İçeriğe Yönlendir

24 Kasım Öğretmenler Günü

Alpay Sumer

Recommended Posts

M. Asım Kahraman

Nezaket yüklü ve halden anlayan temenniler için çok teşekkür ederim, tüm meslektaşlarımın gününü kutlarım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Napıcaz? Ölelim mi şimdi? Çabalıyoruz işte.

sayımız az sayımız, bunu arttırmak lazım, çabalıyoruzda hangi açıdan...   bu çaba bana göre yetmeyecek, evet çok iyi bu dediğin ama genele yayılmadıkça olmaz, o yüzden bir dip yaparız gibime geliyor...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sayımız az sayımız, bunu arttırmak lazım, çabalıyoruzda hangi açıdan...   bu çaba bana göre yetmeyecek, evet çok iyi bu dediğin ama genele yayılmadıkça olmaz, o yüzden bir dip yaparız gibime geliyor...

Sen de çabala.

bi eğitim ver mesela.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Sen de çabala.

bi eğitim ver mesela.

şantiyede önüme gelene konferans veriyorum vallahi, her bölgeden çalışan var bizde, bir oturuyoruz 30-40 kişi anlat anlat başıma ağrılar giriyor, birde yazdığımdan çok konuşurum ben, sen düşün artık, benim yapacağımda bu kadar arkadaş, eğitmen olan sizsiniz, ben yapabildiğim kadar anlatıyorum, bir faydam dokunuyordur inşallah, bakıyorum bazı arkadaşlar hakikaten değişiyor, farklı bakış açıları faydalı oluyor, ufku açılıyor insanların, anlatmak lazım sürekli....

tabi anlayan yoksa yapacak birşey yok,karşıdaki isteyecek önce, baktım olmuyor susuyorum....

Servete bak hele, o da beğeni vermiş sana, sen ne eğitim veriyorsun hele anlat bakalım Servet aga :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Maldivler’den dönüş yolunda uçakta yazıyorum...Öğretmenlik zor zanaat.[emoji41]
Başta şehit olan öğretmen arkadaşlarımızın ve atanamayıp başka mesleklerde geçimini sağlayan tüm eğitim neferlerinin günü kutlu olsun.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir bir daha iki etmez diyorum ben. Kendi bildiğimi başkasına aktarma huyum yoktur. Ya bildiğim doğru yanlış ise 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Bir bir daha iki etmez diyorum ben. Kendi bildiğimi başkasına aktarma huyum yoktur. Ya bildiğim doğru yanlış ise 

buda yanlış, aktaracaksınki aktardığında fikrini söyleceyek doğru yanlışı daha kolay ayıracaksın kendini düzelteceksin konuşmadan olmazki bu iş sonra dersin işte ya doğru bildiğim yanlış ise....

Ben yeri geldikçe anlatıyorum hemde kaç kişiye, onlarda fikirlerini söylüyor bakıyoruzki bazen bildiğimiz doğrular yanlışmış yanlışlar doğru, o yüzden sen doğru bildiğinide yanlışıda anlat, çekinme, fikir alışverişi olduğu sürece sıkıntı yok,  olayda zaten bu,konuşarak aşacağız aradaki sorunları, bende bir bakıyorum karşımdaki öyle bir laf ediyorki hiç farkında bile olmadığım birşeyi farkediyorum, o yeni bakış açısıda yada bilgi herşeyi değiştiriyor, bu sefer onun üstüne gidiyorum, acaba nasıl fikir güzel ama  doğrumu, doğruysa bunu nasıl kullanırız vs.

kısaca bildiklerini her zaman paylaşacaksınki gelişme olsun, buradaki ince çizgi ise bildiğini anlatırken bu doğrudur kabul edeceksin havasında olmamak, karşıdakini zorlamamak kızdırmamak rencide etmemek, belki dediğin kesin doğru ama karşıdaki başka sebeble inatla hayır arkadaş diyor, evyallah diyip uzatmayacaksın, o kişi o lafı duydu ama, yalnız kaldığında kendi kendiyle mutlaka muhakeme yapacak, kaçamaz ondan o aklına takılacak, doğru olduğunu anladığı an sana belli etmesede yeri geldiğinde doğru kararı verir yanlışını düzeltir, yani sen anlat arkadaş anlat oda sana anlatsın ki ilerleyelim, çekinme :)

Bende anlatıyorum bazen kendimi tutamayıp daha sert anlattığımda oluyor, bazen olayın gazıyla heyecanım artıyor daha bir ateşli konuşuyorum, böyle durumlarda arada bir birisi çıkıp aynı hararetle tersini savunuyor ve bazen savunurken dememesi gereken laflarda ediyor o zaman film kopuyor bende, özeleştiride yapayım bende herşeyi bilmiyorum bende arada bir hata yapıyorum uslup sertleşiyor, sonuçta kusursuz değiliz, neyse... bende başlıyorum atağa, benim henüz kendimde düzeltemediğim ama törüpülediğim törpülemede bayağı mesafe kaydettiğim kısımda bu, karşıdakine birşey anlattım o kabul etmedi başka bir fikir söyledi, tartışırken karşımdaki başka niyetle yada bilgisi sınıra dayanıp ben baskın çıkmaya başladığım an saldırıya geçiyor bazen, iş konuşmaktan çıkıp hakarete dönüyor, işte o anda durmak lazım, buna dikkat et, duramayıp karşılık verdiğin an iş kavgaya kadar  uzuyor, o anda durmak lazım, burası önemli ben bu durma işinde arada kendimi tutamıyorum işte, tutma lazım onun durumuna düşmemem lazım...

Ha birde özellikle dikkat et, anlattın mesela baktınki karşındaki harbiden boş, o zaman anlat ama sana karşılık verirse cevabından zaten anlıyorsun çok sığ olduğunu yada niyetinin başka olduğunu yada sana karşı kinli olduğunu yada birşeyi yanlış olduğunu bile bile ölümüne savunacağını mesele parti meselesi gibi örnek vereyim sana vs. konuşmayı bırak geri çekil, böyle durumlarda atasözü aklına gelsin, "cahille tartışma kaybedersin" boşa konuşacağına sus çok daha iyi, anlayana bu niyette olana anlatacaksın, baktın daha ilk başta hissedersin tavrından, adamın niyeti yok, sus bitti.

amma yazdım yahu, kısaca konuş fikrini söyle ama baktın karşındaki dinlemeye niyetli değil yada kesin yargılara sahip konuşulmuyor tartışılmıyor algısı kapalı, hiç kendini yorma bırak...  ama niyeti olanlada bol bol konuş, karşılıklı fikirler algıyı fikirleri düşünme yönünü herşeyi değiştiriyor, her iki tarafada faydalı oluyor kardeş.... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kısaca konuş fikrini söyle ama baktın karşındaki dinlemeye niyetli değil yada kesin yargılara sahip konuşulmuyor tartışılmıyor algısı kapalı, hiç kendini yorma bırak...  ama niyeti olanlada bol bol konuş, karşılıklı fikirler algıyı fikirleri düşünme yönünü herşeyi değiştiriyor, her iki tarafada faydalı oluyor kardeş.... :)

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammet Ali Deli

Bizlere ışık olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlarım. İyiki varsınız. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geleceğimizin mimamı, tüm öğretmenlerimizin öğretmen günü kutlu olsun. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Tüm öğretmenlerimizin gününü kutlar, saygılarımı sunarım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Yinede, Atamızın önderlik ettiği günümüz kutlu olsunefccc50484e1eb247f5d01890f89242e.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Tüm meslektaşlarımın öğretmenler günü Kutlu olsun. ❤️❤️🥰

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eskiden beden öğretmeni matematik dersine girerdi. Ne günlerdi. 

Ne mutlu kendini öğretmen hissedenlere

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Teşekkür ederim 🙏 tüm meslektaşlarımın günü kutlu olsun 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüm eğitim camiasının günü kutlu olsun , okullarda olsun olmasın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Herkese çok teşekkür eder tüm meslektaşlarımın gününü en içten dileklerimle kutlarım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hazır konu varmıs 🤭

Hep dediğim cümlemi yeniden yazayım..

Önlerinde saygıdan ceketimin iliğine hangi düğmeyi ilikleyeceğimi sasırdıgım ögretmenlerimizin günü kutlu olsun ❤️

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Teşekkür ederim, tüm meslektaşlarımın günü kutlu olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Başta eşim ve ailem olmak üzere tüm değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Mesleğini layığı ile icra eden, hiçbir oluşum, cemaat, vakıf ve kişilerin etkisi altında kalmadan yalnızca Atatürk'ün izinde, onun gösterdiği muasir medeniyetler seviyesine gençlerimizi ulaştırmaya çalışan öğretmenlerimizin günü kutlu olsun... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Alpay Sumer

Baş Ögretmen Mustafa Kemal Atatürk ışığında Bizleri Biz Yapanların, Öğretmenlerimizin Günü Kutlu Olsun..

Saygı ve Minnet İle.. 🙏

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...