İçeriğe Yönlendir

Yurtdışından Yedek Parça Getirme

Selim Bilgin

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Alfa Romeo grubu için özellikle İngiltere ve Almanya'da çok geniş kapsamlı siteler var. Yedek parçadan modifiye parçalarına kadar her şey bulunuyor. Türkiye'ye kargo da yapıyorlar.

Geçen gün BMC hava filtresi sipariş edip parasını gönderdim, yılbaşı sonrası kargoya vereceklermiş. Filtre Türkiye'de yok, fiyatı da gayet makul, onun için sipariş ettim. Çok pahalı bir parça olmadığı için gümrükte sorun çıkmaz sanıyorum. http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-Giulietta/Motor-Sports-Airfilters/BMC-Sports-Air-Filter::6541.html

Ancak, TCT debriyaj setinde de ciddi fiyat farkı var. Şu an Türkiye'de liste fiyatı 5.000 civarındayken İngiltere ve Almanya sitelerinde 2.500 TL civarında (KDV hariç) kargo ile 3.000 TL'ye geliyor. Önümüzdeki aylarda sipariş etmeyi düşünüyorum ama süreç nasıl olur acaba? En kötü ihtimalle %20 vergisini ödeyip çıkarırız sanırım gümrükten.

Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Ben land rover için parça getirdim ruhsat sahibiysen 1500 euroya kadar sorunsuz.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Burhan Arslan

abiler merhaba öncelikle

rusyadan ikinci el araba parçası getirmeyi düşünüyorum

bunun bir yöntemi var mıdır

bu konuda daha önce yurtdışında parça getiren abilerimin önerilerini dikkate almak isterim

teşekkür ederi şimdiden

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Kendin bavulda getirebilirsin ama bu dönemde zor . Gümrükte ell koyabilirler riskli iş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
abiler merhaba öncelikle

bu konuda daha önce yurtdışında parça getiren abilerimin önerilerini dikkate almak isterim

teşekkür ederi şimdiden
Arabayı götür abi kurtarıyorsa bizim edirnede araba ile yunanistan romanya hatta almanyaya gidiyorlar herşeyi hurda bir arabadan aktarıp geliyorlar motor sade hariç sanırım yasallara aykırı bir durum yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Erzurumdaki arkadaşlar eski mercedesler ve ustası ile gürcistana gidip araçları sıfırlanmış şekilde dönüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Erzurumdaki arkadaşlar eski mercedesler ve ustası ile gürcistana gidip araçları sıfırlanmış şekilde dönüyorlar.

Buna da biraz denetim getirdiler galiba.. 

Tanıdık bir kaportacı

Camları pileksiglas tan yapıp, şahin koltukları ile götürmüştü bmw'yi. 

Hatta Gürcistanda atölyesi vardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Burhan Arslan yazdı:

abiler merhaba öncelikle

teşekkür ederi şimdiden

Araç ne ? 10 sene önce Mondeo kullanırken Gürcistan'a çok gitmişliğim vardır. Arac Mercedes ise şans artar. Getirmekten ziyade götürüp tamir yada değişim vardı o zamanlar. Kocaman hangarlar vardı Mercedes parçası dolu. Bizimkiler de işin içine girince iş değişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burhan Arslan

abim araç wolksvagen touareg

ben ikinci el getireceğim ama oradan kargolayacak satıcı kargo firmaları var ama getirme durumu ne olur onu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Samet YILMAZ

Aracimdaki filtre partukuleri cikartmistim guzel ses almak icin ve pahali bisi oldugu icin bagajimda dolasiyordu. Turkiye ye girerken aldilar emanete koydular ve donuste alirsin dediler ama ben unuttum 1sene gecti makbuzda kayboldu. 2bin 2500 euro civari bisi idi. Kesinlikle arac yedek parcasi sokturmuyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıkma parçaya artık hiç izin vermiyorlar, sıfır ve faturalı olursa, gümrüğü de ödenmek şartıyla gelebiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kemal Korkmaz yazdı:

Aksesuar Tr de çok pahalı Aksesuar gelebilir mi?

Aliexpresten aldığımız gibi gelir.. 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Almanyada oğluma ihtiyacım olan çıkma bir parça aldırdım.

Kargoya verse sıkıntı olurmu.

Plastik bir parça 19euro değerinde.

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çıkma parça ancak bavulda gelir. başka türlü gelemez. belki temizleyip paklayıp kutulayıp faturalandırılırsa ancak gelebilir.

Makedonyada tamirci teklifim hala açık. 

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Ebay dan satın almıstı.ürünün faturası var.güzelce parlatıp şansımızı denesekmi🤔.

Gerçi fatura adresi berlin.😥

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

çıkma parça ancak bavulda gelir. başka türlü gelemez. belki temizleyip paklayıp kutulayıp faturalandırılırsa ancak gelebilir.

Skopje candır abi, gidelim zevkle

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

Geliyor hocam. Ben çok defa aldım. Avrupa'dan gelenlerde sorun yaşamadım hiç. Ebay vs. üzerinden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Geliyor hocam. Ben çok defa aldım. Avrupa'dan gelenlerde sorun yaşamadım hiç. Ebay vs. üzerinden.

Ben ikinci el hiç almadım yasak diye. Ama sıfır alıyorum geliyor sorunsuz.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mümin Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Merhabalar, Makedonya Tetova'da (Türkçe adı Kalkandelen) size önerebileceğim oto tamirci var türkçeyi de gayet iyi biliyor, kendim de aynı zamanda Makedonya vatandaşıyım, senede bir giderim, size ne gibi katkısı olacaktır Makedonyada tamirci olayının, bir iş haline gelecekse ben de daha sık gider gelirim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mümin Çalışkan yazdı:

Merhabalar, Makedonya Tetova'da (Türkçe adı Kalkandelen) size önerebileceğim oto tamirci var türkçeyi de gayet iyi biliyor, kendim de aynı zamanda Makedonya vatandaşıyım, senede bir giderim, size ne gibi katkısı olacaktır Makedonyada tamirci olayının, bir iş haline gelecekse ben de daha sık gider gelirim ?

Araçla geleceğiz, orda çıkma parçaları uygun (dolar olmuş 10 lira 10 ayda, hala uygun olur mu acep) fiyata alıp bizim araca takacak geri geleceğiz. (sanırım) 

Yorum bağlantısı
Mümin Çalışkan
Furkan Avcı yazdı:

Araçla geleceğiz, orda çıkma parçaları uygun (dolar olmuş 10 lira 10 ayda, hala uygun olur mu acep) fiyata alıp bizim araca takacak geri geleceğiz. (sanırım) 

Evet aynen öyle, araç fiyatları Türkiye'ye göre yarı yarıya, çıkma parçalarda o şekilde %50-%60 daha ucuz, ben kendim için Elektrikli direksiyon konsolu almaya gittim 100 euroya hallettim geldim, burada en ucuz bulduğum 3000 TL idi (shengen vize lazım özel araç ile Yunanistan ve Bulgaristan yolunu kullanmak için) 

Oradalarda en çok VW grubu ve Audi araçlar kullanılıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...