İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Oktay Toker
(düzenlendi)

Sanırım farın üretim yılı 2011.Model olarak aynı ise olur diye düşünüyorum.Araç orijinal mercekli tip ise soket yapısı uymayabilir.Halojenden mercekli için bir iki pin düzeltmesi gerekiyordu sanırım.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akın
(düzenlendi)

Ampulleri internet uzerinden kurcalarken bir kaç şey dikkatimi çekti. Aracimdaki xenon ampuller philips d2s 85122 modelindenmis. Reflektorleri kararan mrrcekleri degistirirken farkettim. Ampullerde de leke mevcut. Bu sebeple biraz arastirmaya basladim. Sanirim lekeler normal ama ampul orjinal cakmasi da olabilirmis. Fabrikadan da arac cakma malzeme ile cikar mi o da ayri bir konu. Aklima ampullerin sonradan degisme ihtimali de geliyor. Git gide aklimi kurcalamaya basladi... Asagidaki fotografi nette buldum. Buradaki aciklamaya gore benim ampuller cakma oluyor.

images.jpg

Bunlar da benim ampullerim. 

20170422_211304.thumb.jpg.7bed09786d189ab08e4d5a272943ddc8.jpg

tarihinde Aydın Akın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Hardal

Merhabalar, aracıma d1s philips 4600k ampül almayı düşünüyorum. Osram standart 4300 ve 5000k cbi ampullere göre performans ve beyazlık açısından nasıldır ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sırrı Polat
(düzenlendi)

Kalite olarak osramdan bir farkı Yok , osram da Philips de bu piyasanın en güçlü oyuncuları , lümen değerleri aynı diye biliyorum alacağınız ampül  kelvin değeri olarak eğer 4650 k ise ,  osram 4300 k ile osram cbi 5000 k arasında bir renk tonu oluyor , tabi orijinalse , lakin Philips'in taklit ürünü oldukça fazla dolaşıyor piyasada , alırken dikkat etmeniz lazım.

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç

Oem ampülleri sıfır olarak nereden alacağız ? Nette genelde 150 lira civarında bulunuyorlar D2S ampüller

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Osram yada Philips yada başka oem üreticilşerin global linklerinden distribütör firma bulunup alınabilir.Yada direkt yurdışı satıcı bulunur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Özberk

Merhaba arkadaşlar.

Şuanda focus 3 aracımın farlarını Oktay ustaya verdim yapışmakta. Merceklerin Yeni nesil helal montajını Dayım ile birlikte acemice yapmıştık Oktay usta bunları düzeltecek tekrardan. Eskiden Çin malı Balast ile kullanıyordum oktay usta orn ütün olan hella gen 5 sanırsam Balast önerdi ve onları satın aldık. Ampül olarak  Philips XENON X treme Vision +50 AMPUL 85122 ampül almıştım daha önce hatta renkleri bile tutmadı nasıl oldu ise ? Oktay hocam da ampüllerin orjinal olmadığını ama o grup içinde iyi olduğunu söyledi bende ampülleri değiştirmeyi düşünüyorum beyaz ışık hatta mavimsi ışık olması önceliğim bazen BMW Mercedes gibi araçlarda mavi farları görüyorum hem aydınlatması güzel hemde rengi ona benzer bir ürün düşünüyorum araştırmalarıma göre bu ürünü bulabildim kaliteli olarak OSRAM D2S XENON Cool Blue intense 5500kbu ampülü kullanan varmı nasıldır istediğim rengi alabilirmiyim. Oktay hocaya da sormayı düşündüm ama fazla meşgul etmek istemedim kendisi görürse buradan da yazar sanırım. 

İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Emre Kural

Corolla araç için kısa far halojen ampulu performanslı olarak Philips Premium %100 Osram NB %110 GE %120 karşımıza çıkıyor. Ancak GE nasıldır bilmiyorum. Hangisini önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Abi sıfır kelimesine takıntı yapmayacaksan düşünme.Oem için maliyet biraz fazla olabilir belki lakin ya Çıkma yada bayiden sıfır tavsiye ederim.

Yanlış hatırlamıyorsam Sarı xenon almıştın,ne oldu?kullanmıyormusun?

Coşku bey ge opel servislerde var diyebilirim geçen yıl araştırmıştım.Lakin fiyat olarak biraz pahalı veriyorlardı.Hesaplı olan için sanırım sizin link verdiğiniz satış fiyatı üzerindende yorumlamalar yapmıştık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Corolla araç için kısa far halojen ampulu performanslı olarak Philips Premium %100 Osram NB %110 GE %120 karşımıza çıkıyor. Ancak GE nasıldır bilmiyorum. Hangisini önerirsiniz?

İkisinide kullandım, Osram ile ge arasında fark yok gibi birşey, fiyat farkı çok olduğundan ge öneririm.
ad87d3c2f733a2ce58665d08b3d5f8e8.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 09.05.2017 at 21:34, Lokman Ceritlioğlu yazdı:

Boşver abi. Osram/Philips çıkması bile daha iyidir.

On 09.05.2017 at 16:15, Emre Kural yazdı:

Hangisi ucuzsa. Aralarında pek fark yoktur.

Mesaj yanlış yerde, dikkat. :) 

On 03.05.2017 at 23:45, Eray Özberk yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Şuanda focus 3 aracımın farlarını Oktay ustaya verdim yapışmakta. Merceklerin Yeni nesil helal montajını Dayım ile birlikte acemice yapmıştık Oktay usta bunları düzeltecek tekrardan. Eskiden Çin malı Balast ile kullanıyordum oktay usta orn ütün olan hella gen 5 sanırsam Balast önerdi ve onları satın aldık. Ampül olarak  Philips XENON X treme Vision +50 AMPUL 85122 ampül almıştım daha önce hatta renkleri bile tutmadı nasıl oldu ise ? Oktay hocam da ampüllerin orjinal olmadığını ama o grup içinde iyi olduğunu söyledi bende ampülleri değiştirmeyi düşünüyorum beyaz ışık hatta mavimsi ışık olması önceliğim bazen BMW Mercedes gibi araçlarda mavi farları görüyorum hem aydınlatması güzel hemde rengi ona benzer bir ürün düşünüyorum araştırmalarıma göre bu ürünü bulabildim kaliteli olarak OSRAM D2S XENON Cool Blue intense 5500kbu ampülü kullanan varmı nasıldır istediğim rengi alabilirmiyim. Oktay hocaya da sormayı düşündüm ama fazla meşgul etmek istemedim kendisi görürse buradan da yazar sanırım. 

İyi forumlar.

Osram cbi al, fiyatı korkutucu olabilir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Nazif Çetin

Merhabalar forumda gezindim fakat istediğimi pek bulamadım elimde Philips d1s xtreme vision %50 4600k bir adet ampul var daha 7-10 saat kullanılmadı gene orjinal aynısı 240tl civarında bende normalde soğuk beyaz severim ama aydınlatma kalitesi düşmesin diğe bundan almıştım şimdi osram cbi 5500 fark ettim ama çok pahalı piyasada 150-170 arasında çakmalar dolaşıyo bunlar kalitelimidir almalımıyım üzermi beni ilerde yoksa  bırak soğuk beyazı 240tl ver philips xtreme mi al dersiniz

Yorum bağlantısı
Sırrı Polat

1. Temiz ve orjinalini bulursanız , osram cbi alın derim ben , benim de tuttuğum bir ampüldür , 

2. Şanslısınız elimde bir çift temiz çıkma osram cbi var , 

3. Videodaki araçtaki ampüllerdir , kısa bir süre kullanılıp tarafımca tekrar söküldü , renk tonu videodaki gibidir , ararsanız yardımcı olurum.

https://youtu.be/k9k41cGoTCU

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 30.05.2017 at 14:38, Hasan Nazif Çetin yazdı:

Merhabalar forumda gezindim fakat istediğimi pek bulamadım elimde Philips d1s xtreme vision %50 4600k bir adet ampul var daha 7-10 saat kullanılmadı gene orjinal aynısı 240tl civarında bende normalde soğuk beyaz severim ama aydınlatma kalitesi düşmesin diğe bundan almıştım şimdi osram cbi 5500 fark ettim ama çok pahalı piyasada 150-170 arasında çakmalar dolaşıyo bunlar kalitelimidir almalımıyım üzermi beni ilerde yoksa  bırak soğuk beyazı 240tl ver philips xtreme mi al dersiniz

Orjinal dışı ampul almayın geometrisi düzgün olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Özkan1679652572

osramın nıght breaker d2s unlımıted ampulunu kullanan varmı yorumları merak edıyorum aydınlatmada barız fark varmı yoksa cok hassas mı artıs

Yorum bağlantısı
Sait Durmuş

Merhabalar , foruma yeni üye oldum bilginize başvurmak istiyorum, Bmw 3 serisi bi-xenon farlı aracım var fakat farları sarı yanıyor , yanılmıyorsam d1s tip. Önerebileceğiniz beyaz d1s ampül var mıdır? İnternetten araştırdığım kadarıyla philips d1s white vision oldukça beyaz , bunun muadili var mıdır? aydınlatma pozitif yönde değişir mi? 

Yorum bağlantısı
Aydın Akın

Merhaba, hoş geldiniz. Xenonlarinizda en verimli ışığı 4300K ile alırsınız. Renk beyaz ve mavilestikce aydınlatma kalitesi de azalır. Özellikle yağmurlu havalarda ne kadar sarı o kadar iyidir. Buna göre tercihinizi yapabilirsiniz. Muadil olmaz, kesinlikle olmaz, verim alamazsınız. Aydınlatmada mutlaka OEM ürünler kullanınız. Hem zamanınızı hem paranızı boşa harcamayın.

Yorum bağlantısı
Sırrı Polat
23 saat önce, sait durmuş yazdı:

Merhabalar , foruma yeni üye oldum bilginize başvurmak istiyorum, Bmw 3 serisi bi-xenon farlı aracım var fakat farları sarı yanıyor , yanılmıyorsam d1s tip. Önerebileceğiniz beyaz d1s ampül var mıdır? İnternetten araştırdığım kadarıyla philips d1s white vision oldukça beyaz , bunun muadili var mıdır? aydınlatma pozitif yönde değişir mi? 

Osram d1s CBI ( cool blue intense) kullanabilirsiniz , hem beyaz yanar 5000 kelvin dir hem de ışık gücünde azalma olmaz 3200 lümen gücündedir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 12.06.2017 at 16:11, sait durmuş yazdı:

Orjinal xenonlu aracın farı neden sarı yansın ki? Model nedir, E90?

Merceklerde kararma olması muhtemel. Beyaz bir duvarın 5 mt. gerisinden bir foto gönderirseniz ton ve dağılımı görmüş oluruz. Şu durumda ampul değişimi ile bu sorun çözülemeyebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akın

Önceden de sarı renkli miydi acaba yoksa sonradan mı sarı renge dönüştü? Sonradan sararmışsa Selçuk abinin dediği gibi ampul kendi başına çözüm olmaz malesef. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...