İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

lpg olsaydı kadranda sorun olmazdı :) 

Metin Akbal yazdı:

AFR falan yok bam bam bam BRC Corum Ozencler 70 bin km oldu emoji16.png

afr yalanları 1 afr yalanları 2 diye dizi çekmişti :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

Fabrikasyon araçta subaplar çeliktir muhtemelen. 100bin km'de bitmesi pek muhtemel gelmedi bana.

Cruze'un lastikleri fabrikasyon mu? Öyle ise kadran kalibrasyonu lazım. Kadran her zaman GPS'ten fazla gösterir. Aynı gösteriyorsa sorun vardır.

Benim lastikler 195/60/15 yerine 195/65/15 takılı, gösterge ile gps 1-2 km ya oynuyor ya oynamıyor. Radarlarda dikkat etsem iyi olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lr1 ve Transporter t4 tam okuyor.

Lpg denmiş güvenlik denmiş.. Dizel kangomuz yandı cayır cayır. Yanacak ise her yakıt olan araç yanar. Lpg takıp oksijen sensörü verisine göre çalışan lpg motora hasar vermez

Guvenlikten kasit arabanin yolda birakmamasi imis. O yuzden yangin ve patlama o kapsama girmiyormus.
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Guvenlikten kasit arabanin yolda birakmamasi imis. O yuzden yangin ve patlama o kapsama girmiyormus.

Sıfır cx3 yolda kaldı. Sıfır kango şovrumdan çıkarken aks kopardı. 500km a3 Dsg patlattı. Napalım ölelim mi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sıfır cx3 yolda kaldı. Sıfır kango şovrumdan çıkarken aks kopardı. 500km a3 Dsg patlattı. Napalım ölelim mi
Ama ne demisim abi. Patlama o kapsama girmiyomus dedim. DSG mekatronik arizasindan dolayi yolda kaldi desen o zaman is degisiyor [emoji16] Cok mu kaderciyiz diye dusunuyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

afr yalanları 1 afr yalanları 2 diye dizi çekmişti :) 

Valla bilmem 70 bin km dir AFR siz lpg li odalarda isiksizim katiksizim :) AFR olayin biraz suslemesi gibi geliyor. Hala AFR ayari yapilip sorun yasayan araclar goruyorum kendi modelimde.

Cebime belkide 10 15 bin lira kalmistir. Su an 1.4T sandik motor 15 20 bin (1.6 ya bakmadim), motor supap revizyon 2-3 bin. LPG devam.

Cruze nin sivasa yaktigi benzin parasina ben Sivas yapip oradan Rize de cay iciyorum 😁 Az daha kendimi kassam Batum Rusya Ukranya dur bi dakka burda lpg ile benzinden alinan vergi miktarlari ayni idi.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Valla bilmem 70 bin km dir AFR siz lpg li odalarda isiksizim katiksizim :) AFR olayin biraz suslemesi gibi geliyor. Hala AFR ayari yapilip sorun yasayan araclar goruyorum kendi modelimde.

Cebime belkide 10 15 bin lira kalmistir. Su an 1.4T sandik motor 15 20 bin (1.6 ya bakmadim), motor supap revizyon 2-3 bin. LPG devam.

Cruze nin sivasa yaktigi benzin parasina ben Sivas yapip oradan Rize de cay iciyorum 😁 Az daha kendimi kassam Batum Rusya Ukranya dur bi dakka burda lpg ile benzinden alinan vergi miktarlari ayni idi.

Cruze sivasa giderken 16 askeri ücretten fazlasını taşıyordu. Bırakta şımarsın. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

asker mi?

Maaştan bahsettim ya. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cruze sivasa giderken 16 askeri ücretten fazlasını taşıyordu. Bırakta şımarsın. 

Bunun gibi mi? Nazik kullanirsam hatri kalir, o bosluga neden birsey doldurmadin diye seslenecekken gec kalmamistim bende. Dolmuscu olmaliymisim parayi kirar miydim ki.

6a557d567d18d2532da0a8738c237521.jpg

Tabi Rize den memlekete gelislerimin gidislerimi fotolamamistim. Gunun birinde bilmem kac askeri ucretlinin ihtiyacini tasiyacagimin fotosunu kullanacagim hic aklima gelmedi ya. Rize Corum Osmancik 650 km 51 litre lpg default_wink.gif

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Rize Corum Osmancik 650 km 51 litre lpg default_wink.gif

Metin Hocam 1,4 t motor kullanıyorsun. BSFC 1.4L Turbo için 361 gram / Kwh yakıt tüketimin varmış. Nerden baksan %37 verimlilik sahibi. GM bu motoru Volkswagene verimlilik konusunda göz dağı vermek için yapmış. Sen bu arabya lpg takmasan bile benden daha az yakardın zaten. Videoları var yutubede, araba 4,5 ile 5 litre arasında yakıyormuş. Kim seni gaza getirdide böylesi güzel teknolojiye lpg taktın anlamadım :( , çok mu lazımdı. 

1,6 litre model ile 1,4 t arasında %2 verimlilik puanı var. Buda nerden baksan +20 km hız daha yüksek süratte -1 litre tüketim avantajı sağlar sana. 

Sae+turbo.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Allahım sana geliyorum 1.4 turbo motor 80 ile giderken 3,7 litre yakıyor . Ben 1500 devirde en fazla 53 km hız yaparım. ondada 5 litrenin altına düşeceğimi sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Metin Akbal yazdı:

Corum Osmancik 650 km 51 litre lpg default_wink.gif

hoocam! 😂

700 km de 38 litre yakiyor. Sizce yakmis sayilir mi 🤪😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar bana geyik yapmaya gerek yok. Arabaya LPG takmam takmıyacağım. Ben bu tabloya bakarak zaten sürüş profilimi çıkardım bile 

ACtC-3fREOzcpJ3dYhziCREkqLgZ8CugSPimE_VYACtC-3d0wZOPVGjbnz2jl3xSmwrR9CpeG9UTWO6h

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Allahım sana geliyorum 1.4 turbo motor 80 ile giderken 3,7 litre yakıyor

Aynı araç lpg ile 4.5 litre yakacak.. Hadi lpg tü kaka sistem ve psikolojik 100.k motoru öldürdü diyelim. Bi hesapla, lpg ile benzin arasında kaç tl cepte kalacak.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Aynı araç lpg ile 4.5 litre yakacak.. Hadi lpg tü kaka sistem ve psikolojik 100.k motoru öldürdü diyelim. Bi hesapla, lpg ile benzin arasında kaç tl cepte kalacak.

Yok abi, ben lpg takmam, bana prins gelsin desinki " Ali albu bizim en iyi kitimiz, Oksijen sensör verilerini ecm den alıyor, sana bedava, yeterki video yap yap koy" derseler ancak alırım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Asgari ücreti baz aldığımda, asgari ücret ile satın aldığım benzin 382 litreye ulaşıyor. 2001 yılından beri ücretli çalışan biri olarak 398 litre benzin hiçte fena değil. Cruze ile ayda 5600 km demek. Açıkcası sene 2010 felan olsa zoruma giderdi ama 2020 yılında benzinin litresi bana pahalı gelmiyor. Yani ucuz demiyorum ama lpg taktıracak kadarda pahalı gelmiyor. 

s-d3ea58f306dc87aab637895ff39381b9251c7b

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Metin Hocam 1,4 t motor kullanıyorsun. BSFC 1.4L Turbo için 361 gram / Kwh yakıt tüketimin varmış. Nerden baksan %37 verimlilik sahibi. GM bu motoru Volkswagene verimlilik konusunda göz dağı vermek için yapmış. Sen bu arabya lpg takmasan bile benden daha az yakardın zaten. Videoları var yutubede, araba 4,5 ile 5 litre arasında yakıyormuş. Kim seni gaza getirdide böylesi güzel teknolojiye lpg taktın anlamadım [emoji20] , çok mu lazımdı. 
1,6 litre model ile 1,4 t arasında %2 verimlilik puanı var. Buda nerden baksan +20 km hız daha yüksek süratte -1 litre tüketim avantajı sağlar sana. 

Sae+turbo.jpg

1.6 benzin+lpg :) Ayni paraya daha fazla yol yapmak, gozumun benzin ibresine takilmamasi, 40 kurustan 39 kurusa dusmeme cabalari boyle bir teknolojiye baska bir teknolojiyi ekleme gazina geldim. Eski arabam 1.6 16V 105 hp Bora da da taktim lpg yi. Taktim ve daha cok gezdim daha cok yer gordum daha fazla keyif aldim. Vallahi senden daha az yaktirma cabam yok. Sende lpg taktir gibi bir soylemim de yok kisisel tercihlere karsi fikirlere saygim var, kendi fikirlerime saygi oldugu surece ;)

hoocam! [emoji23]
700 km de 38 litre yakiyor. Sizce yakmis sayilir mi [emoji2957][emoji1]

O araba degil ki. O baska birsey [emoji16]
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:
Merhaba değerli arkadaşlar.
Bakımı yapılmış arabam ile 83 km uzunluğunda Belgrad ormanına gittik. Belgrad ormanında Neşet Suyu yürüyüş parkurunda 6 kmlik koşumuzu yaptık. Üstüne evden getirdiklerimiz ile piknik yaptık. Köprü parası 10,5 lira
Belgrad ormanı giriş ücreti 13 tl
Benzinli Cruze yakıt bedeli 36 tl.
Belgrad ormanında 2 adet çay ve 1 litre portakal suyu 17 tl
Ailem ve kızım ile kaliteli bir haftasonunun manevi değeri paha biçilmez.

Yok abi ben lpg takmam, bana danışanada takma derim. Yani yapacak bişey yok. Tasarruf isteyen ekonomik araba sürsün. 

sen o haftasonu planını 5.9 mopar ile göreceksin hocam :) ama lpg li tabi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Alın size Cruze çok yakiyi diyenlere kapak bir harita . 

25 dakika şu trafiği çektim. tüketim 7,7 litreyi aşmadı 

YRrkLv.png

Dogan Arsiray yazdı:

sen o haftasonu planını 5.9 mopar ile göreceksin hocam :) ama lpg li tabi.

5,9 litre benzinli biner, 65 km hızlı hipermil yaparım. 

Manual tuş ile devreye alınan tork konverter kilidi takılınca 4 ncü vitesde tadından yenmez. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

5.9 litre ilk çalıştırmada kafadan 2 litre yakar zaten. :D start stop olsa dur kalk da bitirir benzini. o nedenle koymamışlar zamanında. bir kere çalıştırıyorsun bitene kadar kapanmıyor motor. ister haypımil yap ister dip gaz. "fire and forget." tam döneminin amarigan mentalitesi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yaptığım araştırmalarda , Cruze modellerinde kadran sapması  120 km hıza kadar %6 

Saate 120 üzeri hızlarda %10 rakamlara kadar çıkıyor. 

Şimdi benim arabadaki dert nedir. Onu bulmak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...