İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

hadi inşallah ev işini çözersin. sen o evi al 3 seneye ödediğin kredide ufacık kalır bu enflasyonda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Harika yeteneklerimle pinleri kırık olan tamponumu onardım. Tampon yerinden çıkıp farın altına kadar ayrılıyordu. 

Bu çözüm sayesinde sorun ortadan kalktı. Çalıştığım kurumun bandıyla yapıştırdım. Harika tutuyor. 

Dogan Arsiray yazdı:

paraya yazık. kaliteli herhangi bir yag olur o motora. düşük güçlü basit bir atmosferik motor sonuçta.

şehir içinde az yakmak ama alt devirde daha rahat etmek istiyorsanız 8v bir motor bulmanız lazım. alt devirler daha canlı olur.  eski vw motorları öyle mesela. jetta/golf/bora tam sizin sitile uygun 100 küsür beygir olan motor ile. parçası vs de çok ucuz.

Pandemi nedeniyle usulüne göre kullanmıyoruz. Usulüne göre kullansaydım her haftasonu beni Ankara İzmir ve Bursa çevresinde bulurdunuz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bana ev almakta öncülük eden "Chevrolet Cruze" ( i10 satılırsa Cruze binerim demiştim kendi kendime ) Google 2019 yılında çekilen Street view'de çıkmış.

ACtC-3dwFm3DLGn236PUvMMfuPzmXrG7UIiZXg8X

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hay ben kuruş hesabı yapmaz olaydım. Tüketim 6,5 litre görünüyor. Çok düşük diyorum kendi kendime. İ10'dan da alışığız 6 lı rakam görmeye. Ama arkadaş kuruşa çevirince benzini oldumu sana 40 kuruş. O kadarda kastım kendimi. kasmasam kim bilir kaç kuruş çıkıyor. Allahtan şirketim karşılıyor benzini . 

Bu araba en ekonomik hali ile 6,5 litre yakıyor desek , her gün işe araba ile gidiyor olsak aylık 520 net yakıt masrafı var. :(

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Hay ben kuruş hesabı yapmaz olaydım. Tüketim 6,5 litre görünüyor. Çok düşük diyorum kendi kendime. İ10'dan da alışığız 6 lı rakam görmeye. Ama arkadaş kuruşa çevirince benzini oldumu sana 40 kuruş. O kadarda kastım kendimi. kasmasam kim bilir kaç kuruş çıkıyor. Allahtan şirketim karşılıyor benzini . 
Bu araba en ekonomik hali ile 6,5 litre yakıyor desek , her gün işe araba ile gidiyor olsak aylık 520 net yakıt masrafı var. emoji20.png

Bu araç uzun dönen kullanılacak madem 3 ortak gibisiniz ortak atiker obd sistem tüp takın

Yılda 20000 km yapan arabaya tüp takılmaz. Milletin yağ soğutucusu uzayıp duruyor. Çok yakıyor olabilir ama motorun termal yönetimi çok iyi. Bunu bozarsak sıkıntı olur. 

Mert Yeldan yazdı:

520 lira ise bedava.

520 neresi iyi. İstanbul mavi kart aylık abonmanlık ücreti 275 tl. Hyundai i10 aynı yolu 210 liraya hallediyordu. Şimdi Cruze iki abonman kartı kadar benzin yakıyor. Şirket parasını vermese hiç mantıklı değil. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cok irdeliyorsun. 40 kurus benzin icin bedava. Ya binmeyeceksin ya da hayiflanmayacaksin.

6.5 litre bu arac icin cok iyi Istanbul gibi yerde.

Yilda 10 binden fazla kullanilan araba icin benzin haramdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yılda 20000 km lpg için yeterli bir rakam değil mi abi? Kısa sürede lpg montaj ücretini çıkartır bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Cok irdeliyorsun. 40 kurus benzin icin bedava. Ya binmeyeceksin ya da hayiflanmayacaksin.
6.5 litre bu arac icin cok iyi Istanbul gibi yerde.
Yilda 10 binden fazla kullanilan araba icin benzin haramdir.

Olmaz nayır yapamam. Arabama likid petrol gazı bağlatmam. Bağlatırısam arabaya olan güvenimi kaybederim. Uzun yola çıkarken hep aklımda kalır. Kıyamam arabama 

Hedefime kavuşursam, yani 6,4 litreye düşersem hiç dert olmuyacak. Ozaman km de 39 kuruş yakmış olucak ve bende pisikolojik olarak az yakıyor diyeceğim. 

Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Yılda 20000 km lpg için yeterli bir rakam değil mi abi? Kısa sürede lpg montaj ücretini çıkartır bence.

Arabanın tüm speclerini inceledim, araştırdım. LPG takmak cruze boynuna ip geçirmekle aynı şey. ECM güvenim tam, stok arabanın mühendisliğine ve euro 5 motor standartlarını güveneceğim. Yukardada yazdığım gibi 40 kuruştan 39 kuruşa düşerse " 113 beygir araba 39 kuruş yakıyor benzinde" lafını söylersem işte ozaman benim gönlüme golü atmış olacak.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Ali hocam litre fiyatının her gün değişti bir memlekette 39 40 kuruşa takılma
1 kuruş ne seni daha fakir nede daha zengin eder
Ben 2015 ocaktan beri sıfır aldığım polo ile her gün işe gidiyorum ve bu zaman kadar kaç kuruş yaktı diye hesap yapmadım atı besleyen arpasını düşünmez misali ışık yandığında hep fullledim ya da hesap kesim tarihine göre 50 100 tl yakıt aldım
Bu dönemde aylık 350 tl yakıt masrafım var yakıtından memnunum ama tsi motor lpg ile uyumlu olsa yani şu an prins tsi kitine 8 bin tl diyorlar gerek görmüyorum

Yoh ben şahincilerle lpg pompasında sıra beklemek istemiyom artık. 

Metin Akbal yazdı:

Dunde zam geldi oldu mu simdi 45 kurus :)

Yeni bişey deniyom. Eğimi düşük rampada vitesi boşa atıyom. Hacim büyük olduğundan motor frene etkisi çok oluyor. Boşta 1 litre yaksa bile sabit 80 km hızla 5 dakika süzülüyorum. Öbür türlü gaza basıp çekmek zor iş. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yeni bişey deniyom. Eğimi düşük rampada vitesi boşa atıyom. Hacim büyük olduğundan motor frene etkisi çok oluyor. Boşta 1 litre yaksa bile sabit 80 km hızla 5 dakika süzülüyorum. Öbür türlü gaza basıp çekmek zor iş. 
Tamam 44 e dustu.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bence işe gidip gelirken kullanmadığın koltukları filan sök, pazar gecesi sökersin, cuma akşamı gelince takarsın. Ağırlık fark eder yakıta.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Bence işe gidip gelirken kullanmadığın koltukları filan sök, pazar gecesi sökersin, cuma akşamı gelince takarsın. Ağırlık fark eder yakıta.

Ben onun matematiğini yaptım. en az 200 kilo hafifletmek lazımki benzine yansısın. 

Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Tamam 44 e dustu.

44 ne abi. km 44 kuruşmu oldu diyon. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Lpg yi beğenmiyorsun, parça sökme de kurtarmadı, o zaman bunu da sat veya bununla yaşamaya alış :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

44 ne abi. km 44 kuruşmu oldu diyon. 
Evet zam geldi 45 kurusa ciktin demistim bosa aliyom dedin 44 e dustu diyorum ;)
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Lpg yi beğenmiyorsun, parça sökme de kurtarmadı, o zaman bunu da sat veya bununla yaşamaya alış :) 

O bana alışsın. Arabanın modifikasyona ihtiyacı var. Bazı teknik geliştirmeler yapacağim. Önce bakımı bitsin. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

O bana alışsın. Arabanın modifikasyona ihtiyacı var. Bazı teknik geliştirmeler yapacağim. Önce bakımı bitsin. 

Arkadaşın punto dizeline yazılım ysptırıken ecufast atmosferik olarak sadece cruzelara yapıyoruz gaz tepkilerine ve yakıt tüketiminde oldukça avantaj sağladık demişti başak atmosferik olsa yapmıyoruz dedi bir araştırın istersen

Yok yazılım yapmam, yazılımlık bişey yok. ECM güvenim tam. Sadece bazı ufak şeyler yapacağım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Arabam servise verdim, Fabrika geri çağrısı nedeniyle işleme aldılar.  Öğlene kadar sürer demişler babam. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Arabanın fren hortumu değiştirildi. Fren hidroliği yenilendi. Havası alındı. GM tarafına 375 tl masraf yazıldı. 

ACtC-3etdUClCM--J1cV9Dv2aEdMPGNl-dcIDh8AACtC-3ekf9bzkfh4B_a6W9YewoppKah7lhcUzrI1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ali abi , arkadaşımda 2013 hb modeli var. 25 bin km de. Bu geri çağırma ne için ? Arkadaşımın aracını da kapsıyor mu acaba? Söyleyeyim arayıp konuşsun servisle.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Ali abi , arkadaşımda 2013 hb modeli var. 25 bin km de. Bu geri çağırma ne için ? Arkadaşımın aracını da kapsıyor mu acaba? Söyleyeyim arayıp konuşsun servisle.

Sanmam 2011 altı çıkıyor genelde. Facebook grubunda paylaştım. 22000 üye içinde paylaşımımı okyan 50 kişiden 15 inde geri çağırma çıktı. Gm batırdım resmen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Sanmam 2011 altı çıkıyor genelde. Facebook grubunda paylaştım. 22000 üye içinde paylaşımımı okyan 50 kişiden 15 inde geri çağırma çıktı. Gm batırdım resmen. 

Tamamdır abi teşekkürler
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Ben kesinlikle lpg takmam, tavsiyede etmem. Arabasında kullanan var isede öyle bir manipüle ederimki lpg kiti olsada benzinde biner. 

Sonradan lpgye fena halde karşıyım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...