İçeriğe Yönlendir

Akaryakıt Fiyatları Nedir Nasıl Oluşur ?

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Uğur Kamil
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Son bı şunu sorabilir miyim. Benzine 20 krs mu ne zam gelmiş lpgye de aynı anda 20 krs indirim. Varil aynı kur aynı niye oldu

lpg mantığını bende çözebilmiş değilim. İstasyonlar arası bile aşırı fiyat farkı oluyor lpg'de. Lpg'nin kar oranımı daha yüksek yoksa hile yapmasımı daha kolay acaba

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Son bı şunu sorabilir miyim. Benzine 20 krs mu ne zam gelmiş lpgye de aynı anda 20 krs indirim. Varil aynı kur aynı niye oldu
Motorin ile benzin arasındaki makas daraldığı icin benzin fiyatı arttı normalde eğilim düşüş yönünde.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Hocam nedir bu grafik 

petrolün maliyet miktarı ülkeden ülkeye değişiyor. denizden, derinden vs vs. değişik. nakliye bunun üstüne. rafinasyon vs. yani ödediğin 7 liranın 3 lirası rafineri fiyatı. onun kabaca 2 lirası petrol. Onun da 1 lirası sanırım araplara. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

İş güzergahım üzerinde class petrol var 5.79 dan motorin satıyor . Yakıtın kaliteli olma ihtimali varmı ? Nasıl olurda bu fiyata satış yapar . Kâr edebilir mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Coşkun Basan yazdı:

İş güzergahım üzerinde class petrol var 5.79 dan motorin satıyor . Yakıtın kaliteli olma ihtimali varmı ? Nasıl olurda bu fiyata satış yapar . Kâr edebilir mi

Tp den alıyorum 6.05 yeni nesil minibüs lerde alıyor kooperatif benzinligi sonuçta

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
Coşkun Basan yazdı:

2 yılı aşkındır kullandığım araçlara yolumun üzerindeki class oil den alırım hiçbir sıkıntı yaşamadım dün yine aldım 5,71 den 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sıkıntı olmaz yakıtta, Türkiye'de belli başlı yerler haricinde Suriye'den Irak'tan kaçak göçek girişler hariç akaryakıt alacağınız yerler belli. Bu dolum tesislerinde standardizasyon ve kalite ön plandadır bir çok prosedürü var.

Fiyat olarak ise belirttiğiniz fiyat istasyon fiyatı, istasyonlara dağıtıcılar (OPET, PO, BP, Shell) belirli miktarda satmaları için kota koyar veya prim verirler istasyonunun karı o primdedir satıştan kâr etmesede olur.

Çok ama çok ekonomik kullanmanın yöntemlerini bulmak lazım. Ayten projem kapsamında, Camlara iyisinde cam filmi takmayı ilk sıraya koydum. 
Bu fiyatlar bizim kontrolümüzde değil. Bende kendi yapabildiklerimin peşinden koşuyorum. Araba 4 gündür yatıyor. 

İlginç bir yaklaşım, buralara gelirde iş filan lazım olursa haber ver
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Zamanında enjektörlerim bozulmadan evvel, her firmanın lpgsini denemiş biri olarak! En kısa menzil aytemizde yakalardım. 305 km aşamadığımı bilirim. Shell ve bp 330 km gidiyor. (Şehir içi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Zamanında enjektörlerim bozulmadan evvel, her firmanın lpgsini denemiş biri olarak! En kısa menzil aytemizde yakalardım. 305 km aşamadığımı bilirim. Shell ve bp 330 km gidiyor. (Şehir içi)

Milangaz ve İpragaz ı denedin mi ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasan, eline sağlık kardeşim.. Çok güzel bir konu olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hasan Karabekiroglu yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Milangaz ve İpragaz ı denedin mi ?

Valla buralarda onlar yok. Aytemiz Bp Shell.

Opet arabamı bozmuştu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

5.71₺ lik mazotlar katkısız, yerli firmalarda oluyor.
Aslında cezbediyor fiyatıyla fakat almaya çekiniyorum 268k’daki aracım için.

Kimse bir şeyi kötü yapmadan, ucuza satamaz mantığı geliyor aklıma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Yani sonuç olarak biz hiçbir zaman elin amerikalısı almanı ya da yurtdışında yaşayan herhangi bir vatandaşı gibi akaryakıtımızı ortalama 1.00- 1.20 birimlere alamayacağız. Yakın zamanda Almanya'dan bi tanıdık geldi, orada Toureg 3.2 benzinli araç kullanıyormuş ve deposunu 90 birim gibi bi rakama dolduruyormuş. Abi aynı arabayla yine Almanya'da  500 birime depoyu doldursan vatandaşın tepkisi ne olurdu dedim? :D Öyle bişey olamaz halk buna müsaade edemez dedi. Yani kısacası eşşek olana semer vuran çok olur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Lpg indirim olunca yola cıktım. Aku şarj edeyim istedim. Araba yeni motor yağı ile yağ gibi akıyor. Hipermile devam

H

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bence çok yakıyor

Alpay Sumer yazdı:

Hasan bey lpg de kalite durumu nedir? 

Her firmaya guvenelimmi? 

güzel soru

ben ucuz olandan dolduruyorum şehir dışındayken . bir fark hiç hissetmedim

çoğunda da milangaz ipragaz vs bilindik bir otogaz markası yazıyor gözüme çarpıyor yalanmıdır bilmem tabi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Ali Bey, tamam az yakıyorsun. Anladık valla hepimiz.

Abi muhabbet az yakıyor değil. Herşey için bir umut bir çıkar yol bulunur. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Abi muhabbet az yakıyor değil. Herşey için bir umut bir çıkar yol bulunur. :)

Tamam da burası otomobil forumu diye her konunun altına tüketimle ilgili bir şey paylaşmana, hipermil ya da ayten yazmana gerek yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Tamam da burası otomobil forumu diye her konunun altına tüketimle ilgili bir şey paylaşmana, hipermil ya da ayten yazmana gerek yok. 

Tamam abi sağlık olsun . Herkese iyi forumlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...