İçeriğe Yönlendir

"Beni Alma" Diyen Arabayı Alabilmek.

Selim Kaya

Recommended Posts

Erkut Uysal
39 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mtv veya ceza borcu olan, sigortası olmayan araç muayeneye giremez.. 

Muayenesi ve sigortası olmayan, borcu olan araç satış yapılamaz.. 

Adamdan vekalet alıp, eline de biraz para verip arabayı alıp gelip, vekaleti iptal ettirmesin diye dua ederken aracı satışa hazırlayacaksın.. 

Banada bu yol daha mantıklı geldi açıkçası... 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Çekme belgeli satın alınıyormu kazalı araclar cekme belgelı alınıp satılıyor 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Çekme belgeli satın alınıyormu kazalı araclar cekme belgelı alınıp satılıyor 

Çekme belgesi ile satış yapılabiliyor. Tescil belgesine bu bilgi işleniyor ve plakası, muayeneden geçip yeniden trafiğe çıkıncaya kadar verilmiyor.

Tabi çekme belgeli aracı yeniden trafiğe çıkarmak için de bitakım evrak masrafları oluyor.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

araba toplama toplanmışını al mantığındayım ben artık.. 

sizi düşündüğünüzden daha da çok yıpratacaktır... araç toplamaya hevesle girip bin sıkıntıyla bitirenler var ve bitiremeyip bıkıp öylece zararına işi kapatanlar da var.. iyi düşünmek gerek..

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

araba toplama toplanmışını al mantığındayım ben artık.. 

sizi düşündüğünüzden daha da çok yıpratacaktır... araç toplamaya hevesle girip bin sıkıntıyla bitirenler var ve bitiremeyip bıkıp öylece zararına işi kapatanlar da var.. iyi düşünmek gerek..

Ulaşmak istediğim sonuçlardaki gibi bir araç yok Türkiye 'de.

Bu iş artık gurur meselesine dönmeye başladı benim için. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ulaşmak istediğim sonuçlardaki gibi bir araç yok Türkiye 'de.

Bu iş artık gurur meselesine dönmeye başladı benim için. :) 

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor diyorum sadece.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arabayı yaparkenedeceğin masrafların yanında hiç kalır çekici masrafı zaten. Bence en mantıklısı çekme belgeli yapıp üstüne almak ve çekiciyle getirmek. Sonra yavaş yavaş toplayıp muayene affını beklemek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Emre Şimşek yazdı:

Arabayı yaparkenedeceğin masrafların yanında hiç kalır çekici masrafı zaten. Bence en mantıklısı çekme belgeli yapıp üstüne almak ve çekiciyle getirmek. Sonra yavaş yavaş toplayıp muayene affını beklemek.

Çekici ile getirmek ya da geçici plaka ile getirmek arasında çok fark yok zaten. Geçici plakada biraz bürokrasi var sadece.

Buradaki asıl sorun noter satışında plaka değişikliği beyanı.

Ben bu aracı plaka değiştirmeden alırsam sorun yok.

Plaka değiştirirsem 1 ay tescil için sürem var. Bu süre içinde muayeneden geçirebilir miyim bilmiyorum.

Muayene affına da gerek yok. Zaten 31/12/2018 de bitmiş muayenesi.

Plakaya takılma nedenim de, hatırası olması.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hatıralar...

84 Model Rekord E2’nin içinde büyüdüm. Bir gün bir tane Rekord E2 toplamak da bana nasip olur inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
34 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Sen bu resimdeki plakayı mı almak istiyorsun şimdi?

Aynen. Şuan boşta ve tescilden aldığım prosedürü gösterir not kağıdı elimde ;)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bende eldeki arabayı satmadan, ikinci arabayı almak istiyorum. Sordum istediğim arabayı, Servet abi alma dedi. Çok ucuzdu oysaki. 

jggZZg.jpgV99ddR.jpg16655b.jpg

oXXvvq.jpg266AAO.jpgBaaYYG.jpgZXX44z.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Keyfinizi kaçırmak istemem fakat ; daha önce Manisa'dan bu şekilde bir araç aldık araç twingoydu biz toparlayıp para kazanma derdimiz olduğundan aldık.. Aldığımız vatandaş çok dürüsttü ne dediyse çıktı. Hatta gidip vekaletle aracı aldık paranın yarısını verdik. Kullanarak geldik bağlatma riskini göze alarak.

Sonra aracı 1-2 ay içinde toparladık, sahibini Bursa'ya getirdik müşteriye direkt  sattık. o zamanın parasıyla 1.000 tl falan kâr elde etmiştik 2 ortak :) harcadığımız zamana , tükettiğimiz yakıt ve enerjiye herhangi bir ücret almadık:)  Ama gerçekten illalah etmiştim :) 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

Keyfinizi kaçırmak istemem fakat ; daha önce Manisa'dan bu şekilde bir araç aldık araç twingoydu biz toparlayıp para kazanma derdimiz olduğundan aldık.. Aldığımız vatandaş çok dürüsttü ne dediyse çıktı. Hatta gidip vekaletle aracı aldık paranın yarısını verdik. Kullanarak geldik bağlatma riskini göze alarak.

Sonra aracı 1-2 ay içinde toparladık, sahibini Bursa'ya getirdik müşteriye direkt  sattık. o zamanın parasıyla 1.000 tl falan kâr elde etmiştik 2 ortak :) harcadığımız zamana , tükettiğimiz yakıt ve enerjiye herhangi bir ücret almadık:)  Ama gerçekten illalah etmiştim :) 

Satmak yok. Bunun içinde geçireceğim zamanda alacağım keyfi, başka bir şekilde alabileceğimi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Satmak yok. Bunun içinde geçireceğim zamanda alacağım keyfi, başka bir şekilde alabileceğimi sanmıyorum.

biliyorum, bu yüzden ben yerinizde olsam alırdım. Yukarıdaki iletiyi yazmaktaki amacım dürüst insanlar da var . 

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. çekme belgeli araç alımında tüm borçları silinmiyor? araç o süreçte trafikten men oluyor, muayene vs. borcu varsa sonra tescilde karşınıza çıkıyor

2. benim anladığım pek elle tutulur tarafı olmayan bir araba şu anda, satan satamaz. müşterisi çıkmışsa ağır kusurlarını giderip (harika sfır parça olmadan idareten) satması , satıcı için avantaj

3. kapora konusunda risk analizi yapalım: siz para kaybedebelirsiniz, satıcı hiçbir şey kaybetmez. parayı yolladık ama adam dediki kusurları yaptıramadım telefonu kapatır  ? siz kapora yollmaadınız satıcı muayeneyi tamamladı ama siz de almadınız. satıcını kaybı yok? zaten yaptıracak muayenesini satmak istiyorsa.

bu arada söz konusu araba nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

1. çekme belgeli araç alımında tüm borçları silinmiyor? araç o süreçte trafikten men oluyor, muayene vs. borcu varsa sonra tescilde karşınıza çıkıyor

2. benim anladığım pek elle tutulur tarafı olmayan bir araba şu anda, satan satamaz. müşterisi çıkmışsa ağır kusurlarını giderip (harika sfır parça olmadan idareten) satması , satıcı için avantaj

3. kapora konusunda risk analizi yapalım: siz para kaybedebelirsiniz, satıcı hiçbir şey kaybetmez. parayı yolladık ama adam dediki kusurları yaptıramadım telefonu kapatır  ? siz kapora yollmaadınız satıcı muayeneyi tamamladı ama siz de almadınız. satıcını kaybı yok? zaten yaptıracak muayenesini satmak istiyorsa.

bu arada söz konusu araba nedir?

Muayene borçları konusunda aynı bilgiye sahibim ben de. Zaten 1 ay kadar olmuş muayenesi biteli. Ciddi bir etkisi olmaz yani. 

Satıcı da anladığım kadarıyla elimden çıksın kurtulayım diye düşünmüyor. Satılırsa satılır. Yoksa dursun öyle diye düşünüyor anladığım. Zaten alan bu şekilde alsın düşüncesi hakim onda da. 

Kapora konusunda tereddütüm tam da bu aslında. Muayeneden kısa sürede geçeceğine inansam kaybetmeyi göze alırım. Almak isteyene çekme belgeli de satabilir. Bu opsiyonu var. O nedenle rahat yani. 

Söz konusu araç 76 model Opel Kadet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
3 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yapı gereği hep en kötüsünü düşünmüşümdür. Zaten mevcutta muayenesi yok. İstanbul il sınırlarından çıkamadan bağlatırım o arabayı :D 

Çekicinin üstünde bağlayacakları hali yok, ha benim şansıma tutup çekiciyi bağlarlar derseniz bir şey diyemem :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Çekicinin üstünde bağlayacakları hali yok, ha benim şansıma tutup çekiciyi bağlarlar derseniz bir şey diyemem :D

O kadar mesafeyi yakalanma riski ile gelemem. Demek istediğim vekalet alıp getirme seçeneğinde getirmeyi, muayenesiz bir halde sürerek anladım. Yanlış anlama mevcut 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Arabayı bu fiyata alıyorum zaten :) 

çok iyi durumda olmalı o zaaman :s

kapora olayında risk sadece alıcı için var ama. satıcı da eldem çıkarmak istiyorsa, müşterisi de varsa, satışa hazır hale getirip haber verecek o kadar.  alıcı vazgeçerse, satıcının  bir kaybı olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Muayene için haczin bir önemi var mı peki? Kayıtlarda bir adet haciz de çıktı karşıma. Belki de adamın haberi yok. Ya da kayıt düşmeyi unuttu vergi dairesi.

Vekalet yoluna başvurmaktansa çekme belgesi ile geçici plaka almak daha mantıklı olmaz mı? Son çare olarak il içi ikamet değiştirip yeni plakaya başvursam nasıl olur?

Yakalama yoksa haczin önemi yoktur.. Yakalama varsa sigorta bile yapamıyoruz.  

Arabayı İstanbuldan birinin üstüne ya.. 

Getirince satış al plaka değiştir. 

Çekme belgeli nasıl olacak bilmiyorum. Araştır.. en temizi o görünüyor..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...