İçeriğe Yönlendir

"Beni Alma" Diyen Arabayı Alabilmek.

Selim Kaya

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

Haciz varsa muayene yapılır, ancak haciz kamu haczi ise parasını ödeyip haczi kaldırmadan alım satım yapamazsınız. 

Haciz miktarı aracın değerinin 10 katı bile olabilir. 

Onu öğrenmeden bu işe kalkışmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
On 07.02.2019 at 14:34, Harun Kocaçalışkan yazdı:

MTV borcu ve haciz olan bir araba muayeneye girebiliyor mu?

haciz olan girer mtv borcu olan girmez

On 10.02.2019 at 23:07, Emin Önal yazdı:

Her şeyden önce Recep bu işe girer miydiniz diye sormuyor. Alırken hangi yolu kullanayım diye soruyor.

Bu kadar yapma etme girme uğraşma mesajına gerçekten şaşırıyorum.

Bazen bize çok saçma yada gereksiz gelen şeyler başkasının yıllardır peşinden koştuğu şeydir.

Yahu adam yıllardır içinde olan hayale bu kadar yaklaşmışken bu söylenenler destekten çok köstek olur ona.

Biraz empati beyler.

son 1 yılda elinde kalır , parçası pahalı başına bela olur çok yakar ustası bulunmaz başına derd aldın. vs. vs o kadar çok muabbet duydum ki vallahi sinir oluyorum bende bazen

dünyaya bidaha gelmiyoruz isteyen istediğini alsın çok doğru bakış açısı olmuş sadeece hangi yolu kullanım diyor alırken

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Güncel bilgi.

Aracın satış fiyatından bir miktar daha fazla haciz çıktı.

Satıcı bugün muayeneye hazır hale getirmek için gerekli çalışmayı yapıp, ardından haciz dosyasını kapatacak.

Bir miktar kapora göndereceğim ben de ve önümüzdeki hafta Cuma günü kısmet olursa devrini almak üzere İstanbul 'da olacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
40 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Gel bakalım gel, bekliyoruz :)

Senin küheylanın yanına çekeyim bu ceylanı :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Senin küheylanın yanına çekeyim bu ceylanı :)

Yürüyerek gitmezse bagaja atar öyle götürürüz :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Güncel bilgi.

Satıcı bugün muayeneye hazır hale getirmek için gerekli çalışmayı yapıp, ardından haciz dosyasını kapatacak.

Bir miktar kapora göndereceğim ben de ve önümüzdeki hafta Cuma günü kısmet olursa devrini almak üzere İstanbul 'da olacağım.

Bu durumda.. temiz almaya karar verdin demekki.. 

Hayırlı olsun..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Güncel bilgi.

Araba satılmamış mıydı?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Yürüyerek gitmezse bagaja atar öyle götürürüz :D

Çanakkale 'ye kadar bağlarım küheylanın arkasına. Ben bu cümleden bunu anladım :D 

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hadi hayırlısı inşallah. Fotoğraf bekliyoruz, yeni konusunda hem de :)

Son dakikada bir sıkıntı çıkmaz inşallah. Forumu tanımama sebep olan Fiestamın konusunu açmadım hiç ama bunun konusu mutlaka olur. Hem Fiesta 'ya ayıp olmasın diye onun ki de bahaneyle açılmış olur :) 

35 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda.. temiz almaya karar verdin demekki.. 

Hayırlı olsun..

Çekme belgesinden anlamam ben dedi :D Boşuna kasmışım. Üstüme alabilmem için bunlar bunlar şart dedim.

Bürokratik işlere uzak bir abimiz sanırım. Kendisi bulamadı borcu muhasebecisine havale etti.

Zaten bir Blazer 'ı bir de Alman plaka Tahoe 'si var. İlk yazdığımda da yurt dışındaydı. Bu benim gördüğüm üçüncü arabası ve uğraşacak vakti yok.

26 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Araba satılmamış mıydı?

Hala almak için uğraşıyorum. İlk defa 5 yıl önce niyetine girmiştim nasip olmamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok mu haber bir hafta oldu :)

Yarın muayeneye giriyor. Geçerse Cuma İstanbuldayım inşallah. Plaka işini sonraya bırakacağım sanırım. Bir an önce geri dönüş yoluna çıkmam gerek çünkü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonra nasıl.
Ne düşünüyorsun ?

İkameti değiştirebilirim. 06 ile mevcut adresime tescil edilecek. Başka adrese alırım kendimi. Sonra yine geri dönerim.

Plaka değişimi işimi uzatacak gibi görünüyor. Dönüşün olabildiğince gündüz saatlerinde geçmesini istiyorum. Bandırma 'yı gündüz gözüyle geçebilirsem yeter bana.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Satışı al plaka değişikliğini iste. Plaka bastırmak 1 saat.

Notere yakın cemiyet bulmam gerek. Biraz ince düşünüyorum sanırım.

Yarın muayeneden geçer satışa hazır hale gelirse planım şu şekilde;

Sabah erken saatlerde Pendik 'te olurum. Öğlene kadar satışı gerçekleştirip, yine öğleden önce @Önder Özcan abiden Focus 'un teybini almaya uğrayacağım.

Kayınpeder Pendik 'te. Oraya da uğrarım Cuma için. Niyetim 15:00 gemisi ile Pendik - Yalova. Saat 16 'da Yalova 'da olurum. Gerisi aracın keyfine kalmış.

Plaka değişikliği istersem, eski plakayı sök, notere git. Sonra şoförler odası bul. Plaka basılsın. Al plakayı arabaya geri dön. Arabaya sabitlemek için uğraş vs.

Tescile (kardeşime) sordum. Adres değişikliği ile olur daha sonra da dedi. Yani eğer plakalardan biri kaybolmazsa(!) baba ocağına dönerim bir kaç günlüğüne :)

Kısaca arabayla geri dönebileceğime mucize gözüyle bakıldığı için fazla oyalanmadan yavaş yavaş gelmeyi düşünüyorum. 1 saat çok değerli olabilir o yüzden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
(düzenlendi)

Benim 1962 impala'da çok canım yandıydı, ben sizin yerinizde olsam satışı alıp, aracı güvenli bir otoparka yada kayınpederinize falan teslim edip, geri dönüp, çekici ile aldırtma hatta acele etmeyip transfere rast getirirseniz komik rakamlara bile olabiliyor yeterki acil olmasın, dönüşte falan mekanik sıkıntı olursa yollarda perişan olursunuz bu soğuklarda ki araç çok bakımlı da değil sanırım

tarihinde Bahadır Taşpolat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Şimdi, Bahadır Taşpolat yazdı:

Benim 1962 impala'da çok canım yandıydı, ben sizin yerinizde olsam satışu alıp, aracı güvenli bir otoparka yada kayınpederinize falan teslim edip, geri dönüp, çekici ile aldırtma hatta acele etmeyip transfere rast getirirseniz komik rakamlara bile olabiliyor yeterki acil olmasın, dönüşte falan mekanik sıkıntı olursa yollarda perişan olursunuz bu soğuklarda ki araç çok bakımlı da değil sanırım

Aslında aciliyeti yok. Ama sabırsızlığım çok. Korktuğum iki nokta var. Orhangazi ve Gemlik çıkışları rampalar. Bi maceraya atılacağım kesin.

Her şeye rağmen evimin önüne sürerek getirebilmek bile benim için harika olur. Çünkü bu iş artık onur ve gurur meselesi oldu benim için.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Tamam sizi anlıyorum bende aynısı yaşadım ama sadece benzinim bittiği için yolda kaldığımda bile hemde şehrin ortasında gerçekten çok zor oldu. Uzun yol, bakımsız eski araç, tek başınıza ve aylardan şubat hava malum ciddi mekanik bilginiz olsa bile yolda kalırsanız ne yapacaksınız?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
7 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Tamam sizi anlıyorum bende aynısı yaşadım ama sadece benzinim bittiği için yolda kaldığımda bile hemde şehrin ortasında gerçekten çok zor oldu. Uzun yol, bakımsız eski araç, tek başınıza ve aylardan şubat hava malum ciddi mekanik bilginiz olsa bile yolda kalırsanız ne yapacaksınız?

Açıkçası bilmiyorum. 2 ihtimal var. Ya gelecek, ya da yolda kalacak.

Muayeneye yarın girecek zaten. Devrin gerçekleşmesi de buna bağlı doğal olarak. Yani muayeneden geçmiş bir araç ile yola çıkacağım.

Bu da sorun olmadan gelecek ihtimalini en az %51 'e yükseltir. Ayrıca özellikle Cuma gününü seçtim. 3 gün yol yazdım kendime :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Allah gönlünüze göre versin diyorum :) 

bari yanınıza bir yol arkadaşı bulsanız?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
6 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Allah gönlünüze göre versin diyorum :) 

bari yanınıza bir yol arkadaşı bulsanız?

En azından kendim edeyim kendim bulayım.

Zaten benim heyecanımın %1 'ini bile taşıyan yok etrafımda. :unknw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bu arada benm dedemde opel kadet vardi .  Dedemdeyken 30 yasinin altinda degildi araba . Tarsustan camliyaylaya dedemi kolay kolay gecen olmazdi😬

Tahmimince 10 sene binmistir cok severdi arada bir renosu oldu 8 9 sene kadar sonra opel de opel dedi opel ascona aldi 

eski opeli severiz 💪

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...