İçeriğe Yönlendir

Hasarlı - Ağır Hasarlı - Pert

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Işık
On 20.12.2018 at 10:12, Erkan Tekin yazdı:

Merhaba arkadaşlar.. Konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim.. 
Aracımı sattım ve yeniden araç alacağım için başlıkta da belirttiğim ( Hasarlı - Ağır Hasarlı - Pert ) konusu hakkında siz değerli forum arkadaşlarımdan bilgi almak istedim. 
Malum site ilanlarında hemen hemen her 3/1 ağır hasarlı ilanlara denk geliyorum.. ( Fiyat aralığımda ).. Baktığım zaman sadece 1 değişen veya +1 boyalı çıkıyor ama altında başka ne var bilmiyorum.. 
Araç aldığım zaman uzun süreli bineceğim minimum 3 5 sene kadar.. 
Sizlerden ricam.. Bu tarz araçlar kullanan var mı ? Bilgisi olan bu başlıktaki 3 seçeneği açıklayabilir mi ? 
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :) 

sende butce nekadar kafan da hangı aracı almak var bır ıkı parça boyalı araclardan bahsedıyorum bu arada 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Bir saat önce, Erkan Işık yazdı:

sende butce nekadar kafan da hangı aracı almak var bır ıkı parça boyalı araclardan bahsedıyorum bu arada 

40 bin bütçem var abi 3 / 5 de üzerine çıkarım en fazla 45 derim.. Ford düşünüyorum Fiseta veya Focus.. Aracı çok kulllandığımız için km biraz düşük olursa bana uyar.. onun dışında boyaya takılmıyorum 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
17 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Aynı şeyden bahsetmişiz ama anlaşamamışız. 

Yüksek kayıtta değişen parça bilgisi de var. İçim rahat olur.

Ağır hasarlı da değişen parça bilgisine rastlamadım şimdiye kadar. Bu bilgi yoksa alınmaz diyorum. 

Neresi yanlış bilgi?

Yanlış değil eksik dedim. 
Sonra ekledim aracım ağır hasar kayıtlı ve tüm değişen parçalar kayıtlı diye :) Sol arka çamurluk ve kapı değişik misal bende. Bagaj havuzu iç döşeme vs vs vs hepsi kayıtlı, civatasına kadar yazacaklarmış utanmasalar :D :D 

buyur aşağıda gözüküyor.

P1BnMQ.jpg

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 saat önce, Hakan Tarım yazdı:

Yanlış değil eksik dedim. 
Sonra ekledim aracım ağır hasar kayıtlı ve tüm değişen parçalar kayıtlı diye :) Sol arka çamurluk ve kapı değişik misal bende. Bagaj havuzu iç döşeme vs vs vs hepsi kayıtlı, civatasına kadar yazacaklarmış utanmasalar :D :D 

buyur aşağıda gözüküyor.

P1BnMQ.jpg

Ne güzel bir kayıt. Demek istediğim de tam olarak bu. Ancak sizde hak verirsiniz ki, serviste onarımı olan ağır hasarlı araç bulmak samanlıkta iğne aramaya benzemez mi? 

Belki de kavram kargaşası da yaşamış olabiliriz. Ağır hasardan kastım, total pert. Yani, onarım yapılmadan rayiç bedelinin ödendiği ve hasarlı halde satılanlar. 

Hasarlı halini onarmanın sigorta şirketi tarafında daha maliyetli olduğu bir durumda, kim hasarlı olarak aldığı aracı yetkili serviste toplatır. 😉

Ayrıca kaydınızda görülen 22882 TL tutar, nasıl ağır hasarlı işlenmiş pek anlayamadım. Bu bildiğimiz normal bir hasar olmalı. Ağır hasarlı ibaresi bence gereksiz olmuş. 

Sonuç olarak, değişen parçanın kaydı varsa alır, yoksa almam diyerek işi bağlayalım. 

Konu için önerim de bu yönde zaten. 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Ben zaten eksik bilgi dedim yazınız için, yanlış kesinlikle demedim. 

Benim araç arka taraftan sele kapılıyor, arka sol tarafı çarpıyor biyerlere. Sol arka çamurluk kapı değişiyor, tampondeğişiyor, su olayı olduğundan iç döşemeler tavan döşemesi, bagaj döşemeleri elektronik parçalar hepsi yenileniyor. Su sel olduğu için büyük ihtimalle ağır hasara sokuyorlar aracı. 

Ben de böyle bir aracı bulunca kaçırmadım. 

Aracımın ön tarafında küçük ufak tıklamalar harici hiç hasar yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ayrıca kaydınızda görülen 22882 TL tutar, nasıl ağır hasarlı işlenmiş pek anlayamadım.

o rakam 2014 ten gelen olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Yok abi, 6 tane daha far kırığı vs diye ufak tefek kazaları var, tipik trafik içi olağan kazalar. Hepsi rapor tutulup yapılmış aldığım araçta. 

Bu en son vukuatıymış 22 bin küsur olanı yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...