İçeriğe Yönlendir

Balkon Çiçeği Sulama Sistemi

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Aliexpressten 24 saat içinde gelse alırdım, şaka bir yana kaç defa almaya niyetlendim sonra da vaz geçtim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Eline sağlık abi;

Mehmet abinin dediği gibi toprak nem oranına göre sulama yapan bir sistem yaptım ben. Akıllı telefon uygulamasından da hem kontrol edilebiliyor hem de nem sıcaklık gibi değerler görülebiliyor. Sulama yaparken de bildirim gönderiyor filan :)  Nem oranının ne kadar olduğunda sulama yapmasını istiyorsan onu da telefon uygulamasından ayarlayabiliyorsun. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok çiçek var.. 

Ben olsam evdeyken de bu sistemi kullanırdım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
2 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Elinize sağlık, 

Alternatif olarak zamanla çalışan şöyle bir sistem de kurulabilirdi. Hortum olarak damla sulama hortumu 100m 40 tl , sulama memesi 100 ad 10 tl , bağlantı parçaları 10 tl ,  birde sulama zamanlayıcı 70 TL. Maliyet 130 TL

https://s.click.aliexpress.com/e/bPSHJSNS

E suriyeli nolacak hocam devlet sorumluluk yükledi herkese sahip çıkmalı diye.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok çiçek var.. 

Ben olsam evdeyken de bu sistemi kullanırdım.. 

Plan o yönde. Tabi ki bağlantı hattı değişimi yapılacak 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çeşme olsa direk onlara takılan zaman ayarlı musluk takıp, kollektör ile dağıtımı yapacaktım 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
23 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

video nerde

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Videoyu izledim, domates çok su istemez bilader. Gerisi ilgimi çekmedi. yenen başka bitki yoktu içlerinde...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Güzel emek harcanmış. Günde 5 kere çok ama ya. 5 kez su mu verilir. sabah 9 akşam 9 iki kere yeter. Az az.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
45 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Güzel emek harcanmış. Günde 5 kere çok ama ya. 5 kez su mu verilir. sabah 9 akşam 9 iki kere yeter. Az az.

Günde 5 kere çay bardağı ile su içmek, günde iki kere damacana ile içmekten iyidir cicim 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
52 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Günde 5 kere çay bardağı ile su içmek, günde iki kere damacana ile içmekten iyidir cicim 

😒

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Su pompası niye ben anlamadım. Solenoidli programlanabilir valf olsa çeşmeye doğrudan bağlanır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Su pompası niye ben anlamadım. Solenoidli programlanabilir valf olsa çeşmeye doğrudan bağlanır.

Çeşme yok dışarıda. Banyoda iki batarya var birini iptal etmem gerekir ki hiç olmaz. İleride balkona çeşme yaparsam ancak olur 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çeşme yok dışarıda. Banyoda iki batarya var birini iptal etmem gerekir ki hiç olmaz. İleride balkona çeşme yaparsam ancak olur 

Nasıl bir teras musluk bile yok terasta. fakir terası galiba, benim ufacık balkonda bile musluk var

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
51 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Tamam anlaşıldı. Bunun yapılması lazım anlaşılan. Boru ekleme cihazı var bende lazım olursa.

24 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Nasıl bir teras musluk bile yok terasta. fakir terası galiba, benim ufacık balkonda bile musluk var

Tam tersi.. zengin balkonlarında olmaz. Balkon silinir. 5 yıldız otel şartlarından biri mesela banyoda yerde gider olmaması gereksinimidir. ;)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu balkonda gider olmazsa yağmurlarda halini düşünemiyorum bile :) videoda bahsedilen yardımcı eleman sistemi benim de hoşuma gitti çok mantıklı abicim, sen yolu bi aç bi görelim, sana bi şey olmazsa biz de alalım 😬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Hizmetçi geliyor yıkıyor gidiyor bebişim 

2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tamam anlaşıldı. Bunun yapılması lazım anlaşılan. Boru ekleme cihazı var bende lazım olursa.

Tam tersi.. zengin balkonlarında olmaz. Balkon silinir. 5 yıldız otel şartlarından biri mesela banyoda yerde gider olmaması gereksinimidir. ;)

Banyo lavabosu altından delik açarak dışarı hat çekeceğim zaten. Eksik olan ekleme cihazı idi 👍

Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bu balkonda gider olmazsa yağmurlarda halini düşünemiyorum bile :) videoda bahsedilen yardımcı eleman sistemi benim de hoşuma gitti çok mantıklı abicim, sen yolu bi aç bi görelim, sana bi şey olmazsa biz de alalım 😬

Yok yaa ben niye ölüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On 03.06.2019 at 00:33, Servet Aydın yazdı:

O kadara gerek yok. Çiçekleri 10 gün sağlam tutayım yeter bana 

komşuya bıraksan?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...