İçeriğe Yönlendir

Focus III - Akü Problemleri / Tavsiyeleri

Erdoğan Sazlı

Recommended Posts

Osman Bilgin

Burdan sipariş versem olmazsa ne olacak. Bana başka akü takma başına dert açarsın diyorlar illa orjinal akü takmam lazımmış.

inci akü bayisine sorun, deneyin alın 235 lira...

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Fahri Hocam

Şu adreste: Hışıroğlu Mevki Çay Mah. Devrek Merkez NO:44

Öcallar Petrol varmış. İnci Akü Bayisi. Oradan uygun fiyata bulabilirsiniz heralde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

İzmit esoto ya sordum akü ye 440 istediler. Akü fabrikada bile yokmuş 15 günü bulurmuş gelmesi. :D

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Stop-startla bu fark kadar tasarruf ediyor muyuz acaba?

Benim orjinal aküsü 40-45 amper küçücük bir aküydü,şimdi 60 amper taktım hiç bir sorun olmaz,siparişi verin gelsin bir elektrikçide orjinal aküyü çıkarırken elektrik bağlantısını kesmeden yenisini takın.

Normal araçlarda olur ama stop-start aküsü farklı, olmaz.

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aküyü sanayide bulamadım. Start stoplu aküymüş. Işıklarda durunca stop etme özelligi varya ondan dolayı başka akü olmuyormuş öyle diyorlar.

Abimde de aynı sıkıntı vardı. Start stop'lu aküler 2 katı pahalı gerçekten.

İnci'nin start stop'lu ürünleri mevcut. Mutlu'nun da keza. HEr iki markaya da sorun derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Stop-startla bu fark kadar tasarruf ediyor muyuz acaba?

Normal araçlarda olur ama stop-start aküsü farklı, olmaz.

Tamam farklı ama verdiğim linkte VARTA marka  245 start-stop özelliği var. Sırf SERVİS diye bu kadar fark olur mu ? Olur işte :)

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Vay vay, ne start stop muş bu arkadaş. Aküsü bu kadar pahalıysa, diğer elektrik aksamı ne kadar pahalıdır Allah bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

Fordun müşteri hizmetlerini aradım. 13 Ağustosta aracı bakıma soktum. Aracın garantisi vardı o zaman. Aküyü ölçselerdeki değiştrirlerdi. Değiştirmediler garantisi bitince de elimde patladı 540tl para istiyorlar dedim. Bakalım ne olacak. İyinet garantisine felan sokacaklar mı.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Akünün başka marka takılması sorun olmaz, yeter ki orijinalin muadili olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

start-stop un yaptığı  tasarruf burada aküye gidiyor demek. Çevreyi korumuş oluyoruz fakat.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok ya start-stop aküler de çok pahalı değiller.Servis şişirmiş rakamı..,Piyasadan uygun fiyata bulunur.

Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

2 akülümü bu araba.  Çift akü fiyatı bu. 

Tek akü var star stoplu aküymüş. Üstündeki aküde ford yazıyor başka bi şey göremedim. Bosh un vartanın diger markaların aküleri 200-350 arası start stoplu ford 540 istiyor.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ford'a niye bakiyorsunuz ki? Bizim ulkede zamaninda normal akuler 200 TL civari giderken Ford orjinal akusune 500-600 Tl istiyordu. Ford bayisindekiler resmen fordcu. :D

Yorum bağlantısı
Fahri Tetik

Akünün başka marka takılması sorun olmaz, yeter ki orijinalin muadili olsun. 

Akünün orjinali izmit istanbul heryeri aradım yok. Muadilini bulabilecezmi bakalım. 10-15 gün veriyolar birde gelme süresi 

Yorum bağlantısı

Akünün orjinali izmit istanbul heryeri aradım yok. Muadilini bulabilecezmi bakalım. 10-15 gün veriyolar birde gelme süresi 

Akü dediğiniz lastik gibi, ampul gibi, hatta akaryakıt gibi tüm markalar için üretilen sarf malzemesi niteliğinde bir malzemedir. Üreticinin istediği standartları  karşılayan her marka aracınıza olur. Üzerinde ford yazması onun orijinal olduğunu göstermez. Ford mutlaka bir üreticiyle anlaşmış ve ford markası altında üretim yaptırıyordur. İmkan varsa bir garajdaki aynı marka araçların akülerini inceleyin. Aynı aküden iki tane bulmanız bile büyük şanstır.

Yorum bağlantısı

Fordun müşteri hizmetlerini aradım. 13 Ağustosta aracı bakıma soktum. Aracın garantisi vardı o zaman. Aküyü ölçselerdeki değiştrirlerdi. Değiştirmediler garantisi bitince de elimde patladı 540tl para istiyorlar dedim. Bakalım ne olacak. İyinet garantisine felan sokacaklar mı.

Akü ile garanti arasında nasıl bir ilişki var tam anlayamadım. Akü, lastik gibi aracın sarf malzemesi olarak geçer ve ölçüldüğünde zaten kayıp varsa sizden yine aynı ücreti ödeyip değiştirmenizi önereceklerdi. Akünün bozuk olduğu konusunda iddianız varsa zaten servis sizden dilekçe isteyecekti.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sarf değildir. Üretici tarafından garanti işlemi yapılır da artık bu kuralı kimse uygulanıyor lastik hariç.

Sarf demek, bakimda zaten değişen demektir hava filtresi mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Biz kaskolarda hala sarf malzemesi gibi görüyoruz genel şartlar gereği. Eskime payı düşer ödeme yapılırken.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Kaliteli 70A bir akü zaten 200 tl civarı, diğeride 250 tl civar zaten, pek abartılacak bir fiyat farkı yok, normal akü taksanızda olur fakat ömri daha kısa olur, start-stop aküler  devamlı marş basıldığı için biraz daha dayanıklılar ve daha çabuk şarj olabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

akünün garantisi aracın garantisinden farklıdır.akü garantisini akü üreticisi verir.akünün ayrıca garanti kağıdı olur. aracınız sanırım 3 yıl garantili. akünüzün garanti süresini bilmiyorum ama muhtemelen birbirinden farklıdır.

mesela aşağıdaki alıntı inci akünün sitesindendir.start stoplu araçlarda garanti 1 yıldır diyor.yani aracın garantisi devam etseydi bile akünüzün garantisi (sanırım)bitmiş

a-nanogold start-stop Ela aküler,start stop araçlarda 1yıl (12 ay),özel binek araçlarda (kastettiği sanırım start stop olmayan)ise garanti süresi 3 yıl (36 ay) dır

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

benimde bildiğim akü garantiye girmiyor. Ben en son bakımımda ölçtürdüm normal çıktı değerler allahtan, benim araçta start stoplu

Yorum bağlantısı

Kim diyor akü garantiye girmiyor?

Aracın garantisi bitene kadar AKÜ de garantidedir.

Şimdiye kadar garantiden değiştirdiğim akulerin listesini dokeyim mi?

Garanti bittiyse yapacak bişi yok.

Ayrıca 60.000 bakımda ölçülmedi olmaz. Her bakımda ölçü mecburidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...