İçeriğe Yönlendir

24 Kasım Öğretmenler Günü

Alpay Sumer

Recommended Posts

Tuncay Çataloğlu

Tüm meslektaşlarımın gününü kutlar,  kutlayan herkese de teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Bir ogretmen esi olarak tum ogretmenlerin gununu kutlarim.
Ne yazik ki bu gun benim icin cokta guzel gecmiyor. Ilk ogretmenim, okumayi yazmayi ogrendigim ogretmenim dun anjiyo olmus. Telefona cevap veren hemsireden haberini aldim ne yazik ki. Tam telefonu kapatmisken esim teyzeni aradinmi demesiyle onunda dun anjiyo oldugunu ogrendim. Dualarinizda hatirlarsaniz sevinirim. Guzel gunlerde iyi haberlere kucak actiginiz omurleriniz olsun dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seni de unutmadık Walter White
Öğretmenler günün kutlu olsun.

5f6c487746d789986bd5e0e044a4e738.jpg

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Uğur Barbaros Özdemir
(düzenlendi)

Tüm meslektaşarımın günü kutlu olsun.Günümüzü kutlayan arkadaşlara da teşekkürler.

tarihinde Uğur Barbaros Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Tüm öğretmenlerimiz günlerini kutlarım, ama ilkokul öğretmenlerini bi ayrı kutlarım. Çook daha zor ve meşakkatli bir iş.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Sevgili öğretmenlerim, hocalarım
Saygı değer eğitimci arkadaşlarım
Mesleğiniz kutsal, işiniz zor bunun farkındayım. Özverili ve fedakarsınız görüyorum.
Aydınlık gelecekler sizler sayesinde oluşacak. Biz size güveniyoruz. Sizi seviyoruz.
Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü nü kutluyorum.

Bu vesile ile de, bu yaşıma rağmen halen unutamadığım ilkokul öğretmenime ve kaybettiğimiz öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Günümüzü kutlayan herkese tekrar teşekkürler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Güzel dilekleri ile günümüzü kutlayan herkese teşekkür ederim. Ülkemin ışıklı geleceğine katkı sağlayan tüm meslektaşlarımın gününü kutlarım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Herkese teşekkürler. Tüm meslektaşlarımızın gününü kutluyorum. İyi ki varız!!! 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tüm öğretmenlerimizin bu güzel günlerini bende kutluyorum arkadaşlar...

Söz meclisten dışarı öncelikle....

Bir temennim var onuda yeri gelmişken yazayım belki bir faydası dokunur duyan olur; Öğretmenlik özel bir meslektir, aslında meslekte değil bence, bir idealdir Öğretmenlik, o yüzden inşallah hep bu ideali, hayat felsefesini hakkınca yerine getirebilecek özveride bilinçte vatan millet insan sevgisinin içinde olduğu gerçekten öğretmen vasfını taşıyan bu uğurda hayatını geçirecek insanların sadece bu mesleğe gönül vermesini istiyorum.

Devlet öğretmen yetiştirirken Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi o bilinçe yapmalı bu işi, bu mesleği seçenleri daha ilk anda görmeli yapacak yapamıyacak diye ayırmalı, eğitim esnasında öğretmen yetiştiren eğitmenlerin adaylara tıpkı eskiden olduğu gibi evet sen bu mesleği yaparsın yada bu meslek sana uygun değil, o bilinçte değilsin sen en güzeli yolun başında bırak bu işi hakikaten başarılı olacağın sana uygun başka bir meslek seç şeklinde bir yönlendirme yaparak doğru insanları seçmeleri, ayrım yapmaları bunu yapacak düzeyde olmaları ve bunun özellikle çok sıkı kontrol altında sürekliliğinin sağlanması bu şekilde adaylardan gerçekten Öğretmenlik dediğimiz kutsal ve son derece önemli bu meslekte düzgün insanları bulup yetiştirmeleridir temennim....

Bu iş gönül işidir, herhangi bir meslek değildir kısaca, öğretmen olacak insan hayatını bu özel göreve adayacak karakterde olmalıdır....

Hepinizin Öğretmenler gününü tekrar kutlar, gönülden başarılar dilerim, unutmayınızki gelecek nesiller Atatürkünde dediği gibi sizin eseriniz olacaktır, bu nesilden gelen ailelerde kendileri gibi çocuklar yetiştirecek ve Milletimiz hakettiği yere sonunda ulaşacaktır inşallah...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sevgili öğretmenlerim, hocalarım
Saygı değer eğitimci arkadaşlarım
Mesleğiniz kutsal, işiniz zor bunun farkındayım. Özverili ve fedakarsınız görüyorum.
Aydınlık gelecekler sizler sayesinde oluşacak. Biz size güveniyoruz. Sizi seviyoruz.
Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Vallaha mi [emoji16] Cok tesekkurler vallahi boyle dusundugunu bilmiyordum [emoji14]
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal yazdı:

Vallaha mi emoji16.png Cok tesekkurler vallahi boyle dusundugunu bilmiyordum emoji14.png

bi dakka şimdi: ben merak ettim, peki sen ne düşündüğünü sanıyordun :tongue: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
bi dakka şimdi: ben merak ettim, peki sen ne düşündüğünü sanıyordun :tongue: 
Tatil, yatarken tatil, kalkarken tatil, okuldayken tatil, yemek yerken tatil, yazin tatil, kisin tatil, karda tatil, yagmurda tatil, guneste tatil, guneyde tatil, kuzeyde tatil, bayram da tatil,
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
hep tatil.
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Tüm öğretmenlerimizin bu güzel günlerini bende kutluyorum arkadaşlar...

Söz meclisten dışarı öncelikle....
Bir temennim var onuda yeri gelmişken yazayım belki bir faydası dokunur duyan olur; Öğretmenlik özel bir meslektir, aslında meslekte değil bence, bir idealdir Öğretmenlik, o yüzden inşallah hep bu ideali, hayat felsefesini hakkınca yerine getirebilecek özveride bilinçte vatan millet insan sevgisinin içinde olduğu gerçekten öğretmen vasfını taşıyan bu uğurda hayatını geçirecek insanların sadece bu mesleğe gönül vermesini istiyorum.
   Devlet öğretmen yetiştirirken Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi o bilinçe yapmalı bu işi, bu mesleği seçenleri daha ilk anda görmeli yapacak yapamıyacak diye ayırmalı, eğitim esnasında öğretmen yetiştiren eğitmenlerin adaylara tıpkı eskiden olduğu gibi evet sen bu mesleği yaparsın yada bu meslek sana uygun değil, o bilinçte değilsin sen en güzeli yolun başında bırak bu işi hakikaten başarılı olacağın sana uygun başka bir meslek seç şeklinde bir yönlendirme yaparak doğru insanları seçmeleri, ayrım yapmaları bunu yapacak düzeyde olmaları ve bunun özellikle çok sıkı kontrol altında sürekliliğinin sağlanması bu şekilde adaylardan gerçekten Öğretmenlik dediğimiz kutsal ve son derece önemli bu meslekte düzgün insanları bulup yetiştirmeleridir temennim....
  Bu iş gönül işidir, herhangi bir meslek değildir kısaca, öğretmen olacak insan hayatını bu özel göreve adayacak karakterde olmalıdır....

Hepinizin Öğretmenler gününü tekrar kutlar, gönülden başarılar dilerim, unutmayınızki gelecek nesiller Atatürkünde dediği gibi sizin eseriniz olacaktır, bu nesilden gelen ailelerde kendileri gibi çocuklar yetiştirecek ve Milletimiz hakettiği yere sonunda ulaşacaktır inşallah...

Sayın abim sence günümüzde kaç kişi sevdiği , istediği mesleği yapabiliyor ? Herkes mezuniyet sonrası iş bulabilmenin derdinde. İşi sevmek çok önemli ancak günümüzde bu pek mümkün görünmüyor. Ben 2006 yılında doğuda küçük bir ilçede başladım mesleğe. Orada ilk yıllarda gördüğüm saygıyı ( sadece bana değil tüm öğretmenlere) yıllardır göremiyorum. Çok uzun konular bunlar. Elbette biz öğretmenlerin de hatalarımız var. Biz bu mesleği bu hale elbirliği ile getirdik.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve rahmetli babam olmak üzere , üzerimizde en ufak bir emeği olan ve geleceğe ışık tutmak isteyen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun, bu zor ve kutsal görevi hakkıyla yaptıkları için ayrıca teşekkürler..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tüm mühendisler mühendislik yapamadığı gibi tüm öğretmenlerin de devletten iş beklentisine girmesi bence hatalı olur. Alınan eğitim bir olgunluk kazandırır. İlle de devlete atanacağım diye düşünerek bu meslek seçilmemeli.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Başta başöğretmen Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Şehit öğretmenlerimizi de saygıyla anıyorum.
Çok zor bir iş olsa da güzel olan yanları fazla, gönül kazanmak, sevilmek parayla satın alınamayan şeyler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

İyi dilekler için herkese teşekkürler. Tüm meslektaşlarım günümüz kutlu olsun ⚘⚘

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Ogretmen esiyim. Bir cocugumuz var Allah herkesin evladinin omrune vefa etsin. Yeri geldiginde evladimiza dair fedakarlikta bulunacak kadar meslegine askla bagli biriyle hayayimi gecirdigim icin tum zorlullarini gormezden gelip kivanc duyarak yasiyor olmak gibi bir gurura sahibim. Mesleki anlamda da olsa kisa sureli egitmenlik tecrubesinide yasamisligim varki yillardir o esnada tanistigim insanlarla gorusuyor ve hatirlaniyor olmak nasildir biliyorum. Birde ogretmen olsaydim herhalde yil boyu agzim kulaklarimda gezerdim saniyorum. Gorevini hakkiyla yerine getiren tum ogretmenlerimizi yilin sadece bu gunu hatirliyor olmaksa su an utandirdi beni. Belli egitim almis herkeste payiniz oldugu gercegini yadsiyamayiz. Bu sebepten artik “gunleri” kutlamaktan vazgectim. Zaten kutlu vazifenin icracilari olarak sizlerde kutlusunuz. Metin hocaminda kisaca degindigi gibi, bayram seyran , yaz, kis, kuzey, guney vs tatil durumunu hakediyorsunuz. Bizler hayaylarimizda daha mureffeh, daha pozitif ve cozum odakli, daha saygin bireyler olarak yasayabilelim diye yaptiginiz ne varsa tesekkur ederim. Keske herkes tatili sizler kadar hakedebilse.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fırat Önal yazdı:

Sayın abim sence günümüzde kaç kişi sevdiği , istediği mesleği yapabiliyor ? Herkes mezuniyet sonrası iş bulabilmenin derdinde. İşi sevmek çok önemli ancak günümüzde bu pek mümkün görünmüyor. Ben 2006 yılında doğuda küçük bir ilçede başladım mesleğe. Orada ilk yıllarda gördüğüm saygıyı ( sadece bana değil tüm öğretmenlere) yıllardır göremiyorum. Çok uzun konular bunlar. Elbette biz öğretmenlerin de hatalarımız var. Biz bu mesleği bu hale elbirliği ile getirdik.

sevdiğin mesleği yapmak ayrı konu ama, dediğin gibi herkes daha açık yazayım nasıl paçayı kurtarırım derdinde, olay zaten bu, bitişimizide bu getirecek zaten, eskiden olan saygı yok artık, evet buda doğru, batıya gittikçe bu saygıda azalır mesela, sebebi çok basit, hayat yaşam kavgası büyük gelişmiş kalabalık şehirlerde daha çetin geçer, bu herkesin kendini düşünmesi hali buralarda çok daha yoğun yaşanır, doğuda nispeten daha azdır, mesela adamın tarlası vardır eker biçer idare eder, şeirler kalabalık değildir mesela ne bileyim, doğuda biraz daha kolay yaşam şartlarıda diyebiliriz, yani kolay derken aç kalma açısından diyim..

Biraz daha açayım konuyu, insanların refah seviyesi ve gelirleri artıkça yada olan gelirleri kendilerine rahatça yetiyorsa o zaman insani şeyler ön plana çıkar,  refah seviyesi yüksek olan toplumlarda demokraside işler insan haklarıda hayvan sevigiside olur saygı sevgide olur kimse kimseye kötülük yapmaz yada çok az olur diyim

Refah düştükçe açlık geçim zorluğu hayatın zorluğu yokluk arttıkça ise tam tersi olur, aç insan savaşır sadece kendini düşünür, hayatın zora geldiği an herşey biter, ne başkasını ne kanunu ne hakkı hukuku düşünürsün, sadece kendini düşünür gerisini boşverirsin... refah düşükse Demokraside olmaz bunuda belirtiyim.

Bizim ülke olan bu durum işte, geçim zor cahillik almış yürümüş adelet düzen yok, refah olmayınca Demokrasi adalet hiçbir şey adam gibi çalışmaz çünki bireyler hayat kavgasına tutuşmuştur, üstte yazdıklarım olur..

yani saygı bekleme eskisi gibi, görmeyeceksin toplum kötü durumda çünki, bazı meslekler özeldir sadece kapağı atayım devlete maaş işlesin dersen olmaz toptan batarız, dediğin gibi suçlu biziz, bu toplum suçlu, uyumaya devam ettikçede böyle olacak hatta daha kötüleşecek....

binlerce öğretmen atama bekliyor, devlettede var hata, gerek varmı bu kadar öğretmene, gerek varsa bunların hepsi istenilen vasıftamı yoksa sadece kapağı atayım devlete mantığındamı, bunları eğitirken baktımı devlet evet bu insanlarda öğretmen olurmu olmazmı diye, mesela tanıdığım 5-6 öğretmen var anca 2 si ne öğretmen derim oda biraz zorlayarak, ne yazıkki, öğretmenliği sadece iş olarak görenden olmaz bu iş, ama toptanda suçlayamam çünki üstte yazdığım gibi hayat kavgası oldumu herşey geri plana atılır, yaşam kavgası başlar, böyle bir ülkedede 10 bin öğretmen arasında toplasan 100 kişi bile çıkmaz bu işe hakikaten hayatını adayacak özveride olan insanlar,  bunları suçlamak için yada kötü bir niyetle yazmıyorum sakın yanlış anlaşılmasın, her alanda böyle budurum.

Fakir cahil zor geçinen bir ülkeyiz toplumuz ne yazıkki, bu gidişe dur demek lazım ama nasıl olacak orası meçhul, herkes yaşam kavgasına vermiş kendini, korkarımki dibe vurup herşeyimizi kaybetmdende yani reset yemedende kandimize gelip birlik olamaycağız, herkes şuan elindekini koruma yada üstüne nasıl katarımda yırtarım derdinde çünki, bu haldeyken düzelme olmaz, boşa hiiiç heveslenmeyelim, ne yazıkki durum bu....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Başta eşim olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

.....çünki, bu haldeyken düzelme olmaz, boşa hiiiç heveslenmeyelim, ne yazıkki durum bu....

Napıcaz? Ölelim mi şimdi? Çabalıyoruz işte.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...