı ACV spor antenden aldım o zaman. Ben memnunum, adaptör vs gerekmemişti. Ama kutuda geliyor. 

Ama sanki kumandanın menzili etkilendi gibi geliyor. (Diğer araçlara kıyasla mesafe az oradan çıkarımım) kumanda pili vs değil olay bu arada. 

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
Ü.Emre Kartal yazdı:

Ama sanki kumandanın menzili etkilendi gibi geliyor.

Şimdi deneme yaptım. İkinci kattaki evimden binanın yan tarafındaki araca yaklaşık mesafe 20 mt ve 4 tane duvar var, sorunsuz olarak kumandadan otomatik cam açma kapama işlemini yapabiliyor. Önceden yapabiliyor muydu hiç dememiştim. Ancak eski antende otoparkta maksimum 40-50 mt kadar bir mesafeden açabiliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kaan Karakaya yazdı:

Şimdi deneme yaptım. İkinci kattaki evimden binanın yan tarafındaki araca yaklaşık mesafe 20 mt ve 4 tane duvar var, sorunsuz olarak kumandadan otomatik cam açma kapama işlemini yapabiliyor. Önceden yapabiliyor muydu hiç dememiştim. Ancak eski antende otoparkta maksimum 40-50 mt kadar bir mesafeden açabiliyordu.

Bu bana az geliyor 40-50 metre bile bazen ciddi iyi o derece 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim ve eşimin ağustos ayı ek MTV’lerini ödedim. Ödemek istemiyordum ama pek geri adım atılacağa benzemiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Benim ve eşimin ağustos ayı ek MTV’lerini ödedim. Ödemek istemiyordum ama pek geri adım atılacağa benzemiyor. 

Hocam ben geçen hafta bunu patronumla görüştüm. Geçmişte bu tip uygulamalar iptal edilmiş. Şirketin de vergilerini ödemiyor. Ben de ödemeyeğim. Çünkü ödersek geri alamayacağız. Seçimler geliyor, muhtemelen biri iptal eder yine :) 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Hocam ben geçen hafta bunu patronumla görüştüm. Geçmişte bu tip uygulamalar iptal edilmiş. Şirketin de vergilerini ödemiyor. Ben de ödemeyeğim. Çünkü ödersek geri alamayacağız. Seçimler geliyor, muhtemelen biri iptal eder yine :) 

maaşlı çalışanlar ödemeyince e haciz başlıyor. O sıkıntı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

maaşlı çalışanlar ödemeyince e haciz başlıyor. O sıkıntı

Vergi affı çıkar illa ki.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Vergi affı çıkar illa ki.

çıkmasına çıkar da e haciz 15 gün sonra geliyormuş o sıkıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çıkmasına çıkar da e haciz 15 gün sonra geliyormuş o sıkıntı

Yapma yahu. Bende ödemeyi düşünmüyordum 🤔

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ehaciz sıkıntı.  
Benim şirketin ilan ve reklam vergisini geciktirince belediye hemen haciz koyuyor. 
ilan ve reklam vergisi ne ya. 
Üstelik yanılmıyorsam su aboneliğin yoksa bile tabelan varsa çevre temizlik de ödüyorsun.
Tabela astın o zaman öde vergisini.  
Su harcadın öde çevre temizlik vergisini. 

Elektrik harcadın. Öde trt vergisini 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Vekalet sunduğumuz her dosyaya baro pulu yapıştırmamız gerekiyor, eskiden 5 tl idi, şimdi 50 tl gibi oldu sanırım. Eski cherokee aracım varken aracı satmak için notere gittiğimde 5 tl tutarlı bir pul yapıştırmadığım için 5 tl tutarında haciz olduğunu öğrenmiştim aracımda. 

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cem Işık yazdı:

Vekalet sunduğumuz her dosyaya baro pulu yapıştırmamız gerekiyor, eskiden 5 tl idi, şimdi 50 tl gibi oldu sanırım. 

Temmuzda yine zam geldi. 08.07.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere vekâlet pullarının beher bedeli 60,50 TL olarak tespit edilmiştir. (2022 yılında 18,15 TL, 2021 yılında 13,40 TL, 2020 yılında 12,30 TL, 2019 yılında 10,10 TL, 2018 yılında 8,20 TL, 2017 yılında 7,25 TL, 2009 yılında 3,75 TL idi.)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Koray Demir yazdı:

Temmuzda yine zam geldi. 08.07.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere vekâlet pullarının beher bedeli 60,50 TL olarak tespit edilmiştir. (2022 yılında 18,15 TL, 2021 yılında 13,40 TL, 2020 yılında 12,30 TL, 2019 yılında 10,10 TL, 2018 yılında 8,20 TL, 2017 yılında 7,25 TL, 2009 yılında 3,75 TL idi.)

Bana 3,75 üzerinden haciz uygulanmıştı :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nihat Palolu

Bugün arabamla biraz gezeyim hem hareket olsun hem akü şarj olsun istedim. Marşa bastım tık yok. Akü ölmüş. Varta D24 Model 60 Amper akü aldım. 1.400,00 TL. Eskisini 400,00 TL’ye aldılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...