İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Önder Özcan yazdı:

Allah Allahh, aracıma orjinal parça takıyorum diye linç yiyorum ya, ne günlere kaldık :D

Heç.. Daha sonra satarken de "aa bunun camı niye orijinal değil" diye serzenişte bulunurlar :D

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Simdi atıyorum Önder bey yerli cam taktı aracına, seneye yine buz düştü bu sefer deseki ben orijinal cam istiyorum, exper aracindaki cam orijinal değildi ki ben mevcut olanı takarım diyebilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Yurdaer Elay yazdı:

Heç.. Daha sonra satarken de "aa bunun camı niye orijinal değil" diye serzenişte bulunurlar :D

Aynen :D

Barış AÇIL yazdı:

Simdi atıyorum Önder bey yerli cam taktı aracına, seneye yine buz düştü bu sefer deseki ben orijinal cam istiyorum, exper aracindaki cam orijinal değildi ki ben mevcut olanı takarım diyebilir mi?

Emmiyle daha öncelerde bunu konuşmuştuk. Aracındaki orjinal değilse yerli cam alırsın demişti, ben de kaskomdaki sözleşme orjinal cam üzerinden demiştim. Son söz olarak emmi farketmez demişti.

Ama ben eğer poliçemi satın alırken orjinal cam satın alıyorsam, aracımdaki cam ne olursa olsun, hasar durumunda orjinal cam almalıyım. Benden orjinal primi alınıyor poliçede?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Önder Özcan yazdı:

Ama ben eğer poliçemi satın alırken orjinal cam satın alıyorsam, aracımdaki cam ne olursa olsun, hasar durumunda orjinal cam almalıyım. Benden orjinal primi alınıyor poliçede?

Sigortalar zararı tazmin ederler. Üzerinde olup zarar gören ne ise aynısı gelir yerine. Eğer fabrikasyon olmayan bir şey varsa zarar görürse ödesin diye zaten ek aksesuar klozu var. 

Diğer türlü kaskosuzken veya kaskosunda orjinal parça maddesi yokken zarar gören aracı seneye orjinal parça içeren kaskoyu yapıp oldukça fazla şekilde etikdışı işlemler olur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Şimdi de bu 20 bin hasar kaydı ne diyecekler... 

Cam diyecek Önder.. 

Amaann  bi camı 20 bin liramıymış.. almayalım biz bunu diyecekler.. 

Ben de çok söyledim.. yan sanayi takalım dedim.. güzel cam dedim. zaten dünyada bir numarayız camda dedim.. 

Dinlemedi. 

Barış AÇIL yazdı:

Der. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

O senin camını orijinal zannediyor. 

İstiyorsa demekki orijinal diyor. Yoksa neden istesin diyor. 

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

SISE’de 3 kat bekliyorum. Yerli alın lütfen. Beyaz eşyayı da VESTL

Üfff 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Amaann  bi camı 20 bin liramıymış.. almayalım biz bunu diyecekler.. 

Onu diyecek olan Mercedes almasın zaten.. Bak ben alıyom mu? Hayır :D

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Sigortalar zararı tazmin ederler. Üzerinde olup zarar gören ne ise aynısı gelir yerine. Eğer fabrikasyon olmayan bir şey varsa zarar görürse ödesin diye zaten ek aksesuar klozu var. 

Diğer türlü kaskosuzken veya kaskosunda orjinal parça maddesi yokken zarar gören aracı seneye orjinal parça içeren kaskoyu yapıp oldukça fazla şekilde etikdışı işlemler olur. 

Bundan önceki aracımın ön camı çatladı, orjinaldi. Kasko yaparken yerli cam olarak yapılmıştı ve yenisi yerli cam takıldı. Ama kırılan orjinaldi? Ödediğim bedel yerli cam bedeli olduğu için tabi ki yerli cam taktırmıştım. Benden orjinal parası alıp yerli takarsa bu da etik olmaz o zaman. Çünkü arada fiyat farkı var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Bundan önceki aracımın ön camı çatladı, orjinaldi. Kasko yaparken yerli cam olarak yapılmıştı ve yenisi yerli cam takıldı. Ama kırılan orjinaldi? Ödediğim bedel yerli cam bedeli olduğu için tabi ki yerli cam taktırmıştım. Benden orjinal parası alıp yerli takarsa bu da etik olmaz o zaman. Çünkü arada fiyat farkı var.

Camın yok diye dedim canım.. 

Bekleyip duruyorsun. daha anteninin ne zaman geleceği meçhul

İlkay Başaran yazdı:

7ca58102-1c80-49b8-a89f-2b1302f1c2f3-m.j

Arka cama naylon çeksin önder de 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

önden menteşeli olacaktı ters takmış llaaa

Geri geri giderken açıyollarmış 🤪

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yurdaer Elay yazdı:

Yayla gibi mercedese bineceksin cam pahalı diyeceksin, olmaz tabii :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

İyi ki arızayı karşılamıyor kaskolar. 
Karşılasa batmıştık, sırayla bozulan onlarca beyin.  Orasında burasında tüpler vs. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ooov yeni gördüm kırık camı. geçmiş olsun. 20 bin neyin parası anlamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

20 bin neyin parası anlamadım. 

cam, arka. kople

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ooov yeni gördüm kırık camı. geçmiş olsun. 20 bin neyin parası anlamadım. 
Ben de anlamadim, biyiklinin biri kuyuya bi tas atti, kirk tane biyiksiz cikaramadik o tasi [emoji16]
Camin ciplak ucreti 9 bin kusurmus, uzerine anten ve iscilik emlenecek. Hesap bu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

ve iscilik

merso servisinde .. işçilik , 9 dan fazla tutar, 25 hayırlı olsun diyelim, megesi var, kullanılan eldiven var, temieleme sıvıs var, var da var, cam kenar lastiği?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Önder Özcan yazdı:

Doğru, ama bunu zaten size poliçeyi yaparken iletiyor. Ben orjinal takmam rakam bu diyor. Dediğiniz gibi beyandışı bir durum olursa farklı. 

Bazen özellikle eski araçlarda parça bulunamaz ise orjinal harici takılmasına gidilebiliyor. Ya da müşteri orjinali takılırsa kayıt artacağından dolayı istemeyebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Doğru, ama bunu zaten size poliçeyi yaparken iletiyor. Ben orjinal takmam rakam bu diyor. Dediğiniz gibi beyandışı bir durum olursa farklı. 

Bazen özellikle eski araçlarda parça bulunamaz ise orjinal harici takılmasına gidilebiliyor. Ya da müşteri orjinali takılırsa kayıt artacağından dolayı istemeyebiliyor. 

Tamam, orjinal camlı poliçe satarken de orjinal cam takmayı vadediyor.  Ben orjinal takıcam fiyatı bu diyor ve benden orjinal cam primi alıyor. Bu riskin bedelini belirliyor ve onu satıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Özcan

Aracimizi aldik cok şükür. Cam degisti, camdaki anten degisti. Bi daha kirilmasin lütfen.

image.jpeg.1f0aa85f618f5a23c43e2e9787860f6b.jpeg

image.jpeg.18e0d3eba6383b05bbe1df3106ee66e3.jpeg

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Önder Özcan yazdı:

Aracimizi aldik cok şükür. Cam degisti, camdaki anten degisti. Bi daha kirilmasin lütfen.

Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...