İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Vermek yok.. :unsure2:

Emmi benim iki aracın kaskosunu kimin kredi kartından çektin. Sanki kaskoyu yaptığın gün servet ağayla görüşüyordun. [emoji41]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi benim iki aracın kaskosunu kimin kredi kartından çektin. Sanki kaskoyu yaptığın gün servet ağayla görüşüyordun. [emoji41]

Senin kart bilgilerini ele geçirene kadar olanlara eşit olarak dağıtıyorum
Seninkini elde edince, herkes bayram edecek [emoji23][emoji23][emoji23]
Yaptiklarin, emeklerin icin -her ne kadar ufak bir parca arttirsan da- minnetratim. Haftaya gene deneriz.
O artan ufak parcayi -polen filtresi ve filtenin kapagi- atmazsan iyi olur. Belki bana gene lazim olabilir. Hatirlaman icin resmini paylasayim.
0bcb675d1c689e475d77ee5eb8779652.jpg06e1e4de4f9caff69730fb0f430a72a0.jpg

Parça artırmanın nirvanası olmuş bu [emoji23]
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Parça artırmanın nirvanası olmuş bu [emoji23]

Abey peşin mi versem ki şimdi. Ben kaldım böyle şimdi . Bayram iyi geçmeyecek benim için[emoji24]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O değilde kaç defa söyledim. Hurdaları ayrı ayrı koyun diye. Yine plastik parçayı demürlerin arasına kaktırmışlar 

IMAG0915.jpg

• Beğen 5
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Karbonlu filtre de çöp.

Bu kadar açık sözlü olmak zorunda mısın 😪

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Önder hayırlı olsun, kazasız belasız İnşallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

On 06.06.2019 at 22:57, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Önder hayırlı olsun, kazasız belasız İnşallah...

Sağol Gürkan teşekkür ederim :)

2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Şu teyp noldu yav

Teyp, montaj yapan yere gidecek. Yani benim vakit bulmamı bekliyor maalesef. Belki Cumartesi.

21 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Sorun arabadaymış.

Çok sevinirdin di mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Roman havasından daha iyi göbek atılamaz :D

Teessüf ederim, buna Alman havası yakışır :D

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Teessüf ederim, buna Alman havası yakışır [emoji3]
Ben arabada Neriman dinliyorum [emoji16]
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Beklenen park sensorleri arefe gunu çinden geldi. Sanssizlik araya bayram girdi montaj yaptiramadik. Peki durduk mu, elbette durmadik. On ve arka park sensorlerini, arka tampon citasini kendim monte ettim. Ama calismasi icin gene servise gidecek. Su anda park sensorlerim iptal. En kisa zamanda calisacaklar insallah.
Sensorler aktif olduktan hemen sonra da tamponlar ve sag arka kapi (ufak ezik yuzunden) boyanacak.
8162e3e1e263a369575674473e370c2c.jpg

Bu citanin delikleri buyutulmus ve piyasa isi sensor takilmisti. Citanin cikmasi alindi.
c2b8cfea2d395aec257cf3faa5423e2f.jpg

f07d64f2e8c71d0e091d1fb83cfded79.jpg
Sensorleri tampona tutturmak icin gereken aparatlar.

e801147cdc229ccb6b1a3864e68ed3ad.jpg
c11c02d47981fd122cbe26f0f2c2bf10.jpg
1be5959a086dcd245b1d15d0ba7f07ca.jpg

On tampondakileri de degistik. Kalan boyama ve tesisati aktif etme [emoji846]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sensörler o koca plastik parça ile mi birlikte?
Koca plastik parcayi tarif ediniz?
Buyuk parca tampon citasi. Tampona ait parca. Sensorlere mudahale etmek gerektiginde tamponu sökmek gerekmesin diye söküleybıl. 4 adet gri aparat icten citaya montajlaniyor, sensorler de o aparatlara sabitleniyor.
Bu da on taraf.
6b1a7903912c74a57115914a99f58353.jpg
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
32 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

tamponu sökmek gerekmesin diye söküleybıl

Tamam onu anladım. Anlamadığım, gri olmuş. Neden öyle?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
13 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tamam onu anladım. Anlamadığım, gri olmuş. Neden öyle?

Orjinaline çakma sensör takmak için deliklerini büyütmüşler, aparatları tutacak ayakları kırmışlar. Orjinal sensörleri takabilmek için o çitanın da yenisini almak gerekiyordu. Çıkmacıda aynı rengi bulamadık, grisi denk geldi :D

40 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Şoo yan taraftaki Tico mu Maruti mi? Satlık mı o?

O yandaki Alto otomatik. Ama maalesef arızalı. Şanzıaman mı motor mu bilmiyorum. Sahibi komşum geçen sene rahmetli oldu, eşi ve 2 oğlu da şimdilik kaderine terketti. Tamir masrafı arabayı kurtarmaya değmeyecek kadar çoktu sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Orjinaline çakma sensör takmak için deliklerini büyütmüşler, aparatları tutacak ayakları kırmışlar. Orjinal sensörleri takabilmek için o çitanın da yenisini almak gerekiyordu. Çıkmacıda aynı rengi bulamadık, grisi denk geldi

Hah şimdi anladım. Neyse, hadi hayırlısı inşallah. Orjinalin yerini almıyor hiç bi şey :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gri gri mi geziyorsun şimdi.. 

Ben olsam boyatmadan takmazdım.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hah şimdi anladım. Neyse, hadi hayırlısı inşallah. Orjinalin yerini almıyor hiç bi şey :)

Buradaki pek çok kişi gibi bizde de kafa biraz kırık ya, 2. el araç alıp sıfır araç kondisyonuna getirmeye çalışıyoruz, illa orjinal (e yakın) olsun istiyoruz. Aldığımda halihazırda çalışan bir takım arka park sensörü vardı. Fakat bunlarda ön- arka sistem tümleşikmiş. Arka çalışmayınca önler de çalışmıyordu. Arkaya sensör alalım dedik, baktık ki tesisatı da sökmüşler. Tesisat için üç haneli sayıların neredeyse en büyüğü telaffuz edilince mecbur çıkma tesisata yöneldik, 400 liraya Konyadan tesisat bulduk, sensörlerin tanesine burada 200 lira dediler, Ali den 45 liraya bulduk (buaradakiyle birebir aynı, burdakilerden çinli zaten) 9 adet sensör aldık, çıta için 100 lira verdik, sensör tutturma aparatı 2x30 tl verdik. Daha işçiği var, boya masrafı var... Çalışacağını umut ediyoruz şimdilik, garantisi de yok  :hohoho:

Du bakalım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...