Murat Azalma

Yeni Corolla Sedan

Recommended Posts

Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hiç olumlu yanları yok mu yav :) şirketlerin hibrit araba aldığını da görmüş olduk. Ne şirketler varmış yav :) 

Sen kiralama şirketlerine yapılan indirimleri görsen :) Ben şehir içi tüketim olarak merak ediyorum. 

Hacı Bey biraz daha km yapsın paylaşır diye umut ediyorum.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Sen kiralama şirketlerine yapılan indirimleri görsen :) Ben şehir içi tüketim olarak merak ediyorum. 

Bence 5lt’yi geçmez 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hacı Şenyurt
Sen kiralama şirketlerine yapılan indirimleri görsen  Ben şehir içi tüketim olarak merak ediyorum. 

Tabi ki paylaşacağım. Şöyle 10000 km’ye geleyim. Veriler gelir.

Olumlu yönleri olarak trafikte iseniz çok sessiz. Normal ve eco mod da da pedala çok basmazsanız sessizliğini koruyor. İç genişlikte güzel. Şehir içi süspansiyon görevini çok iyi yapıyor. Yanlış bilmiyorum isem arkalarda bağımsız süspansiyon var. Kol dayama yeteri kadar uzuyor. Müzik kalitesi kişiye göre değişir benim beklentim olmadığı için birşey diyemem. Şu andan gözüken ise şehir içi kullanımda yakıt olarak üzmeyecek gibi gözüküyor.
  • Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bence 5lt’yi geçmez 

CHR 7-8lerde dolanıyor. Hala pusuda bekliyorum iyi kullanıcıda 5'e düşerse Toyota plazasına uğrarım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

CHR 7-8lerde dolanıyor. Hala pusuda bekliyorum iyi kullanıcıda 5'e düşerse Toyota plazasına uğrarım.

Masa arkadaşım hibrit yaris ile 4,5lt’de dolaşıyor istanbulda. O yüzden 5 dedim yani. 

1,6 atmosferik cvt şanzımanla karabükte yokuşlu yollarda 10lt yakıyor. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Masa arkadaşım hibrit yaris ile 4,5lt’de dolaşıyor istanbulda. O yüzden 5 dedim yani. 

1,6 atmosferik cvt şanzımanla karabükte yokuşlu yollarda 10lt yakıyor. 

1.6 atmosferik için 10lt normal zaten ben hep 1.6 arabalarımda 10 yakıyordum hiç şaşmadı 

Hemen bir karşılaştırma yaptım,

Yaris 1.5 hybrid 75hp 1160kg

Corolla 1.8 hybrid 122hp 1385kg

C-HR 1.8 hybrid 122hp 1455kg 

Corolla bu orana göre 5.5 6 diye tahmin ediyorum

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

1.6 atmosferik için 10lt normal zaten ben hep 1.6 arabalarımda 10 yakıyordum hiç şaşmadı 

Hemen bir karşılaştırma yaptım,

Yaris 1.5 hybrid 75hp 1160kg

Corolla 1.8 hybrid 122hp 1385kg

C-HR 1.8 hybrid 122hp 1455kg 

Corolla bu orana göre 5.5 6 diye tahmin ediyorum

Yani o civarlarda olması lazım. Motor da hacmi büyük olması a rağmen Farklı bir krank-sıkıştırma oranı tasarımında tabi

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.