İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız Sizin İçin Ne Yaptı?

Alpay Sumer

Recommended Posts

Çağlar Bayur

el frenini bir tık çekiyoruz ne abs  ne esp kalmıyor zevkin doruğu ... evde denemeyiniz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

el frenini bir tık çekiyoruz ne abs  ne esp kalmıyor zevkin doruğu ... evde denemeyiniz

Pardon,  Ben elektronik el frenli aracta bir tık cekme konusunu arıyorum nerdeydi acaba 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Pardon,  Ben elektronik el frenli aracta bir tık cekme konusunu arıyorum nerdeydi acaba 😄

sigorta kutusuna müracaat edilerek abs sigortası hunharca sökülür, evde denemeyniz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

sigorta kutusuna müracaat edilerek abs sigortası hunharca sökülür, evde denemeyniz

yok temas yok 😂

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Pardon,  Ben elektronik el frenli aracta bir tık cekme konusunu arıyorum nerdeydi acaba [emoji1]
Yapman gereken belli mavilerimiz takas edilir. Mezarcilik var mı yok bak [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Yapman gereken belli mavilerimiz takas edilir. Mezarcilik var mı yok bak emoji3.png

Siz cok bilincli bir hocaya benziyosunuz 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Siz cok bilincli bir hocaya benziyosunuz [emoji23]
Dert dinlenir nüfus kayıt örneği çıkartılır fotokopi çekilir cenaze yıkanır. Bilinçli ve çok yönlü [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Çok mutsuzdu bu gün onu mutlu ettim 

60 amper akü aldım 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Ü.Emre Kartal

2015 1.5 dizel fiestam ile toplam 630 km yaptım. 480 km uzun yol gerisi kesikli şehiriçi kullanım. Ortalama hız, 65 km. 29.3 litre toplam tüketim 🙂

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ü.Emre Kartal yazdı:

2015 1.5 dizel fiestam ile toplam 630 km yaptım. 480 km uzun yol gerisi kesikli şehiriçi kullanım. Ortalama hız, 65 km. 29.3 litre toplam tüketim 🙂

2009 1.25 Fiesta, 4.7 litre/100 km. Balıkesir-Altınoluk. 90-100 km seyir hızı.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Lastik basınçları ne şekilde?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

480 km yolda genellikle 100-110 aralığı yer yer biraz daha üstü oldu. 150 km de şehiriçi ve tek seferde olmadığı için ortalama hız 65 km oldu. 

Genelde 90-100 aralığında 3.5-4.0 litre aralığında geziyor anlık tüketim. Sizin mesafe az depo dolumu yaptınız mı? Yol bilgisayarı ile ortalama 0.2-0.5 arası sapma oldu bende genelde. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Lastik basınçları ne şekilde?

31 psi önler, 27psi arkalar. Lassa 175 65 14 greenways. 35, 35 bassak sanırım daha da düşer ama araba çok sert oluyor onu sevmiyorum.

Ü.Emre Kartal yazdı:

480 km yolda genellikle 100-110 aralığı yer yer biraz daha üstü oldu. 150 km de şehiriçi ve tek seferde olmadığı için ortalama hız 65 km oldu. 

Genelde 90-100 aralığında 3.5-4.0 litre aralığında geziyor anlık tüketim. Sizin mesafe az depo dolumu yaptınız mı? Yol bilgisayarı ile ortalama 0.2-0.5 arası sapma oldu bende genelde. 

5,6 sene evvel uzun yolda bir defa hesaplamıştım. Aşağı yukarı aynı çıkmıştı. Benim 175 65 14 lastik var, o biraz tüketimi düşürüyor bence .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

6 sene evvel uzun yolda bir defa hesaplamıştım. Aşağı yukarı aynı çıkmıştı. Benim 175 65 14 lastik var, o biraz tüketimi düşürüyor bence .

195 taban var 15 jant tabi bu bariz farkeder. Ayrıca dizeli benzinliden ağır. Ben ön arka 33/30 basıyorum. Arkada kimse olmuyor genelde. 

Öncesinde 5w30 kullanıyordum, bu bakımda 0w30 a geçtim. Bu da tüketimi etkiledi bu arada. Önceden benzer kullanımda 5 ile 5.2 arası çıkardı. 

Yol bilgisayarında çıkan ortalama depo dolumunda tutmuyor, pompa farkı veya ortalamanın güncellenmesi kaynaklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

31 psi önler, 27psi arkalar. Lassa 175 65 14 greenways. 35, 35 bassak sanırım daha da düşer ama araba çok sert oluyor onu sevmiyorum.

5,6 sene evvel uzun yolda bir defa hesaplamıştım. Aşağı yukarı aynı çıkmıştı. Benim 175 65 14 lastik var, o biraz tüketimi düşürüyor bence .

Hybridle yarışıyor neredeyse. @Tansu Kalafatoğlu esas hyperci old tayfa rakip çıktı.

👏👏🧿🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Hybridle yarışıyor neredeyse. @Tansu Kalafatoğlu esas hyperci old tayfa rakip çıktı.

👏👏🧿🧿

Uzun yol verileri onlar. Fiesta şehir içinde en az 7-8 litre yakar. Otomatiği 9-10 litre yalar. Hybrid yarısı kadar yakar. Fark burada. O yüzden yarışma yok :) 

ha 90-100km uzun yol seyir hızında da 4 litre yakar. Ama önemli değil. Hybrid esasen şehir içi arabası. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Uzun yol verileri onlar. Fiesta şehir içinde en az 7-8 litre yakar.

Şehiriçi ve maks.10 km lik sürüşler şeklinde 5 litre civarı yakıyorum Aydında dizel fiesta ile. Uzun yolda da son veri, üstte yazdığım gibi. Aynı şekilde hybrid olsa özellikle uzun yolda daha fazla yakardı bence. 

110 km ye kadar makas daralır hatta belki aynı yakar ama üzerinde benzinli araçta tüketim çok artıyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

Şehiriçi ve maks.10 km lik sürüşler şeklinde 5 litre civarı yakıyorum Aydında dizel fiesta ile. Uzun yolda da son veri, üstte yazdığım gibi. Aynı şekilde hybrid olsa özellikle uzun yolda daha fazla yakardı bence. 

110 km ye kadar makas daralır hatta belki aynı yakar ama üzerinde benzinli araçta tüketim çok artıyor

Benzinli fiesta 

Şehrine ve güzergaha göre değişir yakıt işi. Şehir içi kıyası o yüzden yerine göre yapılmalı. Arada sınıf ve ağırlık farkı da var. Ama 110km hıza kadar dizel-benzinli hepsinden az yakar hybrid. O hızlardan sonra rekabet başlayabilir. 

şurada test yapmıştım. 40 ile 110 arası her hızı tek tek denedim. Sabit 100 ile sürerken 3,90 litre, sabit 90 ile sürünce 3,6 litre yakıyor. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Dün de dönüş vardı. Eskişehir-Aydın yaklaşık 500 km. 100 km kadar da şehiriçi yaptım dönüş öncesi. Uzun yolda Aydın'a 150 km kala başladı trafik, öncesinde genelde 100-110 geldim. Klima açmadım, zaten hava oldukça serindi Denizliye kadar. 

Yol bilgisayarına göre;

ortalama hız: 65 km

Ortalama tüketim: 4.4 litre 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama 110km hıza kadar dizel-benzinli hepsinden az yakar hybrid.

öndeki tdci yı yakalamaya çalışırsa?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

öndeki tdci yı yakalamaya çalışırsa?

Varılacak yerde ne var, ona göre değişir :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Varılacak yerde ne var, ona göre değişir :) 

çay, şekersiz

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

çay, şekersiz

En az 5bin devir :f1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...