İçeriğe Yönlendir

Led Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11 H15 ) Tavsiyeleri

Engin Ünal

Recommended Posts

Akan Belen

Bu led lerin uzunlarını kullanıyorum ben.Daha doğrusu kullandım 1 ay kadar ışık dağılımı ister istemez fazla ama aydınlatma sellektör oldukça iyi.Şimdi servet abinin tavsiyesi ile başka almıştım onlar da geldi taktım ama kullanmak daha nasip olmadı bakalım onlar nasıl çıkacak.KIsa farlarda led ampullerin herşekilde göz alacağını düşünüyorum açıkçası.O yüzden kısalar için orsam almayı düşünüyorum normal halojen olarak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Mais Jannataliyev yazdı:

Servet abi peki neden 4300k? 5000 K veya 6000 K verimli mi olmaz?

Şu aşağıdakı işimi görür mü?

https://urun.n11.com/xenon-far/maflen-canbus-slim-d2s-xenon-kit-3000-4300-6000-8000-10000k-s9746-P163303948

Aydınlatma rengi arttıkça gözün görme kapasitesi düşüyor. Aynı lumende dahi olsa 4300k'yı göz daha iyi seçebilirken kelvin yükseldikçe gözün görebildiği detay düşüyor.

@Selçuk Keleş daha güzel açıklayacaktır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

4300K ampül markasına göre değişiyor sanki. Philipste gün ışığı sarısı, Osram da gün ışığı beyazı diyorum ben. Ayrıca aydınlatmada en kabul edilebilir renk tonu gün ışığı olduğundan 5500K üstü çok önerilmez, en ideali 4300-4500K dır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
23 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

4300K biraz sarı mıdır yoksa beyaz mı?

Freeform farda beyaz görünüyor, mercekli farda sarımsı hafif 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ya alacaksın CX4 Mazdayı,  led budur diyeceksin :)

yada takacaksın merceği ve xenonu devam edeceksin

gerisi hep geriden gelir boşa kafa yormayın...

şimdi daalın :p

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet Bergel

Arkadaşlar 2016 model jetta aracımın far ve sis ampüllerini led ampül takmak istiyorum arıza ışığı yakmayan ne marka takmalıyım ampüller H kaç 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Uğur Kamil

jetta led'de arıza ışığı yakar kodlama ile led için arıza yakma özelliğini kapatsanız bile o nedenle aldığınız led canbus özellikli yanı kesinlikle arıza ışığı yakmayan modellerden olsun.

Ben Türkiyedeki ürünlerden hiç kullanmadığım için öneride bulunamıycağım. Bana göre ederinin fazlasını istiyorlar. Markayada çok takılmamak lazım led de bence. Önemli olan doğru watt gücü ve lümen değeri olan ve özellikle lümeni yüksek modellerden tercih edin.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

elimde h11 ve h7 led ampuller var. kapakları derin ise bunları takabilirsiniz. özellikle h11 ampuller müthiş ince ve odak tuturmada çok iyi. ilgilenirseniz mesaj atın.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
15 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

elimde h11 ve h7 led ampuller var. kapakları derin ise bunları takabilirsiniz. özellikle h11 ampuller müthiş ince ve odak tuturmada çok iyi. ilgilenirseniz mesaj atın.

İlan açsanız da görsek daha iyi olur :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

spam yapınca böyle doğanatworts daha etkili sanki :), h7 nin ilanı var.  h11 için ekleyeyim.

Yorum bağlantısı
ömer Cansu

Ankara içi yaşayan kişilere ben yardımcı olabilirim. Kendim elektrik teknisyeniyim led de markaya pek takılmamak gerekiyor watt ve arıza ışığı yakmayan tip ampüller kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
26 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

spam yapınca böyle doğanatworts daha etkili sanki :), h7 nin ilanı var.  h11 için ekleyeyim.

O ledin H11 ve H4'ünü arkadaşın aracında kullandık. Parasına göre performansı gayet iyi(benim aldığım fiyat çok farklıydı).

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
50 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

O ledin H11 ve H4'ünü arkadaşın aracında kullandık. Parasına göre performansı gayet iyi(benim aldığım fiyat çok farklıydı).

h4 odağı tutturabiliyormu? denemek için alacaktım geçenlerde.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
22 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

h4 odağı tutturabiliyormu? denemek için alacaktım geçenlerde.

H4 modellerde ledin üzerinde küçük şapka olan model tercih edilmesi gerekiyor.

Çok küçük hatalar var ama xenon veya farklı ledler gibi abartılı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)
On 25.01.2019 at 19:31, Mehmet Bergel yazdı:

Arkadaşlar 2016 model jetta aracımın far ve sis ampüllerini led ampül takmak istiyorum arıza ışığı yakmayan ne marka takmalıyım ampüller H kaç 

Ön far

Tıkla

Sis :  H11 olanını seçin.

Tıkla

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Canbuslu ledler muhtemelen arıza ışığı yakmaz ama yine de direnç ihtiyacı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
(düzenlendi)

Geçen yıl Octavia aracıma Philips Xtreme- ultinon led ampulleri taktım. Uzun kısa farlarım orijinal led olmasına rağmen sis farları sarı ışık veriyordu. Ledler sorunsuz oldu.

tarihinde Cemal Cangöner tarafından düzenlendi
video linki yanlış olmuştu
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alican Söğüt

Selam arkadaşlar bende astra j 2012 var bu araba let duylu  zenon far ampül takmak istiyorum ama sorunsuz çalışır mi yoksa işlem gerekiyormu  ariza lambası yakar mi

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

let duylu  zenon yenimi çıktı? Led'e çok çeşitli şeyler dedilerde bunu ilkkez duydum :)

Farlar merceklimi normalmi?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

led in duyu?

5 duyu organı o.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...