İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Sedan

Murat Azalma

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Hibrid lerin MTV leri nasıl hesaplanıyor? Sadece motor hacmine göre mi? akaryakıtlı olanlarla farkı var mı?

kişiye özel kanun yaklaşımı ile yapılıyor. dolayısı ile belli bir kanun yok. modeller çıktıkça kanun değişiyor. 

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Hibrid lerin MTV leri nasıl hesaplanıyor? Sadece motor hacmine göre mi? akaryakıtlı olanlarla farkı var mı?

Sadece motor hacmine göre

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Mesajın linki
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Otonom sürücü denemeleri çalışan bir firma. Adastec. Corolla ile çalışmalara devam ediyor. Telif istemezler heralde. Arabaların üstünde logoları var. Siteleri var. Haberlere çıktılar 

t7uL0v.jpg
y9sogC.jpg

IHUeUy.jpg

Mesajın linki
Erhan Doruk

Bence Türkiye trafiği ve yolları otonom sürüşe uygun değil. Her an ne çıkacak bilemiyorsun. Testleri sanayi ara sokaklarında yapıp performans alırlarsa trafiğe çıkmasına izin versinler. 

• Teşekkür 1
Mesajın linki
Mert Gulkokan

Dün corolla sedan gördüm sanırım hibrit en üst paketti kör nokta uyarı sistemi vardı

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Dün corolla sedan gördüm sanırım hibrit en üst paketti kör nokta uyarı sistemi vardı

O arabayı alan kesin mtv ötv muafiyeti vardır. Eskiden full paket c segment çok olurdu piyasada. Şimdi zor :( 

Erhan Doruk yazdı:

Bence Türkiye trafiği ve yolları otonom sürüşe uygun değil. Her an ne çıkacak bilemiyorsun. Testleri sanayi ara sokaklarında yapıp performans alırlarsa trafiğe çıkmasına izin versinler. 

Hocam zaten 10-20 sene sonrasının hesapları bunlar. Ama bir de yol şerit takip ve yaya çarpışma önleme sistemi geliştirmesi var toyota’nın. Mevcut sistemi geliştirme işleri yani. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Dogan Arsiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Otonom sürücü denemeleri çalışan bir firma. Adastec. Corolla ile çalışmalara devam ediyor. Telif istemezler heralde. Arabaların üstünde logoları var. Siteleri var. Haberlere çıktılar 

t7uL0v.jpg
y9sogC.jpg

IHUeUy.jpg

muayeneden gecmez bu

Mesajın linki
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Benzin TV , Candan mühendisin iddasını yalanlamış. 

https://youtu.be/inbVXEHvsic

Testi izledim, araba çok güzel görünüyor gözüme. Gömdük filan ama Corolla alasım geliyor bazen, ama alırsam hybrid alırım herhalde.

Mesajın linki
Selçuk Keleş

Japonlar euro spec’e hep üvey evlat muamelesi yapmıştır, ana hedefleri abd pazarı.

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Candan u dönüşü :)

ayrıca 6000/0,20 = 30bin km amorti mesafesi. Hiç gerek yok valla. 

şehir dışı da gayet makul. Hızı düşük biraz. 100-120 diyor ama daha çok 80-100 gidiyor. Orayı anlamadım. 

bir de hibriti gömmüş uzun yolda. Hibrit aynı yolu aynı tarz sürüşle 4lt civarı bir şeyle bitirirdi. O konuda benzin tv bilinçsiz kalmış. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Mesajın linki
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şehir dışı da gayet makul. Hızı düşük biraz. 100-120 diyor ama daha çok 80-100 gidiyor. Orayı anlamadım. 

bir de hibriti gömmüş uzun yolda. Hibrit aynı yolu aynı tarz sürüşle 4lt civarı bir şeyle bitirirdi. O konuda benzin tv bilinçsiz kalmış. 

yahu orda gömmedi. Zaten 4 litre ile gider dedi,asıl amacı şehir içi 3 küsür rakam söyledi. 

Mesajın linki
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota arabayı vermiş, öv demiş. Burak Ertem'i severim ama sponsorlu videoları çok da şeyapmamak lazım. :) 

• Beğen 1
Mesajın linki
Yurdaer Elay

Audi A3 hariç sedan arabalara pek ilgim olduğu söylenemez ama bu yeni kasa çok hoş duruyor. Bunun Hb kasası olacak mı? 

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Audi A3 hariç sedan arabalara pek ilgim olduğu söylenemez ama bu yeni kasa çok hoş duruyor. Bunun Hb kasası olacak mı? 

Hb 1.2 turbo var bir de hybrid var

arkası mazda bl kasa kopyası :) ama güzel

images?q=tbn:ANd9GcSgX4MBsgZhWZgj4X5Yvnb
images?q=tbn:ANd9GcRVpuR0b9jtTTPJCUXXTfQ

Ali Darbaz yazdı:

yahu orda gömmedi. Zaten 4 litre ile gider dedi,asıl amacı şehir içi 3 küsür rakam söyledi. 

Yok. Şehir dışında fazla yakıyor dedi ama sanırım şehir içine göre daha fazla yakıyor demek istedi. Sorry. 

Mesajın linki
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

images?q=tbn:ANd9GcSgX4MBsgZhWZgj4X5Yvnb

Güzelmiş gerçekten.. 1.2 turbo motor da çok makul. Benim için tabi ☺️

• Beğen 1
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Testi izledim, araba çok güzel görünüyor gözüme. Gömdük filan ama Corolla alasım geliyor bazen, ama alırsam hybrid alırım herhalde.

Zaten var bi gelenek. Genler çekiyor di mi :) a6’dan sonra eşek gelebilir dikkat. Bir de görünüş çok güzel ama malzeme kalitesi ve ömrü beklenildiği gibi gelmiyor bana. Bunu kanıtlayamam ama hissediyorum

• Mutlu 1
Mesajın linki
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zaten var bi gelenek. Genler çekiyor di mi :) a6’dan sonra eşek gelebilir dikkat. Bir de görünüş çok güzel ama malzeme kalitesi ve ömrü beklenildiği gibi gelmiyor bana. Bunu kanıtlayamam ama hissediyorum

A6 uzun bir müddet bizimle gibi, mevcut piyasada üzerine bi o kadar daha eklesen daha iyisini alamıyorsun.

• Beğen 2
Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...