İçeriğe Yönlendir

Planlı Eskitme

Erhan Doruk

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Bu konuyu geriden takip eden ülke sanırım japonlar. İmkanım olsa yaşamak için tercih edeceğim ülke olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Gm planlı eskitmenin kralı.

Cruze modellerinden öğrenmiş olduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

El blenderleri çok basit bir alet olmasına rağmen bozuluyor. İçinde plastik birkaç parça yerine çelik kullanılsa ömürlük olacak makine, alış fiyatı oranında erken/geç bozuluyor. 

bugün çalışmayan arzum blenderin parçalayıcı başlığını söktüm. Geri toplayamadım çünkü aşamalı olarak perçin kaynak yapılmış. Yani çubuğa bir parça takıp boruya sokup dışından kaynak atmış. Halbuki sökülebilir olsa tamiri de çok basit olacak. Ama amaç bozulsun ve yenisi alınsın. Daha önceden de çırpıcı başlığı yapmıştım. Plastik dişli kullandıklarından dişleri eriyor bir süre sonra. Çelik olsa sıkıntı yok. Gibi gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

1938 de ilk naylon kadın çorabını dupont üretmişti. 2 yılda 4 milyon çorap satmışlar. Ancak üretilen çoraplar çok sağlam olduğundan kaçmıyor,eskimiyormuş. Satışlar da iyice düştüğü için buna kafa yoran mühendisler çorabın hammaddesinde değişiklik yaparak daha dayanıksız hale getirmişler. Sonra satışlar patlamış tabi. Planlı eskitme ticarette sürekliliği sağlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önümüzdeki yıllarda bu yaklaşım terkedilecek. Bekleyin. 
Cevabı görmek için yıllarca beklemesek :)
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

El blenderleri çok basit bir alet olmasına rağmen bozuluyor. İçinde plastik birkaç parça yerine çelik kullanılsa ömürlük olacak makine, alış fiyatı oranında erken/geç bozuluyor. 

Ömürlük bir şey olsun istiyorsanız Braun veya Tefal. Arzum, Karaca, Korkmaz ve Fakir vs dir aynı malzeme uğraşılmaz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Ömürlük bir şey olsun istiyorsanız Braun veya Tefal. Arzum, Karaca, Korkmaz ve Fakir vs dir aynı malzeme uğraşılmaz.

Ömürlük ürün yok hocam. Braun daha geç bozuluyor sadece. Ama braun alacağım. Fiyat iki kat. Bozulması 2 kat sürenden fazladır. Bu arada aralık ayında 350-400tl olan blender şu an 750tl. O sırada dolar %15 değer kaybetti ama ürünlere %85 zam geldi. Düşmesini bekliyorum. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Önümüzdeki yıllarda bu yaklaşım terkedilecek. Bekleyin. 

Biz görecek miyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ömürlük ürün yok hocam. Braun daha geç bozuluyor sadece. Ama braun alacağım. Fiyat iki kat. Bozulması 2 kat sürenden fazladır. Bu arada aralık ayında 350-400tl olan blender şu an 750tl. O sırada dolar %15 değer kaybetti ama ürünlere %85 zam geldi. Düşmesini bekliyorum. 

Biz görecek miyiz?

Tefal ve fakir mutfak aletleri bizdede var.

Söylediğiniz gibi 2 ay geç bozulsa ne farkeder.kullanıcı içini açıp 10 liralık malzemeyle tamiratını gerçekleştirmesin diye napıcaklarını şaşırmışlar.

Servise götürünce çoğu parçayı tamir bile etmiyorlar.yeni parça almalısınız diye 10 lira maliyetli tamirlik parçanın yenisini 100 tl ye satıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Planlı eskitme mi üretim hatası mı bilemedim ama 4 senede kırılmaması lazım bunun... Bir tarafın halkası daha ince yapılmış, kırılınca kapak açılmıyor yani kullanamıyorsunuz mikrodalga fırını, buradaki serviste parça da yok, düğmelerin olduğu kısım değişmesi gerekiyor komple.

https://twitter.com/aihsanaksen/status/1362317463116009473?s=19

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...