İçeriğe Yönlendir

Tiguan - Yakıt Tüketimi

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk
Mehmet Göktürk yazdı:

Benim yeni nesil 125 HP ile biraz önce baktım son 850km ortalamam istanbul 6.3

Hocam bence süper. Bu rakamdan fazlasını benim önceki 0.9 benzinli stepway yakıyordu inanın.

İsmail Avcı yazdı:
Cihaner Öztürk yazdı:
Hazır konu açılmışken bir görüşünüzü almak isterim. Benim Tiguan bu Ağustos 3 yaşını dolduruyor. 1 yıl uzatma şansım var. Ancak genelde diğer aracı kullanıldığı için henüz 12.000 km de. Bundan sonra 2. aracı çocuğa vereceğim için çok kullanacağım gibi düşünebilirsiniz. Sizce artık özel servislerde mi devam edeyim bakımlara yoksa kendi servisindemi, ne dersiniz. Garantiyi uzatmaya gerek var mı?

Dsg mi ? Ve uzatmak icin ne istiyo servis

Sanırım 3.000 tl civarıdır 1 yıl için.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)
İsmail Avcı yazdı:
Cihaner Öztürk yazdı:

DSG atlamışım. 

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Manuel 150 getirseler şu an değişirim..,

Yapalım yazılım olsun araban 150 bg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

Manuel 150 getirseler şu an değişirim..,

DSG olmaz mı hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

DSG olmaz mı hocam?

ao9yVNA_700b.jpg

bugün 5 saat araba sürmüşüm.. sabah 9 da evden çıktım 19 da geri gelebildim. Normal bir çalışma günü.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

bugün 5 saat araba sürmüşüm.. sabah 9 da evden çıktım 19 da geri gelebildim. Normal bir çalışma günü.

İstanbul trafiğinde 5 saat sonrası halen fun alınabiliyorsa şapka çıkarttım. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

İstanbul trafiğinde 5 saat sonrası halen fun alınabiliyorsa şapka çıkarttım. :) 

Alınır alınır. son bölüm çekmeköy-kurtköy arası şile yoluydu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

değerler güzel, resmen dizel gibi olmuş, demekki turbo benzinliler artık olgunlaştı, dizel kadar yakıyorsa o zaman benzine geçme zamanı geldi demektir :)

acaba şu Duster 1.3 TCE 150 hp ler nasıl yakıyor, daha hafif araç, acaba uzun yolda ne yakar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

değerler güzel, resmen dizel gibi olmuş, demekki turbo benzinliler artık olgunlaştı, dizel kadar yakıyorsa o zaman benzine geçme zamanı geldi demektir :)

acaba şu Duster 1.3 TCE 150 hp ler nasıl yakıyor, daha hafif araç, acaba uzun yolda ne yakar?

Kim kullanıcak ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Kim kullanıcak ;)

ben :D artık sadeleşme zamanı, hem hevesimde geçti hem kullana kullana daha çok sevdim bu basit aracı :)

çift pistonlu kaput kapağı zaten bitirdi beni :D 2:47

4:40 da iyiyimiş

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Valla Dacia denince ben benzinli araç konusunda korkuyorum. 0.9 benzinli tecrübem beni soğuttu. 1.4 tiguandan fazla yaktı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cihaner Öztürk yazdı:

Valla Dacia denince ben benzinli araç konusunda korkuyorum. 0.9 benzinli tecrübem beni soğuttu. 1.4 tiguandan fazla yaktı.

1.3 tce merso ile geliştirilen ve nissan gtr deki gibi silindirlerde kaplama olan bir motormuş, iyi gözüküyor ama emin olmak lazım....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

1.3 tce merso ile geliştirilen ve nissan gtr deki gibi silindirlerde kaplama olan bir motormuş, iyi gözüküyor ama emin olmak lazım....

Vergiden kaybediyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Vergiden kaybediyor

1.4 bendeki, yada sendeki 1.5 lerde kaybediyor, vergiye bakmıyorum zaten, şuan imkan olsa direk lr2 alacağım 2.2 motor,  vergiden kaçış yok, her türlü öpücük atıyorlar zaten... :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

1.4 bendeki, yada sendeki 1.5 lerde kaybediyor, vergiye bakmıyorum zaten, şuan imkan olsa direk lr2 alacağım 2.2 motor,  vergiden kaçış yok, her türlü öpücük atıyorlar zaten... :)

1332 cc ile 1599 cc aynı vergiyi verecek, 1,3 litre derken insan alt dilime girmek istiyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihaner Öztürk yazdı:

Hazır konu açılmışken bir görüşünüzü almak isterim. Benim Tiguan bu Ağustos 3 yaşını dolduruyor. 1 yıl uzatma şansım var. Ancak genelde diğer aracı kullanıldığı için henüz 12.000 km de. Bundan sonra 2. aracı çocuğa vereceğim için çok kullanacağım gibi düşünebilirsiniz. Sizce artık özel servislerde mi devam edeyim bakımlara yoksa kendi servisindemi, ne dersiniz. Garantiyi uzatmaya gerek var mı?

DSG olduğu için kesinlikle yetkili servis... her DSG sahibi o caresizliği elbet tadacaktır. bari servis üstlensin parça bedelini diye düşünüyorum.

1250 km ortalamam 2009 150 hp için ortalamada 7.6 litre oldu bugün. uzun yolda kesin 6 litre altında kalır bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ
Dogan Arsiray yazdı:

DSG olduğu için kesinlikle yetkili servis... her DSG sahibi o caresizliği elbet tadacaktır. bari servis üstlensin parça bedelini diye düşünüyorum.

1250 km ortalamam 2009 150 hp için ortalamada 7.6 litre oldu bugün. uzun yolda kesin 6 litre altında kalır bu.

Doğan bey bir sorum olacak.

Örneğin 2012 model dsg li bir araç aldığımızda önceki sahibi hep yetkili serviste bakıma girmişse misal İstanbul'da, ben Ankara'da yine yetkili servise girsem dsg veya iyi niyet garantisi devam eder mi? Bunun arabanın yaşı, sahip değişikliği yada şehir değişikliği ile bir sınırı varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

servis politikasını bilmiyorum ama şehir fark etmiyor. 

sıfırdan beri aracını servise götürüp, garanti bittiğinde dsg si arıza yapan arkadaşımın arabasının dsg arızasını bedelsiz giderdiler. bunun için öyle yazmıştım. ama 2012 araba çok eski bizi ilgilendirmez derlermi emin değilim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Tsi çok esnek bi motor sabah 4.7 ort ile de geliyorum 9 .5 lt de uzun yolda 5 altında tutmak çok kolay hiç dikkat etmeden de 6.8 lt ben sevdim tsi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benim libertyde 4.2 litre yakıyor uzun yolda :D :kutlama:

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Gök yazdı:

benim libertyde 4.2 litre yakıyor uzun yolda :D :kutlama:

Ooo en güzeli :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

en güzeli dedimya işte :D   düşünmeye kasmaya gerek yok, her türlü içerim tipi motor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...