İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gri gri mi geziyorsun şimdi.. 

Ben olsam boyatmadan takmazdım.. 

Gezmiyorum, cumartesi öğleden sonra yaptım :)

Abi paranla bile iş yaptıramıyorsun. Adam şu iş için 15 gün randevu vermedi, elim kalabalık dedi. Arada kaldım, önce boya mı tesisat mı diye. Önce boyatsam adamlar bunları takarken taze boyaya kesin zarar verecekler. Ben monte ettim, çalıştırması kaldı, çalıştırsınlar hem tamponlar hem arka kapı boyanacak.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

O yandaki Alto otomatik. Ama maalesef arızalı. Şanzıaman mı motor mu bilmiyorum. Sahibi komşum geçen sene rahmetli oldu, eşi ve 2 oğlu da şimdilik kaderine terketti. Tamir masrafı arabayı kurtarmaya değmeyecek kadar çoktu sanırım.

Allah rahmet eylesin. Parça parça satmak kalmış geriye:(

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Hangi yörenin havasıyla [emoji3]

Aydın.
Gri gri mi geziyorsun şimdi.. 
Ben olsam boyatmadan takmazdım.. 

Ben olsam arabayı yakardım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sevgili arkadaşımız Passatın yakıt doldurma sırasındaki gösterge görüntüsünü çekmişti.

Azıcık kıskanmış olabilirim. Benzer videodan bir tane de ben çekeyim dedim. [emoji4]  ilk 30 sn bir aksiyon yok, geçilebilir.

İşin ilginç yanı, menzil başlangıçta 120 km görünürken, 150 tl lik yakıt alınca (26,5 lt*5,64) menzil 590 km civarına geldi. yani 26,5 lt ile 470 km gidersin dedi. 5,63lt/100km gibi bir ortalama çıkardı. Gerçi uzun yoldu gerçekten tüketim bu civarlarda [emoji4]

948e9d518e137999c88acc8193aaf046.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Sevgili arkadaşımız Passatın yakıt doldurma sırasındaki gösterge görüntüsünü çekmişti.

Yalnız o passat'la full'ledi. Sen yarım depoda bırakmışsın? Zenginlik bu değil ki ama?

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Yalnız o passat'la full'ledi. Sen yarım depoda bırakmışsın? Zenginlik bu değil ki ama?

Evet full ledi. Ben 80 lt depoyu 1 defada fulleyemem, doğruya doğru :)   Haftaya olabilir kısmetse.

Emin Önal yazdı:

5,64 litre fiyatı güncel istanbul için iddialı bir fiyat. hangi şirket bu abi ?

İçerenköyde PO vardı, sebze halinin yanında. Yılbaşında değişti TP oldu. Afiş asmışlar açılışa özel 17-24 haziranda indirimli fiyatlar diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Emin Önal yazdı:

5,64 litre fiyatı güncel istanbul için iddialı bir fiyat. hangi şirket bu abi ?

tahmin ediyorum. Nipet....

5,57 - 6,42 arası fiyata mazot var piyasada gördüğüm...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

1bdfc95c738cae221dbea63ca88cfd76.jpg

Bu istasyonda normalde TIR falan olmaz, şehrin göbeği, indirimi duyan gelmiş sanırım :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Tp den alıyom bende 5.80 felan. Kredi kartı kampanyaları olunca bp Shell felan alıyom anca

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tp den alıyom bende 5.80 felan. Kredi kartı kampanyaları olunca bp Shell felan alıyom anca

Ben PO cuyum ama bu PO istasyonu Tp oldu 😖 Evime en yakın ve yolumun üzerinde olduğu için alışkanlıkla gene aynı istasyondan alıyorum yakıtı. Bu indirimden önce diesel 6,42 idi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sani Gerşon yazdı:

Millet nasıl zengin oluyor anla işte. Belki bi indirim gelir diye hep 50 liralık alıyolar :D

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Emin Önal

iyimiş valla. benim güzergahta benzin 6,99-7,04 / gaz 3,33-3,49 arası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

abi teyp ne oldu son durum nedir

Vakit bulup teypçiye gidemedim Mehmet. Bu cumartesi kısmetse gidicem. Bir de o soruna sebep olabilecek başka durumlar da aklımı karıştırıyor, o yüzden acele etmiyorum. Cumartesi diyelim gene :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

önder abi 2.7 crd hakkında kullandığın dönem içerisinde paylaşabileceğin veriler var ise müsait bir anda iki satır yazıver hayrına. merak ettiğim bir motor

klasik bakım maliyeti

genel parça fiyatları

çalışma sesi

yakıt değerleri gerçi benim alırsam niyetim farklı arabada  olsun aynı motor

vs vs işte aklına ne gelirse  biraz anlatırsan seviniriz

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

Vakit bulup teypçiye gidemedim Mehmet. Bu cumartesi kısmetse gidicem. Bir de o soruna sebep olabilecek başka durumlar da aklımı karıştırıyor, o yüzden acele etmiyorum. Cumartesi diyelim gene :)

burayı anlamadım de hele belki bizim aklımıza da başka bir şey gelir 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

önder abi 2.7 crd hakkında kullandığın dönem içerisinde paylaşabileceğin veriler var ise müsait bir anda iki satır yazıver hayrına. merak ettiğim bir motor

klasik bakım maliyeti

genel parça fiyatları

çalışma sesi

yakıt değerleri gerçi benim alırsam niyetim farklı arabada  olsun aynı motor

vs vs işte aklına ne gelirse  biraz anlatırsan seviniriz

Ali aracı aldığımda bakıma girmişti, 7 litre eyağ alıyor.istersen bildiğin 5/30, istersen markaya özel yağ. Ben petronas koydurmuştum liste fiyatı  60 tl /lt idi, internette 40-45 falan.

filtrelere özel servis 100 er tl yazmış, yağ filtresine 60 yazmış, termostat 150 tl vs. yani klasik bakımında fark yok denebilir, 7 litre yağ aldığı için rakam yükseliyor. Diğer parça fiyatları da aynı, rakamlar makul belki makulun 1 tık üstü, ama uçuk değil. Çıkması bol  :)  

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

burayı anlamadım de hele belki bizim aklımıza da başka bir şey gelir 

Geçen hafta vites kolunda (vites kulesi, vites değiştirirken hareket eden mekanizma) bir sorun oldu, kule elektrikliymiş, takıldı, R ye P ye  geçmedi. Kapatıp açınca düzeldi. O sıkıntıya sebap olabilir mi diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bunlarda enjektör vs nasıl çokmu pahalı acaba onarımı vs. 

5 enjektör var dimi

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

bunlarda enjektör vs nasıl çokmu pahalı acaba onarımı vs. 

5 enjektör var dimi

Bilmem :) Diğer markaların enjektörleri neyse bu da odur, değil midir?

5 silindir evet. Araç biraz gürültülü haliyle. Bunda geride kalan 15 yılın mı etkisi var yoksa aracın genlerinden mi geliyor bilmiyorum. Servetin "çok gürültülü" dediği Passat, MB den sessiz mesela.

Orjinal parçası pahalı denebilir, üstteki mesajımda uygun dediğim yan sanayi fiyatları :) 

Yorum bağlantısı

ben sanırım iyice yoldan çıkıyorum hayrolsun sonum :kutlama:

Önder Özcan yazdı:

yan sanayi fiyatları

parça dediğin yan sanayi olur :D 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:

Millet nasıl zengin oluyor anla işte. Belki bi indirim gelir diye hep 50 liralık alıyolar :D

Adam evvelinden zengin, depo hep full, bir yere gidip geliyor hemen geri istasyona gidip üstünü dolduruyor

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...