İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Mert Yeldan
Önder Özcan yazdı:
Köksal Yılmaz yazdı:

İzne giderken iyi olurdu diye dedim, bagajı bir astra g olamaz ama olsun bebeler büyüdü

Onun benzini seni uzebilir, öküz aliriz o paraya

Valla senin araba ile aynı yakıyor bence. Şehir içi 8,1 şehir dışı 6 pompa verisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kesene bereket Abicim, mili ne ile yağladın. Bende temizlik! yaparken herşeyi temizlemişim 😃 kapılar ve bagaj gıcırdatma yapıyor, bir yağlamam lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Kesene bereket Abicim, mili ne ile yağladın. Bende temizlik! yaparken herşeyi temizlemişim [emoji2] kapılar ve bagaj gıcırdatma yapıyor, bir yağlamam lazım.
Ben gres yagi kullandim ama kapi icin uygun olmaz, binip inerken kiyafetlere bulasir zira. Yaglayici sprey tavsiye eden arkadaslar var.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Önder Özcan yazdı:
Selçuk Bakış yazdı:
Kesene bereket Abicim, mili ne ile yağladın. Bende temizlik! yaparken herşeyi temizlemişim emoji2.png kapılar ve bagaj gıcırdatma yapıyor, bir yağlamam lazım.

Ben gres yagi kullandim ama kapi icin uygun olmaz, binip inerken kiyafetlere bulasir zira. Yaglayici sprey tavsiye eden arkadaslar var.

Wd40 sıkıyorum genelde tekrarlıyor son kez deneyeyim olmazsa sıvı gres sürüyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Wd40 sıkıyorum genelde tekrarlıyor son kez deneyeyim olmazsa sıvı gres sürüyorlar sanırım.

Yağ çubuğundan şırınga ile yağı çek milin dibinden bas, ne yağı aranacaksın :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Köksal Yılmaz yazdı:

Yağ çubuğundan şırınga ile yağı çek milin dibinden bas, ne yağı aranacaksın :)

Dökülenlere de ekmek ban:)

wd40 geçici yaglama, çok az yağ yetiyorsa wurth silikonlu sprey, biraz daha istiyorsa sprey şeklinde gres var ondan sıkıyorum şahsen 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Şanzıman yağını bende değiştireceğim. Tribünde kalan yağ için makine bağlayıp çekilebiliyor demişler ama emin değilim. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Şanzıman yağını bende değiştireceğim. Tribünde kalan yağ için makine bağlayıp çekilebiliyor demişler ama emin değilim. 

Face grubunda birisi oyle demisti evet. Komple sokmeden bu kadar bosaliyo deyip kestiler onunu serviste.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:
Engin Deniz yazdı:

Face grubunda birisi oyle demisti evet. Komple sokmeden bu kadar bosaliyo deyip kestiler onunu.

Gelecek yağ değişiminde 4 lt daha yenilersin abi, miss gibi olur.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gelecek yağ değişiminde 4 lt daha yenilersin abi, miss gibi olur.
Zaten sistem o, forumda defalarca konusuldu. İlk defasinda 4 litre, mesela 20 gun sonra bir daha 4 litre fistik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bakimdan sonra ilk yolculugumuzu 200+200 km olarak yaptik. Cok birsey degil ama gunde 2 km yapan biri icin de fena degil [emoji16]

Giderken enjektor katkisinin ise yaramasi ve biraz da kurum yakabilmek icin zaman zaman 3. Vites yuksek devir seklinde kullandim, sonuc 5.8 lt oldu. Dönuste duruma gore yuksek hizlarda, hiz siniri bolgesinde sabit 90 la normal sartlarda sabit 120 ile kullaninca tuketim boyle oldu:

af29b88cffbc19df97d1f12cd0df233d.jpg

Aracin 2.7 lt oldugunu goz onune alinca ve kullanim sartlarina bakinca rakam cok makul aslinda. Çağlar Bayur'un her firsatta ozellikle belirttigi orjinal hava filtresi kullanimina bagliyorum bunu ben.

Yolculuk sirasinda farkina vardigim diger sey ise sol farimin yeri gosteriyor olduguydu. Bir sure once sol far sokulmus bi tadilat gecirmisti, far ayarina bakmamistik, bozukmus dun de onu hallettik.

ae98b730703a2e22efff66fde96d6fd6.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Benimkinden az yakıyor bu galiba.

Son viteste 2.000 devirde seyir hızı kaç abi? Ya da 120 ile kaç devir çeviriyor?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

Son viteste 2.000 devirde seyir hızı kaç abi? Ya da 120 ile kaç devir çeviriyor?

Selim emin değilim ama galiba 2200 devirde 120 km idi. Nedense hiç dikkat etmemişim bu konuya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Selim Bilgin yazdı:

Önder Özcan yazdı:

Selim emin değilim ama galiba 2200 devirde 120 km idi. Nedense hiç dikkat etmemişim bu konuya.

Benim bu konuda çok kötü. 2.500 dd ile giderken 120 gidiyor araba :( Uzunyolda yakıt pek düşmüyor tabi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben daha aracin devir bandini cozemedim galiba.. trafige kapali yerde denedim 200 de 4 devir cevirdigi oldu.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o nedenle 110 ile de 90 ile de aynı yakıyor 3.0 wk. ama ml350 cdi 7 ileri mesela, o 1 litre az yakıyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Alpay Sumer yazdı:

Ben daha aracin devir bandini cozemedim galiba.. trafige kapali yerde denedim 200 de 4 devir cevirdigi oldu.

DSG mi?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selim Bilgin yazdı:

DSG mi?

Düz vites Alpayın aracı,golf 7.1,2 TSİ

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Nevşehir dönüşü, bölünmüş yolda 100-110, otobanda çoklukla 120 zaman zaman çok daha fazlası Böyle bir tüketim değeri. Daha ne isteyeyim :)

Görüntünün olası içeriği: yazı

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bu da benim benzinlinin, düz yol 100km sabit ortalaması [emoji4] 1e2cd5e92a407e9f7872568b9ceaa3cd.jpg

Nevşehir dönüşü, bölünmüş yolda 100-110, otobanda çoklukla 120 zaman zaman çok daha fazlası Böyle bir tüketim değeri. Daha ne isteyeyim [emoji4]

Çok iyi değer maşallah.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Büyük motor zaten uzun yolda az yakar, misal benim Ex 12 litre yakıyordu :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bu da benim benzinlinin, düz yol 100km sabit ortalaması [emoji4] 1e2cd5e92a407e9f7872568b9ceaa3cd.jpg

Çok iyi değer maşallah.
5 ileri değil mi? 3000 devirde kaç km yapıyor?
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
5 ileri değil mi? 3000 devirde kaç km yapıyor?
5 ileri. Akşam bakayım, sanırım 120 civarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 ileri. Akşam bakayım, sanırım 120 civarında.  
Benim Astra 4 ileri 115-118 km gibi yapıyor da fotoyu görünce merak ettim. Büyük cc daha çok yapar gibisinden.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...