İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Hakan Terzioğlu

Çok şükür hayalini kurduğum Polo BlueGT aracıma sahip oldum :)

Orijinal ledli, bixenon lu araç.

Ampul tipi D3S, şuan memnunum herşeyinden. olası bir durumda ampul almam gerekirse, D3S için hangi marka modeli önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Hazar Erulusoy
Çok şükür hayalini kurduğum Polo BlueGT aracıma sahip oldum [emoji4]
Orijinal ledli, bixenon lu araç.
Ampul tipi D3S, şuan memnunum herşeyinden. olası bir durumda ampul almam gerekirse, D3S için hangi marka modeli önerirsiniz?
Osram philips
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Hüseyin Yaşa
(düzenlendi)

Selamlar herkese, d2s ampül almam gerekiyor. Aklımda 3 tane ampül var. Hangisini almamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim. Hangisinden daha fazla verim alırım. 

- Osram Classic Xenarc 66240clc 4300k
- Philips X-treme vision %50 4800k

- Hella 4300k 

tarihinde Hüseyin Yaşa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yaşa
(düzenlendi)
53 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Osram hem kaliteli hemde sağlıklı ve homojen ışık için ideal seçim olur ...

Osram 4300 biraz sarıya kaçıyor gibi sanırım. Philips biraz daha mı beyaz ışık verir? Yağmurda sarı ışık daha avantajlı olsa da çok sevmiyorum. Aralarında osramla beyazlık bakımından çok fark var mıdır acaba? 

tarihinde Hüseyin Yaşa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Osram 4300 biraz sarıya kaçıyor gibi sanırım. Philips biraz daha mı beyaz ışık verir? Yağmurda sarı ışık daha avantajlı olsa da çok sevmiyorum. Aralarında osramla beyazlık bakımından çok fark var mıdır acaba? 

Biri 4100 diğeri 4300 olabilir.
Veya sıfır alındığında sarıdır ama zamanla açılıp normal rengini alır.
Renkleri birbirlerinden uzak değil.
Farklı görüyorsanız o fark zamanla oluşan farktır. Çünkü xenonun rengi zamanla değişiyor.
Aynı marka ve modelde de kullanım süreleri farklı ise renk farkı oluşur
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Terzioğlu
On 10.02.2020 at 00:47, Mahmut Akbulut yazdı:

Osram hem kaliteli hemde sağlıklı ve homojen ışık için ideal seçim olur ...

Mahmut abi selamlar,

aracım 2015 46bin km de.

yıldan dolayı sanki xenonlarda zayıflama var. çizgiler tam keskin değil, 

orijinal d3s bixenon mevcut aracımda. klasik 4300k Philips var üzerinde.

Rengin beyazlamasını vs. istemiyorum, yine aynı orijinal görüntü olsun istiyorum.

Hangi marka model önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
On 12.03.2020 at 15:00, Hakan Terzioğlu yazdı:

Mahmut abi selamlar,

aracım 2015 46bin km de.

yıldan dolayı sanki xenonlarda zayıflama var. çizgiler tam keskin değil, 

orijinal d3s bixenon mevcut aracımda. klasik 4300k Philips var üzerinde.

Rengin beyazlamasını vs. istemiyorum, yine aynı orijinal görüntü olsun istiyorum.

Hangi marka model önerirsiniz?

Hakan bey merhaba ; 

Piyasada replikasına rastlamadığım bir kaç markadan biridir Osram , Philipsin ise neredeyse tamamına yakını replikadır . Bulunabilirse Bosch yada GE de alınabilir ve ampuller mutlaka çift olarak değiştirilmelidir . 

:unsure2:Sizin gerçek sorunuz ampul değil bence , farlarınız Valeo marka ve Valeo nun en büyük handikapı reflektörün çabuk kararması ve aydınlatmayı olumsuz yönde etkilemesidir . Buna bir çözüm üretemediler malesef yani siz yeni bir çift ampulde alsanız sonuç değişmeyebilir . İlk önce yedek bir ampul bulup deneme yapın , sonuç değişmiyorsa ampul arayışından önce mercek temizliği yada değişimi için araştırmaya başlayın . 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Terzioğlu
22 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Hakan bey merhaba ; 

Piyasada replikasına rastlamadığım bir kaç markadan biridir Osram , Philipsin ise neredeyse tamamına yakını replikadır . Bulunabilirse Bosch yada GE de alınabilir ve ampuller mutlaka çift olarak değiştirilmelidir . 

:unsure2:Sizin gerçek sorunuz ampul değil bence , farlarınız Valeo marka ve Valeo nun en büyük handikapı reflektörün çabuk kararması ve aydınlatmayı olumsuz yönde etkilemesidir . Buna bir çözüm üretemediler malesef yani siz yeni bir çift ampulde alsanız sonuç değişmeyebilir . İlk önce yedek bir ampul bulup deneme yapın , sonuç değişmiyorsa ampul arayışından önce mercek temizliği yada değişimi için araştırmaya başlayın . 

Teşekkür ederim abi. Dediğiniz gibi önce mercekleri kontrol ettireyim ona göre ampül alayım. Dışardan bakıldığında farlar sıfır gibi tabi ama içi bilinmez. Arabada 40 bin km olunca, daha kararmamıştır diyor insan :) tabi siz söyleyene kadar bunu düşünüyordum. Teşekkür ederim tekrardan

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Mahmut Akbulut
On 23.07.2020 at 11:17, Emre Kural yazdı:

Bunların beyaz yandığı söylendi 6000 k bunlar orjinal philips midir?

:lol: Azmine bir kez daha hayran kaldım yemin ediyorum :uuuw:

2013 yılında açtığın bu konu içinde en az 10 mesajda belki daha da fazla :fiuw: oem-replika ampul mesajı var , senin maksadın bilgi edinmek olsa forum arama motorunu kullanıp sonuca kısa yoldan ulaşırsın ama amaç o değil :i-ih: 

Niyet okuyuculuğu yapmak değil amacım ama gerçek bu ve sen bu konuda iyisin :lol: Açtığın konuyu bir şekilde gündem de tutmayı beceriyorsun :help:

Hadi bir zahmet arama motorunu kullan ve bak bakalım oem mi replika mı ? Sonucu yaz ki bizde bilgi edinelim  :learn:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erim Vatansever
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

Aracımın D2S ampüllerini yenisi ile değiştirmek istiyorum. Şu an üzerinde 2011 yılında çıkma olarak aldığım Philips  4300 k orijinal ampüller var. Farlar 9 yıldır yanıyor, ışıkta henüz pembeleşme görmedim , aydınlatma da fena sayılmaz ama ilk yıllara göre aydınlatmanın farkedilir derecede azaldığını görüyorum. 9 yıl ve toplamda 100 bin km. Çıkma parça olarak satın almış olmama rağmen şaşırtıcı şekilde çok iyi bir performans gösterdi. Şimdi  de 4300 K renginde iyi performans veren ancak çok da pahalı olmayan bir ampül arıyorum. Philips'in piyasada çok fazla replikası olduğunu okudum. Photon sanırım Philips'in yan ürünü, bu markayı da eledim.Gönül isterdi ki Osram NB Laser alayım ama fiyatı 949 tl.  Çok pahalı olduğu için eledim.  Osram Xenarc Classic 4300k  ve BOSCH Eco arasında kaldım. Hepsiburada'da Bosch 142 tl'den satılıyor. Fiyat çok uygun.  Sizce Osram Xenarc Classic yerine Bosch ECO tercih edilir mi? Aydınlatma da bariz bir fark görülür mü ?  Birde aşağıda attığım ürünlerin sahte(replika) olma ihtimali var mıdır?  Bu iki ampülün dışında  bu fiyatlarda daha iyi performans  veren  bir ampül var mıdır? 

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Osram Xenarc Classic > 220 TL

https://www.hepsiburada.com/osram-d2s-xeranc-standart-xenon-ampul-12v-35w-4300k-p-HBV00000D526Y

Bosch Xenon ECO > 142 TL

https://www.hepsiburada.com/bosch-xenon-eco-ampul-d2s-4300k-p-HBV00000J8OXR

tarihinde Erim Vatansever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Osram Xenarc D1s ve D2S serisini kullandım , performansları çok iyi , tavsiye ederim . İyi aydınlatma için tek başına ampul yeterli değil , merceğin ve reflektörün temiz olması şart . 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Kadir Karaahmetli1679652703
(düzenlendi)

Selamlar,

D2s Osram Night Breaker hakkında bilgisi olan var mı ? Forumda arattım ama bulamadım ya da iyi bakamadım. Kelvin değerleri hakkında üretici bilgisine ulaşamadım, kullanan ya da bilgisi olanlardan ricam olur.

tarihinde Hasan Kadir Karaahmetli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 22.01.2021 at 15:18, Hasan Kadir Karaahmetli yazdı:

Selamlar,

D2s Osram Night Breaker hakkında bilgisi olan var mı ? Forumda arattım ama bulamadım ya da iyi bakamadım. Kelvin değerleri hakkında üretici bilgisine ulaşamadım, kullanan ya da bilgisi olanlardan ricam olur.

NB 4300K’dır. Daha üstü CBI 5000K olarak satılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sırrı Polat
On 24.01.2021 at 21:05, Selçuk Keleş yazdı:

NB 4300K’dır. Daha üstü CBI 5000K olarak satılıyor.

orjinal olmak kaydı ile osramın CBI lerini tavsiye ederim , uzun süre kullandım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kadir Karaahmetli1679652703
On 06.02.2021 at 12:45, Sırrı Polat yazdı:

orjinal olmak kaydı ile osramın CBI lerini tavsiye ederim , uzun süre kullandım .

5000K beni yağmur sis gibi havalarda korkutuyor açıkçası. 4300K ile kıyaslandığında kötü hava koşullarında görüş nasıl ?

Yorum bağlantısı
Sırrı Polat

Ben gayet memnundum, hem aydınlatma hem de görsel anlamda beni gayet tatmin etmişti. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Celal Aydın

Neolux D1S 4250K aldım bir çift, Üreticisi Osram, Alman üretimi. XenArc modeline benziyor, aydınlatması oldukça güzel, hafif sarımtırak ama B6 Passat’a cuk diye oturdu, park ve dönüş lambalarıyla güzel uyum sağladı. Bembeyaz olsa sırıtırdı. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Celal Aydın yazdı:

Neolux D1S 4250K aldım bir çift, Üreticisi Osram, Alman üretimi. XenArc modeline benziyor, aydınlatması oldukça güzel, hafif sarımtırak ama B6 Passat’a cuk diye oturdu, park ve dönüş lambalarıyla güzel uyum sağladı. Bembeyaz olsa sırıtırdı. 

Güle güle kullanın.

Linki var mı?

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Güle güle kullanın.
Linki var mı?

Teşekkür ederim.
Tercih etme sebebim, aksesuarcı ve elektrikçimin bana bu ürünü övmesi. Osram da vardı aynı fiyata, çin üretimi dedi (clc modeli, piyasada en çok satılan model)

https://www.neolux-lighting.com/neolux/ecat/Standard-Xenon%20bulbs-Cars/com/en/GPS01_2170541/GLOBAL_RET_NLX_AM/ZMP_1191023/

https://m.n11.com/neolux-nx1s-d1s-gaz-desarjli-xenarc-ampul-P422489527
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Sağ ampül, mercek tasına oturmamıştı, daha doğrusu oturturken yaprak yay biçiminde ampülü tutan bacaklardan bazıları hasar görmüş, ilk taktırdığımda farketmedik, akşam olunca sağ tarafın kesme çizgisi yoktu resmen, işinin ehli bir elektrikçiye gittim, farı söker sökmez anladı olayı, düzeltmeye çalıştı, ampülü düzgünce yerine oturttu, ancak bu kadar oldu;

7e6cc537429b5ce66cda69cec44a11a0.jpg

e087dc2fdce0dc93b45cf32e643d5b2f.jpg

d12038a84fb6d743b4e33c7f53457c41.jpg

26cf1a8f3a38bb11e16fd44b2af47b31.jpg

Odaklama sorunu hafiften var, kullanımda problem teşkil etmiyor, far ayarını lazerli cihazla yaptırdım, sanki biraz yüksekte gibime geliyor, şu ana kadar selektör yemedim, ya da daha önce kör gezdiğimden şu an yüksek gibi geliyor, aydınlatmadan gayet memnunum. (B6 Highline Passat araç)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erkan Işık

Evde niken h7 led ampülleri vardı Passat b7 yakayım dedim birini cıkarıp takdım pırpır yapıp söndü sonra hiç yanmadı  ampül arabada arıza ışıgı yakdı sorum şu niken led ampülleri pasata uymazmı kısalara takmısdım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlk hali ile ayar yapılsa daha iyi olurdu. Şimdi hepten dağılmış ışığı.
Evde niken h7 led ampülleri vardı Passat b7 yakayım dedim birini cıkarıp takdım pırpır yapıp söndü sonra hiç yanmadı  ampül arabada arıza ışıgı yakdı sorum şu niken led ampülleri pasata uymazmı kısalara takmısdım

Led bozuk olabilir. Aküden direk voltaj alıp dene. Olmadı cuma akşam kızı almaya geldiğim zaman bakarız vakit olursa.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...