İçeriğe Yönlendir

Karton Maketlerim.

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

IMG_20220121_151312.jpg

IMG_20220121_151329.jpg

IMG_20220121_151320.jpg

Bunlar da maket virğsğ bulaştırdığım bir öğretmen arkadaşa ait..Modifiye işini biraz abartıyor yalnız..

IMG_20220121_151516.jpg

IMG_20220121_151602.jpg

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hocam çizimleri paylaşma şansınız varmı bizde bir kendimizi denesek bakalım size çırak olabilirmiyiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hocam çizimleri paylaşma şansınız varmı bizde bir kendimizi denesek bakalım size çırak olabilirmiyiz 

Çok memnun olurum..(çırak demeyelim) Çizimlerin çoğu okulda ki bilgisayarda..Evde bunu buldum mersedes 6x6.Elimden geldiğince açıklamalar ekledim..Kullandığınız karton fazla kalın olmaz ve kaliteli olursa iyi olur..Ayakkabı kartonları ideal..Çıktıları kartona yapıştırıp kesiyorsunuz ve sonra birleştiriyorsunuz.Sıcak silikon kullanmanızı tavsiye ederim..Kolay gelsin..

Mercedes-Benz-AMG-6x6-2017-1.jpg

Mercedes-Benz-AMG-6x6-2017-3.jpg

Mercedes-Benz-AMG-6x6-2017-2.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Mankal yazdı:

Çok memnun olurum..(çırak demeyelim) Çizimlerin çoğu okulda ki bilgisayarda..Evde bunu buldum mersedes 6x6.Elimden geldiğince açıklamalar ekledim..Kullandığınız karton fazla kalın olmaz ve kaliteli olursa iyi olur..Ayakkabı kartonları ideal..Çıktıları kartona yapıştırıp kesiyorsunuz ve sonra birleştiriyorsunuz.Sıcak silikon kullanmanızı tavsiye ederim..Kolay gelsin..

Mercedes-Benz-AMG-6x6-2017-1.jpg

Mercedes-Benz-AMG-6x6-2017-3.jpg

Mercedes-Benz-AMG-6x6-2017-2.jpg

Hocam çok teşekkür ederim en kısa sürede çıktı alıp yapacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
IMG_20220126_160055.jpg

IMG_20220126_160108.jpg

Nefisler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Emeğinize sağlık hocam. Sizden gördukce bizlerde hevesleniyoruz. Pandemide evde karton çalışmaları yaptık salonda olunca toz kir fazla olduğu için veto yedim. Hafta sonu eski yemek masasından Bodrum'a tezgah yapacağım. İznininiz olursa şablonlarınizi ben de kullanmak isterim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok gelişti bu sektör.. eline sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Abdullah Aladı yazdı:

Emeğinize sağlık hocam. Sizden gördukce bizlerde hevesleniyoruz. Pandemide evde karton çalışmaları yaptık salonda olunca toz kir fazla olduğu için veto yedim. Hafta sonu eski yemek masasından Bodrum'a tezgah yapacağım. İznininiz olursa şablonlarınizi ben de kullanmak isterim

İzin ne demek  kardeşim.Ben çok memnun olurum..Şablonları düzenledikçe buradan paylaşırım..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu gün biraz eğlendik Fatih ile. hocamın gönderdiği resme benzeyen bir şeyler yapmaya çalıştık 
Tamam tamam şimdilik pek benzemedi daha elimiz alışmadı 

ad7c2fd85d1ab2971a00604cfd2825ae.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu gün biraz eğlendik Fatih ile. hocamın gönderdiği resme benzeyen bir şeyler yapmaya çalıştık 

arge çalışması yapan fabrika üretimi denebilir kaç ps?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ben de arkadakini merak ettim..Elinize sağlık bu arada.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Silikonu içerden yapıp en son altını dışardan kapatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Arkada fan mı var?

evet 

Metin Mankal yazdı:

Ben de arkadakini merak ettim..Elinize sağlık bu arada.

evet arkadan fan var Fatih eklemek istedi değişik düşünceleri var bende kırmadım.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Silikonu içerden yapıp en son altını dışardan kapatabilirsiniz.

abi oğlum ile beraber yaptık maketi. kesimlerin bir kısmını Fatih yaptı. yapıştırmaları içeriden yaptık ancak üstünde şerit şeklinde mavi silikon yapmak istedi bende kırmamak adına dışından çerçevelere mavi silikon geçtim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

abi oğlum ile beraber yaptık maketi. kesimlerin bir kısmını Fatih yaptı. yapıştırmaları içeriden yaptık ancak üstünde şerit şeklinde mavi silikon yapmak istedi bende kırmamak adına dışından çerçevelere mavi silikon geçtim. 

O zaman harika olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)

evet arkadan fan var Fatih eklemek istedi değişik düşünceleri var bende kırmadım.

Çok güzel olmuş .Çocukların hayal dünyası çok farklı bizlerden.O fanın kimbilir ne işlevi vardır o nun kafasında..Bir de uçak modeli atıyorum buraya..Kolayca yapabilir ve bahçede uçurabilirsiniz birlikte..1-2 ve 3 numaraları üst üste yapıştırın.Çentiğe sağlam bir paket lastiği silikonlayın.Lastiğin diğer ucunu uçağın altındaki çentiğe geçirip tıpkı sapan atar gibi gerdirerek fırlatın.Ha bu arada iki uçak gövdesini yapıştırıken burun kısmına iki gövdenin arasına bir adet 50 kuruş koymayı unutmayın.Dengeyi sağlamak açısından bu gerekli..Okulda çocuklarla yarışma düzenledik.Denge iyi sağlanırsa çok güzel uçuyor..Hadi kolay gelsin.

(karton hafif ve sağlam olmalı..normal koli kartonları olmuyor)

ucak.jpg

Bitmiş haki

db9b6ed0-4e4c-4749-9073-21e8a34519ab.jpg

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orcinalinde de var zaten, çölde klima soğtumak için, patentli dir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Mankal yazdı:

Çok güzel olmuş .Çocukların hayal dünyası çok farklı bizlerden.O fanın kimbilir ne işlevi vardır o nun kafasında..Bir de uçak modeli atıyorum buraya..Kolayca yapabilir ve bahçede uçurabilirsiniz birlikte..1-2 ve 3 numaraları üst üste yapıştırın.Çentiğe sağlam bir paket lastiği silikonlayın.Lastiğin diğer ucunu uçağın altındaki çentiğe geçirip tıpkı sapan atar gibi gerdirerek fırlatın.Ha bu arada iki uçak gövdesini yapıştırıken burun kısmına iki gövdenin arasına bir adet 50 kuruş koymayı unutmayın.Dengeyi sağlamak açısından bu gerekli..Okulda çocuklarla yarışma düzenledik.Denge iyi sağlanırsa çok güzel uçuyor..Hadi kolay gelsin.

(karton hafif ve sağlam olmalı..normal koli kartonları olmuyor)

Bitmiş haki

hocam teşekkürler aldım çıktısını akşam götürünce iki adet yapalım birini kendisi yapsın ben karışmadan sonrada yarışırız :) 

Çağlar Bayur yazdı:

orcinalinde de var zaten, çölde klima soğtumak için, patentli dir

ooo acaba bir flimde mi gördü akşam bir sorayım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Abdullah Aladı yazdı:

Bizim amatör çalışmamız..

Çok güzel..Elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

İlk maketim..

51329543_2285486931482261_70075739060599

son maketim..

IMG_20220121_151345.jpg

Otobüslere terminal yapıyorum.

IMG_20220203_160450.jpg

IMG_20220203_160528.jpg

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...