İçeriğe Yönlendir

Kullanışlı Araç Yıkama Ekipmanları

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Arkadaşlar araçlarını kendi yıkayanların tecrübelerine dayanarak önerdikleri yada sakın alma dedikleri ekipmanları paylaşsalar, bizde nasiplensek.

Bazen zaman geçirmek ve aracı detaylı temizlemek için evin altındaki garajda kullanmak üzere araç yıkayacak ekipmanları almak istiyorum.

Basınçlı yıkama makinesi, sünger, çekçek v.s gibi işe yarayan kullanışlı ekipmanlar alacağım ancak piyasada en ucuzundan pahalısına o kadar malzeme var ki insan hangisini alacağını şaşırıyor. Ufak tefek ucuz aparatların birçoğunun sonradan hayal kırıklığı yaratacak kullanışsız şeyler olduğunu düşündüğümde tavsiye almak istedim. 

Öncelikle basınçlı yıkama makinesi konusunda Karcher K3 120 Bar (567 TL) ile Ferm Power GRM 1026 170 Bar (849TL) arasında kaldım.

Sonrasında da deterjan, sünger, çek çek v.s. kim ne önerirse memnun olurum...

Kalın sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bosch Fontus şarjlı, 15lt ve 15bar yıkama makinesi elektrik ve su bağlantısı problemi olanlar için ideal. Tavsiyemdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şahsen bir kova çeyizim var. Su, kova, şampuan, sünger, mf bez olduktan sonra gerisini aramıyorum. Eğer müsait bir garajım ve basınçlı yıkama makinem olsaydı makineyi sürekli kullanır mıydım ondan da emin değilim.. Kullananlar yorumlasın onu.

Linkini verdiğim şampuan ve süngerden memnunum. Suyum dinamoyla gelen kuyu suyu, kovam 9 kiloluk yoğurt kabı. Dibinde ızgara olan kovaları tavsiye ederim. Süngere gelen çizici küçük taş tortuları dipte tutuyor, detailciler sever. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konu uygun basliga alinmistir.

Hicbir sekilde araci yikamaya vermiyorum. istasyonlardaki otoyikama cihazlarina hayatta girmem😊

Daha oncede yazdigim gibi 50+50 km yol yapip kendim yikiyorum.Kullandigim urunler genellikle törtıl vaks urunleri.is görüyorlar.Ama son zamanda gojonun arac sampuanini kullaniyorum (mavi renkli olan) Acaip biseymis. Ciddi Acelem yok ise mf tuylu yikama sungeri tarzi bisey kullaniyorum.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

6-7 ay sonra ilk kez kendim yıkadım aracı alalı 3 yıl oluyor geri kalan zamanda hep kendim yıkamıştım. Yaklaşık 2.5 saat sürdü 1 kez yıkadım kaba pisliği alsın diye 2. Kez yıkadım (sözde sondu) yağmur yağdı sonra mecburen tekrar yıkadım😊

2 kova mantığıyla yıkıyorum 

Sünger olarak Microfiber sünger

Şampuan olarak bunu kullanıyorum gayet başarılI

Şampuan

Cila olarak bunu kullandım memnun kaldım araç rengine göre çeşitler mevcut Renkli Cila

Kurulama havlusu olarak bunu kullanmaktayım Havlu

Camları silmek için silikonlu cam sil bunu kullanıyorum ve leke bırakmıyor. Cam sil

Cam bezi olarak Cam bezi

Jantlar için bunu kullanmaktaydım bitti bu sefer son kez kullandım.Jant temizleyici

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

en geçerli yağmur duası, isteyerek şevk ile yıkanan arabanın duasıdır.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kesinlikle. Arabayı yalayın ve gökyüzü tanrıları nefretini kussun arabanın üzerine 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ne kadar parlatırsanız o kadar toz ile kaplanır yağmurdan sonra... yazılı olmayan, evrenin tek geçerli kuralıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaercher güzel kovadan da su emme avantajı var ucuna da köpük aparatı ile tam takım cihaz olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
20 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

6f3a407f-8c79-4c2f-b556-0bb6bc1badf4_siz

10164682620978.jpg

9809614241842.jpg

Bulaşık deterjanı ile kesinlikle araba yıkamayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Şimdi mi söylenir? 15 yıl geciktin 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Basincli yikama makinalari kaba kiri temizliyor ama yol kirini cikarmiyor. Kuruyunca ayni sekilde durdugu goruluyor. Bunun cikmasi icin ya firca ya da el degecek illaki arabaya.

Kaba kir icin de o kadar para vermeye gerek yok. Hortumun ucuna takilan parcalar is gorur. Kopuk icin de hortum ucuna takilan aparat olmasi lazim.

En guzel kombinasyon bence:

2kova

1yikama eldiveni

1sampuan

1buyuk kurulama bezi

1hizli cila

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
2 saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Neden? Prille köpürtüp fırçayı vurunca kir-leke hiçbir şey kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Şurada benim pril ile araba yıkadığımı düşünen varsa boşa yazıyorum demek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

130-140 bar altında yıkama makinesine para vermeyin hortum başlığı ile yıkayın daha iyi en azından onun bütçesi ile başka ürünler alınır. 5 yıl karcher k2, 4 yıl kadar da k5 kullandım arada bayaa fark var. Araba cizilmeden yikansin isteniyorsa yıkama makinesi şart. Araç açık renktir ve/veya fazla önemsenmezse neyle olsa yıkanır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
50 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

130-140 bar altında yıkama makinesine para vermeyin hortum başlığı ile yıkayın daha iyi en azından onun bütçesi ile başka ürünler alınır. 5 yıl karcher k2, 4 yıl kadar da k5 kullandım arada bayaa fark var. Araba cizilmeden yikansin isteniyorsa yıkama makinesi şart. Araç açık renktir ve/veya fazla önemsenmezse neyle olsa yıkanır.

Yol/trafik kiri denilen kirler cikmiyor. K7 ile de denedim ben. Benzinliklerdeki ile de denedim. Cikmiyor.

Bir de bende sonax bsd var. Nedense yikadiktan sonra internetteki gibi püskürt sil yapiyorum veya sari sungerle uyguluyorum ama iz kaliyor. Sonra o izi cikartmak icin baya guc harcamam gerekiyor. 

Benim arabada mi problem var acaba :)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Yol/trafik kiri denilen kirler cikmiyor. K7 ile de denedim ben. Benzinliklerdeki ile de denedim. Cikmiyor.
Bir de bende sonax bsd var. Nedense yikadiktan sonra internetteki gibi püskürt sil yapiyorum veya sari sungerle uyguluyorum ama iz kaliyor. Sonra o izi cikartmak icin baya guc harcamam gerekiyor. 
Benim arabada mi problem var acaba [emoji4]
Ben trafik filmini çıkarıyor demedim ki :)
Ön yıkamayı basınçlı su+köpük ile temassız yapıp sonra çift kova+eldiven(sünger değil) ile yıkamalı.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Getirin o k5 leri bizim dinamoya bir takın, kumlu suyla beraber arabanın boyasını bile kazır 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karcher K2 kullanıyorum. Çok memnunum
Aldığımdan beri kendim yıkıyorum.
Kovadan çekiyor.
40 litre su ile komple yıkıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Galiba şu ürünü sipariş edicem;

Ferm Power 170 Bar Alüminyum Pompalı 2200W

849 TL

9910869393458.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...