İçeriğe Yönlendir

"Beni Alma" Diyen Arabayı Alabilmek.

Selim Kaya

Recommended Posts

Fikri Keleş

Bazen iyi anıları yaşatmak isterken insan anılarını unutmak zorunda kalıyor.Misal çok sevdiğiniz birinin ismini yeni doğan bir çocuğa verirsiniz,ama öyle şeyler yaşatır ki,artık o isme tahammülün kalmaz.Umarim sizin olay böyle olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
13 dakika önce, Fikri Keleş yazdı:

Bazen iyi anıları yaşatmak isterken insan anılarını unutmak zorunda kalıyor.Misal çok sevdiğiniz birinin ismini yeni doğan bir çocuğa verirsiniz,ama öyle şeyler yaşatır ki,artık o isme tahammülün kalmaz.Umarim sizin olay böyle olmaz.

Arabanın bir anısı yok aslında. Sadece beğeniyorum. Plaka hazır boştayken bari onu alayım dedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yalnız burada gözle bile görülüp düzeltilebilecek kusurlar varken (sinyaller), sahibi bunları yapmadan mı sokmuş muayeneye?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi sen bu satıcıya neden zulmediyorsun? Yapılacakların parasını düşürttürüp çekme belgeli olarak almak iki taraf için de en güzeli..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
9 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yalnız burada gözle bile görülüp düzeltilebilecek kusurlar varken (sinyaller), sahibi bunları yapmadan mı sokmuş muayeneye?

Kendisi uğraşmıyor. Muameleciye bırakmış arabayı al bunu geçir diye. 

2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Abi sen bu satıcıya neden zulmediyorsun? Yapılacakların parasını düşürttürüp çekme belgeli olarak almak iki taraf için de en güzeli..

En azından 2 sene restorasyona hazırlanıp arada ufak ufak keyif yapasım var.

Çekme belgeli alınca plaka çıkarmak için ben de muayeneden geçirmek zorundayım. Açıkçası ufak tefek işlerle uğraşmak istemiyorum ilk etapta. Tam restorasyon niyetim.

Ama görünen o ki çekme belgesine doğru adım adım gidiyoruz.

Ücretsiz muayene tekrarında geçmezse başka seçenek yok gibi. 

Çekici bakacağım önce. İş yapmamak için absürt fiyat verirlerse geçici plaka.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Bu kusur tablosuyla binerek dönme düşüncesi neredeyse çürüdü abi bence, çekme belgeli alıp aspirin toplama yapıp yaza binmeyi düşünmek daha güzel olacak gibi.

birde bişey sormak istiyorum, geçen denk geldi satılıklarda benzer 4 kapılı falan olan toplanmış araçlar vardı daha düzgünseler başka araç baksak aynı model. Direkt alıp binersiniz mis gibi, eski araba toplamak çok zor, ben impala'yı toplayamadan sattım 4 senede. Binemedim de masraflı olunca, küllüm zarar oldu gitti 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

76 model arabayı 2019 da almayı dene. [emoji846]
Dedeme 76 model lada vardı. 2 senede bir muayeneye götürüyordum bana bi görev listesi veriyorlardı tamamlayıp tekrar muayneye girip geçiyordum. Sattık ta kurtulduk 2 3 lada parası yemiştir şimdiye kadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 saat önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Bu kusur tablosuyla binerek dönme düşüncesi neredeyse çürüdü abi bence, çekme belgeli alıp aspirin toplama yapıp yaza binmeyi düşünmek daha güzel olacak gibi.

birde bişey sormak istiyorum, geçen denk geldi satılıklarda benzer 4 kapılı falan olan toplanmış araçlar vardı daha düzgünseler başka araç baksak aynı model. Direkt alıp binersiniz mis gibi, eski araba toplamak çok zor, ben impala'yı toplayamadan sattım 4 senede. Binemedim de masraflı olunca, küllüm zarar oldu gitti 

4 kapılı istemiyorum. Bunların bir de fastback kasası var tabi fiyatı da ona göre ama o bile gözümde değil. 75-76 olanlar yuvarlak farlı. 77 sini görmedim hiç. 78-79 lar kare far. Anlaşılacağı üzere yuvarlak far benim tercihim. 

İmpala daha zor tabi bunun yanında. İllaki masrafı olacak ama yapılamayacak bir sorunu olacağını sanmıyorum. 

Sonunda elimde bile kalsa asla pişman olmayacağım. Yaş oldu 35. Artık kendim için bir şeyler yapma vakti geldi.

Eğer sonu mutlu biterse, onca emekten sonra kıymeti daha çok olur. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arabayı aldın diyelim o zaman çekme belgesi alacak mısın? Çünkü aracı alsan da 2 sene binemeyeceksin gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
37 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Arabayı aldın diyelim o zaman çekme belgesi alacak mısın? Çünkü aracı alsan da 2 sene binemeyeceksin gibi görünüyor.

Araba şu an kullanılıyor. Tabi ne kadar güvenli tartışılır. Muayeneli alırsam, bir sonraki muayeneye kadar çekme belgesi çıkarmam sanırım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
6 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Araba şu an kullanılıyor. Tabi ne kadar güvenli tartışılır. Muayeneli alırsam, bir sonraki muayeneye kadar çekme belgesi çıkarmam sanırım.

Vergi ödeyecen sigorta yaptıracan?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arabanın bence olur yanı, çekme belgeli alınıp bir kamyon kasasında memlekete getirilmesi. Çekme belgeliyken ufak ufak bütün eksikleri yapılacak. Hemen bineceğim derdi olmayacak. Madem evladiyelik bir araç ince ince belki 1 senede restorasyonu yapılıp en son TUV'e girecek. 

Yaptırıp geçireyim bu ağır kusurlarla daha zor görünüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bence artık araba satın alınamayacak noktaya gelmiş. Bence başka bir araç bakın. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Vergi ödeyecen sigorta yaptıracan?

Vergisi devede kulak zaten. Sigortasını da basamak düşürmek için başlatırım diye düşünüyordum. Malum 4 ten başlıyoruz ikinci arabada.

Bir saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bu arabanın bence olur yanı, çekme belgeli alınıp bir kamyon kasasında memlekete getirilmesi. Çekme belgeliyken ufak ufak bütün eksikleri yapılacak. Hemen bineceğim derdi olmayacak. Madem evladiyelik bir araç ince ince belki 1 senede restorasyonu yapılıp en son TUV'e girecek. 

Yaptırıp geçireyim bu ağır kusurlarla daha zor görünüyor. 

1 senede Çanakkale 'de evladiyelik restorasyon imkansız diye düşünüyorum.

Muayene tekrarı sonucuna göre bir şeyler düşüneceğiz artık.

Bu arada her ne kadar bunca ağır kusurla kalmış olsa da araç şu an yürüyor yahu :)

7 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bence artık araba satın alınamayacak noktaya gelmiş. Bence başka bir araç bakın. 

Söz ağzımdan bir defa çıktı. Geri dönüş yok.

35 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Sen beni 1970 de gorecektin

1970 'te çizimi bile yoktu :) 

1976 'da görseydik yeterdi bize.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir de hiç konusunu açmak istemediğim bir husus var ki, hemen hemen aynı ağır kusurlar ile daha önce de muayeneden kalmış. Tekrarında geçmiş.

Kaynak yerine sakızla yapıştırdılar herhalde iki yılda attığına göre...

Yorum bağlantısı
Ali Gök

özetle kupa ayrılacak alt takım komple değişip kupa boyanıp yerine öyle konacak.

bu tip arabaları çok bilmem de ara sıra cj5 wills defender soyup geri toplama videoları izlerim. onlar gibi temiz bir toparlama lazım anlaşılan

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aslında evet, böyle bir arabayı alıp uğraşmaktansa biraz yapılmışını almak çok daha ucuza mal olabiliyor. Çünkü göreceksin çok çok para yiyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
23 dakika önce, Ali Gök yazdı:

özetle kupa ayrılacak alt takım komple değişip kupa boyanıp yerine öyle konacak.

bu tip arabaları çok bilmem de ara sıra cj5 wills defender soyup geri toplama videoları izlerim. onlar gibi temiz bir toparlama lazım anlaşılan

Bunda kupa ayrılmaz bence. Yani cj5 gibi şase üstüne oturmuş bir kupa olacağını sanmıyorum. Öyle olursa işimiz kolay.

20 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Aslında evet, böyle bir arabayı alıp uğraşmaktansa biraz yapılmışını almak çok daha ucuza mal olabiliyor. Çünkü göreceksin çok çok para yiyecek.

Yapılmış veya düzgün görünene ben denk gelmedim maalesef.

Öyle olsa bile yine de ilk sayfada verdiğim örneklere ulaşabilmem için ciddi bir onarım şart olacak.

Asıl sıkıntı kaporta tarafında tabi. Popüler bir araç olmadığı için metal çalışmasını yapabilmek zor olacak.

Kaporta düzgün olsun mekaniği kolay. Gaz, fren, motor, şanzıman... Başka neyi var ki.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
58 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bunda kupa ayrılmaz bence. Yani cj5 gibi şase üstüne oturmuş bir kupa olacağını sanmıyorum. Öyle olursa işimiz kolay.

Yapılmış veya düzgün görünene ben denk gelmedim maalesef.

Öyle olsa bile yine de ilk sayfada verdiğim örneklere ulaşabilmem için ciddi bir onarım şart olacak.

Asıl sıkıntı kaporta tarafında tabi. Popüler bir araç olmadığı için metal çalışmasını yapabilmek zor olacak.

Kaporta düzgün olsun mekaniği kolay. Gaz, fren, motor, şanzıman... Başka neyi var ki.

Mobilette bile bir sürü şey çıktı bunda da çıkacak 🙂

Sıfırdan araba yapacaksın, tavsiyem her şeyi bir deftere yazman olacak. O deftere de gözün gibi bakacaksın.

Dediğin gibi dışı aynı gözüksün yeter, gerekirse motor, fren sistemi, şanzıman farklı olur ama görüntü orijinalden kayamaz. Hayırlısı olsun ya, sabırsızlıkla bekliyorum. Ama son kez yazıyorum belki sana gına geldi ama çekme belgeli al uğraşma. Tek derdin çekici olsun böylece. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
45 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Mobilette bile bir sürü şey çıktı bunda da çıkacak 🙂

Sıfırdan araba yapacaksın, tavsiyem her şeyi bir deftere yazman olacak. O deftere de gözün gibi bakacaksın.

Dediğin gibi dışı aynı gözüksün yeter, gerekirse motor, fren sistemi, şanzıman farklı olur ama görüntü orijinalden kayamaz. Hayırlısı olsun ya, sabırsızlıkla bekliyorum. Ama son kez yazıyorum belki sana gına geldi ama çekme belgeli al uğraşma. Tek derdin çekici olsun böylece. 

Yapılanlar defteri aklımda. İlk önce fiyatı ve  devir tarihindeki kur yazılacak. İnşallah tek ciltte biter 😀

Çekme belgesinden önceki son kurşunumuz muayene tekrarı. Olmazsa yapacak bir şey yok tabi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
4 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Yapılanlar defteri aklımda. İlk önce fiyatı ve  devir tarihindeki kur yazılacak. İnşallah tek ciltte biter 😀

Çekme belgesinden önceki son kurşunumuz muayene tekrarı. Olmazsa yapacak bir şey yok tabi. 

Adama de ki çekme masrafını karşıla başka birşey istemiyom :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
14 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Araba kapının önüne gelsin başka bir şey istemiyorum 😀

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

An itibariyle hayırlı haberi aldım. Perşembe günü sonuçlandırıyoruz inşallah. Detay sormadım tabi nasıl oldu diye. 😀😍😎

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...