İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Eren Köse

Merhabalar tekrardan;

Selçuk Bey in tavsiyesi ile Asya makina ile iletişime geçtim.Sercan bey ilgilendi sağolsun.Beni bir bayilerine yönlendirdiler ve xenon larıma ulaştım.

— OSRAM 5500K CBI ların üretimi bitmiş sanırım artık 6000K CBI lar ithal ediliyormuş.

— 66240 kodlu 6000K CBI Osram larımıza ulaştıktan sonra farları Maslak sanayi Maslak Far a temizlettim.Sağolsunlar 10 numara işçilik ve esnaflıklarıyla memnun ettiler.

— Far temizliğinin uzun ömürlü olması için farları meşhur Llumar Ahmet, Ahmet hocam da Stek kendi kendini onaran şeffaf kaplama yaptık.

— Aracım boyada olduğu için farları eve getirdim.Montajlanmadığı için henüz foto atamayacağım.Bitince bir duvar fotosu sunacağım inşallah :)

Şimdi gelelim soruma.Hazır farlar dışarıdayken müdahale etmek daha kolay olacak.Adaptif farlarım devre dışı kaldı.Yaklaşık 1 yoldur bu şekilde kullanıyorum açıkcası.I drive da herhangi bir arıza göstermiyor ancak farları açtığımda far anahtarındaki lamba yanıp sönüyor.Normalde sürekli yanması lazım o lambanın.Yani arıza var diyor.Ancak arıza nerededir hiç bir fikir yürütemiyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sıkıntı nerede sizce ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
7 saat önce, Eren Köse yazdı:

— OSRAM 5500K CBI ların üretimi bitmiş sanırım artık 6000K CBI lar ithal ediliyormuş.

:unsure2:

Farlar hatayı yazmışsınız ve sorunun cevabıda içinde gibi.Başka bişi aramayın derim.Şu an aydınlatma sistemi dediğiniz gibi çalışıyorsa Adaptif arızasını ne ise çözlünce bence bahsettiğin sorunda çözülecektir.Aracı pc ye baglatıp hataları okutulması lazım.Ekranda hata olmaması versiyon yazılımla alakalıdır ve serviste iyice özel bu araca uyumlu pc yazılımı ile kontrolü yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Eren Köse
5 saat önce, Oktay Toker yazdı:

:unsure2:

Farlar hatayı yazmışsınız ve sorunun cevabıda içinde gibi.Başka bişi aramayın derim.Şu an aydınlatma sistemi dediğiniz gibi çalışıyorsa Adaptif arızasını ne ise çözlünce bence bahsettiğin sorunda çözülecektir.Aracı pc ye baglatıp hataları okutulması lazım.Ekranda hata olmaması versiyon yazılımla alakalıdır ve serviste iyice özel bu araca uyumlu pc yazılımı ile kontrolü yapılmalı.

Osram kısmını neden alıntıladınız onu anlamadım hocam

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlyas Demirbaş

Aracımın kısa far ampulu bozuldu değiştirmem gerekiyor d1S ampul bilinen markalar 250 TL civarı çifti 500 TL ediyor. Onun yerine çin malı tavsiye ettiğiniiz bir ampul var mı? Bir ampule 500 TL vermek istemiyorum çin malı taktırmayı kafaya taktım varmı tavsiye ettiğiniz bir marka K değeri ne tavsiye edersiniz 6000 K beyaz düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Çin malı almak yerine çıkma tek alın. Çin malı olanlardan hem daha iyi aydınlatır hem daha uzun ömürlü olur. Çin işi olanlar dayanmıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

6.k ne marka olursa olsun zayıf olacak. 5.k'yı geçmeyin. Ton olarak beyaz zaten. Aliexpress sitesinde sipariş adeti çok olan satıcılardan alın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
3 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Çin malı almak yerine çıkma tek alın. Çin malı olanlardan hem daha iyi aydınlatır hem daha uzun ömürlü olur. Çin işi olanlar dayanmıyor.

Farın birini daha önce değştirmiştim Osram taktım o zaman acemiliğime geldi diyebilrim:) O ampulden hiç memnun kalmadım şuan tek o ampulle gidiyorum sanki lamba hiç yanmıyor yan sanayimi diye şüphelendim başka bir elektrikçi baktı orjinal OSRAM dedi.bende şimdi değiştirince çift değiştirecem .

3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

6.k ne marka olursa olsun zayıf olacak. 5.k'yı geçmeyin. Ton olarak beyaz zaten. Aliexpress sitesinde sipariş adeti çok olan satıcılardan alın. 

Bir marka linki verebilirmisiniz referans olması açısından K değerleri renkle ilgili değer değilmi 4300 K Sarı 6000 K beyaz gibi biliyorum ben

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
4 saat önce, İlyas Demirbaş yazdı:

Farın birini daha önce değştirmiştim Osram taktım o zaman acemiliğime geldi diyebilrim:) O ampulden hiç memnun kalmadım şuan tek o ampulle gidiyorum sanki lamba hiç yanmıyor

Sorun ampülde değil mercekte olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bizim cruze den çıkma var, isterseniz satayım size. çok bişey istemiyoruz.  Arabamın Aks körüğü değişcek bu gün. Ona 170 tl ödeyeceğim. 170 tlye hepsini veririm size.

4jEVaL.jpgJZ0zQY.jpgOvGzoZ.jpgzj6p0Y.jpgGmd492.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)

Alacaksanız Yeaky marka xenon alın ama 4500K çok sarı aynı halojen gibi 5500k alın. 5500K xenon orjinal 4300K xenon gibi ışıtıyor ve 4500k xenondan daha iyi.

Xenon ampül linki

Bu videoda sol taraf philips xenon, sağ taraf ise yeaky xenon

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)
On 19.05.2019 at 15:56, Servet Aydın yazdı:

İyi izleyin sol taraf philips sağ taraf ise yeaky

Çifti 120 Tl Yeaky.   philips 85122 ve osram standart xenon ampülün yerine tercih edilebilir. Hem daha uygun hemde eşit.

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
Alican Demir1679652596

Merhaba,

2011 yılından beri değişmeyen D1S ampullerin renkleri artık sarıya dönmeye başladı. Göz alışkanlığı mı bilemiyorum ama eskisi kadar iyi aydınlatmıyor gibi.

Farların içi temiz, tabi mercekler de bir miktar kirlenme var.

Osram CBI veya NB Laser ampulleri araştırdım fakat; CBI 6000k olan versiyon dışında bulamadım. NB Laser' ın kelvin değeri hakkında bilgi bulamadım.

Sorum şu:

Aydınlatmayı iyileştirmek için tekrar Xenarc Original ampul mü kullanmalıyım?

CBI 5000-5500K yada NB Laser mı tavsiye edersiniz?

Farklı fikir ve önerilere açığım.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
17 saat önce, Alican Demir yazdı:

Merhaba,

2011 yılından beri değişmeyen D1S ampullerin renkleri artık sarıya dönmeye başladı. Göz alışkanlığı mı bilemiyorum ama eskisi kadar iyi aydınlatmıyor gibi.

Farların içi temiz, tabi mercekler de bir miktar kirlenme var.

Osram CBI veya NB Laser ampulleri araştırdım fakat; CBI 6000k olan versiyon dışında bulamadım. NB Laser' ın kelvin değeri hakkında bilgi bulamadım.

Sorum şu:

Aydınlatmayı iyileştirmek için tekrar Xenarc Original ampul mü kullanmalıyım?

CBI 5000-5500K yada NB Laser mı tavsiye edersiniz?

Farklı fikir ve önerilere açığım.

Teşekkürler.

Xenon ampuller de zamanla gücünü kaybeder. Önerim NB laser olur, 4500K. Dökümanı burda.

Yorum bağlantısı
Alican Demir1679652596
On 15.11.2019 at 10:22, Selçuk Keleş yazdı:

Xenon ampuller de zamanla gücünü kaybeder. Önerim NB laser olur, 4500K. Dökümanı burda.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mahmut Akbulut

Linkteki makalede 5500K le alakalı  bir şey göremedim , özellikler bölümünde 6000K ibaresi var sadece ...

7 saat önce, Emre Kural yazdı:

Bu ampul 7000K ya kadar olduğu yazıyor ancaK 5500K civarında olduğu söyleniyor. 

Neyi merak ettiğinizi anlamadım , açıklamada her şey yazıyor :unsure2:

Translate çeviri ; 

XENARC COOL BLUE BOOST, hiper mavi xenon ışığı ve 7.000 K'ye kadar yüksek renk sıcaklıkları ile ikna eder. Bunun nedeni, geleneksel kaplama yerine özel bir doldurma sistemidir. Bu ürünler ECE onayına sahip değildir. Bu, herhangi bir dış uygulamada kamu yollarında kullanılmaması gerektiği anlamına gelir. Halka açık yollarda kullanım, işletme ruhsatının iptali ve sigorta teminatı kaybına yol açar. Bazı ülkeler bu ürünlerin satışına ve kullanımına izin vermemektedir. Ülkenizdeki kullanılabilirlik hakkında bilgi için lütfen yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 13.12.2019 at 22:31, Mahmut Akbulut yazdı:

Linkteki makalede 5500K le alakalı  bir şey göremedim , özellikler bölümünde 6000K ibaresi var sadece ...

Neyi merak ettiğinizi anlamadım , açıklamada her şey yazıyor :unsure2:

Translate çeviri ; 

XENARC COOL BLUE BOOST, hiper mavi xenon ışığı ve 7.000 K'ye kadar yüksek renk sıcaklıkları ile ikna eder. Bunun nedeni, geleneksel kaplama yerine özel bir doldurma sistemidir. Bu ürünler ECE onayına sahip değildir. Bu, herhangi bir dış uygulamada kamu yollarında kullanılmaması gerektiği anlamına gelir. Halka açık yollarda kullanım, işletme ruhsatının iptali ve sigorta teminatı kaybına yol açar. Bazı ülkeler bu ürünlerin satışına ve kullanımına izin vermemektedir. Ülkenizdeki kullanılabilirlik hakkında bilgi için lütfen yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

:lol:

On 13.12.2019 at 14:27, Emre Kural yazdı:

https://www.osram.com/ecat/XENARC COOL BLUE BOOST - OFF-ROAD-Xenon headlight lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_2967650/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4057453/

Bu ampul 7000K ya kadar olduğu yazıyor ancaK 5500K civarında olduğu söyleniyor. ECE normlarına uygun değilmiş ve off-road kullanım içinmiş. Bu ampul hakkında bilgisi olan varmıdır? Şu an Osram CBI kullanmaktayım.

Önünü göremezsin. Normalde 6000K belli bölgelerde 7000K'ya çıkıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...