İçeriğe Yönlendir

Tiguan - Yakıt Tüketimi

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Öncelikle tekrar merhaba. Eski siteyi rast gele buldum hem merhaba demek hem de aracımla ilgili yakıt bilgisini vermek istedim.

Geçen ay Ankara dan başlayarak Akdeniz bölgesini dolaştım. 2300 km yol yaptım ve ortalama 5.5 lt ile geri döndüm. Araç 1.4 DSG 150 hp ve yeni kasa. Sanırım benzinli bir araç için çok iyi bir değer. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Benzinli için iyi değer gercekten. Hele Tiguan ın cüsseyi düşünürsek. Aynı motora sahip Golf Leon A3 gibi araçlarla daha iyi bi değer yakalanabilir demekki.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Çok iyi değer.  Tsi motorlar sakın kullanımlarda çok iyi değerler veriyor.  

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim 1.6 tdci mondeo dan az yakmış maşallah.Sanırım 100 km yi pek geçmemiş olmalısınız.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

dizel performansı olmuş,150 bg dsg avantajı sakin kullanmışsınız sanırım...

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

hız limitinizi epey aşağılarda tuttunuz sanırım. Aynı araçtan vardı bir tanıdığımda. Şehir içi şehir dışı karışık ortalaması 8.2 di. Kendisi çok sakin kullanmazdı arabayı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu değerler doğru. Burada belirleyici faktör arabaya binince kontak kapamadan gidilen yol. Benim istanbul ortalamam 6.5

Arabaya binip 2 km gidersem ortalamam 9 litre

O yüzden şehir içi dışı kArışık diyen anadoluda esnaflık yapıp şehir doşı diye yandaki kasabaya yahut bahçe evine giden arkadaşların 8 lerde durması normal. Benim araç 2017 (ekim) km 37 binde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
3 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Guzel deger bence de.

Merak eden olacaktir Arac yuk durumu neydi?

Eşim ben ve bol miktarda valiz. Bagaj full tatil malzemesi diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Cihaner Öztürk yazdı:

Eşim ben ve bol miktarda valiz. Bagaj full tatil malzemesi diyebiliriz.

cok iyi.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
2 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Benim 1.6 tdci mondeo dan az yakmış maşallah.Sanırım 100 km yi pek geçmemiş olmalısınız.

İyi ve sakin bir sürücü olduğumu düşünüyorum. Çoğunluğu cruise kullandım. Düz yolda 100, rampa aşağı 120, yokuşta 80 gibi düşünebilirsiniz. Rampa çıkarken cruise u tık tık düşürüyorum, inerken artırıyorum. Sollama ve ışıklarda ani hareketler yapmam. Açıkçası yolun tadını çıkararak yaptığımız bir seyahat oldu. Antalya ile Muğla sahil şeridi ortalamayı artırdı. Klima genelde kapalı. Ankara ile Afyon arası gibi düz alanlarda ortalamam 5 lt nin altındaydı. Uzun yol ortalamam 6 lt civarında. (Son 6.000 km ortalaması). Bu aracı Ankara da şehir içi kullanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Cihaner Öztürk yazdı:

Öncelikle tekrar merhaba.

Merhaba abi hoşgeldin :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tiguan icin mukemmel bir deger. Ben Astra J ile daha 6 nin 6 ni goremedim [emoji16]

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bende önceki senelerde Nevşehirden başlayarak doğu karadeniz turu yaptım Artvin’e kadar. Toplamda 2400km’yi 5.5lt ortalama ile tamamlamıştım. Benzinli bir araç için çok iyi değer. Tebrikler.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Ben konuyu hortlatayım, bende önceki kasa Lounge var. Şehiriçinde ortalamam 8-8,5 litre civarı. Uzun yolda ise 6 litrelerde. Çok kalabalık trafikte 12-15 litreleri görebiliyorum.

Aynı motor ve Ancak şu da var, MQB şasi aynı beygir ve hacimdeki motorun yakışını gerçekten düşürüyor. Cihaner Abinin aracının motor ve beygir gücü benmki ile aynı, fakat tabi Euro 5 mi 6 mı benimki onu bilmiyorum.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Ben yeni kasa Tiguanın hakettiği satış rakamlarına emisyon sıkandalları dolayısı ile ulaşamadığını düşünüyorum. Oturma pozisyonundan, koltuklardan, yol tutuşundan, inanılmaz memnunum. Emekli olunca şirket X3 ünden buna bindiğim için üst segment bir araç ile mukayeseyi çok rahat yapabiliyorum. Yakıt konusu ayrı bir olay. Uzun yolda 5 lt altını kolayca yakalıyorsunuz. Çok daha küçük gövdeli araçlar daha fazla yakıyor. Geçen hafta Ankaradan İstanbula dizel stepway ile gittim, 100 km si şehiriçi (tabi istanbul şehiriçi) 4.8 tüketti. 3.5-4 lerden bahsedenler vardı. Ben kibar kullanan biriyim. Dizel bile bu gövdeyle 4.8 yakarsa Tiguan için aynı şartlarda 6 -6.5 litre yakması bence başarı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray
Osman Uslu yazdı:

hız limitinizi epey aşağılarda tuttunuz sanırım. Aynı araçtan vardı bir tanıdığımda. Şehir içi şehir dışı karışık ortalaması 8.2 di. Kendisi çok sakin kullanmazdı arabayı. 

1000 km ortalama tuketimim 8.1 litre. 1.4 150 hp ilk jenerasyon. Demekki 100 km de sabit hiz ile sakin suruste 6 litrenin altini gorecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Turbo benzinliler sakin kullanımda az yakıyor. Turbo dizel ile farkları performanslı kullanımda dizele göre çok fazla yakmaları. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bu boyutta-agirlikta bi arac icin yakit cok iyi.tsi ile cok iyi is cikartti vag

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yeni kasa tiguan yakıt olarak bir önceki nesilden daha az yakıyor. Eşimin yeni tiguanı şehirler arası 5.5 lt civarında geziyor. Şehir içi ise 7 ile 7.5 lt arası geziyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Yeni kasa tiguan yakıt olarak bir önceki nesilden daha az yakıyor. Eşimin yeni tiguanı şehirler arası 5.5 lt civarında geziyor. Şehir içi ise 7 ile 7.5 lt arası geziyor.
Cok guzel [emoji106]

2012-15 kasa 122 lik kullanan varmiki forumda

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Hazır konu açılmışken bir görüşünüzü almak isterim. Benim Tiguan bu Ağustos 3 yaşını dolduruyor. 1 yıl uzatma şansım var. Ancak genelde diğer aracı kullanıldığı için henüz 12.000 km de. Bundan sonra 2. aracı çocuğa vereceğim için çok kullanacağım gibi düşünebilirsiniz. Sizce artık özel servislerde mi devam edeyim bakımlara yoksa kendi servisindemi, ne dersiniz. Garantiyi uzatmaya gerek var mı?

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Hazır konu açılmışken bir görüşünüzü almak isterim. Benim Tiguan bu Ağustos 3 yaşını dolduruyor. 1 yıl uzatma şansım var. Ancak genelde diğer aracı kullanıldığı için henüz 12.000 km de. Bundan sonra 2. aracı çocuğa vereceğim için çok kullanacağım gibi düşünebilirsiniz. Sizce artık özel servislerde mi devam edeyim bakımlara yoksa kendi servisindemi, ne dersiniz. Garantiyi uzatmaya gerek var mı?
Dsg mi ? Ve uzatmak icin ne istiyo servis
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...