İçeriğe Yönlendir

Yurtdışından Yedek Parça Getirme

Selim Bilgin

Recommended Posts

Hakan Tarım
4 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Hemen yanaşayım. :D 

Ruhsat senin üzerine? Paypal hesabı senin üzerine ?

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Alınacak malzeme kaç kg ? İngiltere'de var ise 4 ocakta bir arkadaş gebzeye gidicek ona sorabilirim . Ücreti mukabilinde götürebilir mi diye

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
54 dakika önce, Hakan Tarım yazdı:

Ruhsat senin üzerine? Paypal hesabı senin üzerine ?

Ruhsat hanımın üzerine, parayı da kendi hesabımdan eft yaptım.

43 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Alınacak malzeme kaç kg ? İngiltere'de var ise 4 ocakta bir arkadaş gebzeye gidicek ona sorabilirim . Ücreti mukabilinde götürebilir mi diye

Teşekkür ederim, 1-2 ay sonra alacağım muhtemelen. Bir de parça 15 kg. Onun için giden gelenle getirme işine girmek istemedim.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
9 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Ruhsat hanımın üzerine, parayı da kendi hesabımdan eft yaptım.

Bas geç siparişi, hiçbirşey olmaz. Şahsi kullanım olduğu için hiçbir şekilde marazlık çıkaramazlar. En fazla yüzde 20 vergi çıkartırlar. 

Ben 11 parça komple salıncaklarla birlikte ön takım alıyordum, vergisini verip alıyordum paşa paşa veriyorlardı. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
9 saat önce, Hakan Tarım yazdı:

Bas geç siparişi, hiçbirşey olmaz. Şahsi kullanım olduğu için hiçbir şekilde marazlık çıkaramazlar. En fazla yüzde 20 vergi çıkartırlar. 

Ben 11 parça komple salıncaklarla birlikte ön takım alıyordum, vergisini verip alıyordum paşa paşa veriyorlardı. 

Filtreyi sipariş ettim zaten, yılbaşından sonra kargolayacaklar, orada göreceğiz durumu. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
1 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Filtreyi sipariş ettim zaten, yılbaşından sonra kargolayacaklar, orada göreceğiz durumu. 

Aklına ne gelirse sipariş et, koltuk bile et. O kadar yani :D

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
43 dakika önce, Hakan Tarım yazdı:

Aklına ne gelirse sipariş et, koltuk bile et. O kadar yani :D

Para lazım 😄

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
2 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Para lazım 😄

mühendisim kompitirüm vardır bohçonda :)

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

DHL ile gelen her siparişim gümrüğe girdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Filtre bugün DHL'ye verilmiş, %20 vergiyi baştan kabullenmiştim, bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
11 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Filtre bugün DHL'ye verilmiş, %20 vergiyi baştan kabullenmiştim, bakalım ne olacak.

maşallah.Paypal olmadan direk satıcının hesabına yurtdışı euro olarak mı geçtiniz anlayamadım? Bu arada çok da ucuz gelmedi bana filtre:) biz orj otosanlara 40 tl verince:)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
56 dakika önce, Sedat Demircan yazdı:

maşallah.Paypal olmadan direk satıcının hesabına yurtdışı euro olarak mı geçtiniz anlayamadım? Bu arada çok da ucuz gelmedi bana filtre:) biz orj otosanlara 40 tl verince:)

Almanya hesabından EFT yaptım ben direk.

Benim orijinal filtre 135 TL, kaliteli OEM'ler ise 70-80 TL. Tahmini 5-6 ayda bir değiştiriyorum.

Ayrıca maliyetinden öte, daha önce KN kullanıp memnun kalmıştım, yine kutu içi filtreye devam etmek istedim.

Arabayı satarken de alacak adam kıymetini bilmezse çıkarıp ayrıca satarım zaten, daha önce o hatayı yaptım, Focus'ta güzelim KN filtreyi çöpe atmışlar sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Gül

Bol ara gazlı video isterük. Mümkünse D modunda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Selim Bilgin

Bu konuda son durum nedir? %18 gümrük vergisini ödeyip alışveriş yapabiliyor muyuz halen? :f1:

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Selim Bilgin yazdı:

Bu konuda son durum nedir? %18 gümrük vergisini ödeyip alışveriş yapabiliyor muyuz halen? :f1:

Evet. Ancak ikinci el parça yasak bildiğim kadarıyla. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Selim Bilgin yazdı:

Sıfırda sorun yok o zaman, güzel.

@Ahmet Gül başka bir yolunu bulur belki gerçi. :D 

İkinci el parçayı Bagajda getirebilirsin. Gümrük bir şey demezse. Ama posta yoluyla alamazsın. Bazen alınıyor tabi ben almıştım. Bunlar ikinci el felan fişman dediler sonra biraz naz yapınca verdilerdi. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Sen rahat ol, yayıla yayıla alışverişini yap.

Gümrük Vergisi  : 5.66 TL

Damga Vergisi : 0.7 TL

Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL

Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

TOPLAM : 11.56 TL

İki tane telefon lcd ekranı komple getiriyorum.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Selim Bilgin yazdı:

Sıfırda sorun yok o zaman, güzel.

@Ahmet Gül başka bir yolunu bulur belki gerçi. :D 

Ayıp ettin kardeşim. Bir yerleşelim derhal 😊

Buralar çok garip, banka hesap kartın ve IBAN’ın yoksa milyon euron olsa araba, sigorta, elektrik su internet aboneliği vs alamıyorsun. Banka hesabı açtırdım plastik kart olmadığından internet alamadım. He bu arada 2006 model benzinli Focus Hatchback aldım, idareten. Trend paket ama ESP’li 😊 Herkese selam ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ahmet Gül yazdı:

Ayıp ettin kardeşim. Bir yerleşelim derhal 😊

Buralar çok garip, banka hesap kartın ve IBAN’ın yoksa milyon euron olsa araba, sigorta, elektrik su internet aboneliği vs alamıyorsun. Banka hesabı açtırdım plastik kart olmadığından internet alamadım. He bu arada 2006 model benzinli Focus Hatchback aldım, idareten. Trend paket ama ESP’li 😊 Herkese selam ederim. 

Abi Allah kolaylık versin, araba iş ve yeni mesken hayırlı olsun.

Siz iyi olun, amortisör kolay, kargoyla da geliyor. :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...