İçeriğe Yönlendir

Kütahya'da Gerçekleşen Kaza.

Azad Mirzade

Recommended Posts

Recep Demirci

Yaya hiç soluna bakmamış araba varmı yokmu diye araç sahibi hız limiti kural dahilindeyse normal kendi şeridinde gidiyor ha farketse daha iyi ama farkedemiyor iyiki kötü bir durum oluşmamış. Bazı yayalar gerçekten aheste aheste gidiyor kendi kendime diyorum araba çarpsa neyine güveniyorki sakat kalacak insan hiç canını düşünmezmi diye ama çıkıyor böyle kişiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Tufan Caliskan yazdı:

Kızın ailesi bu görüntüden sonra kıza ne demiş acaba?

İnsanlarımız hatalı olduklarını bilseler bile evlatlarına bir şey demeyecekleri için, bir de üste çıkma çabasıyla sürücüyü suçlu çıkarmakla meşguldürler. 

(Kusura bakmayın sadece bu kaza için demiyorum ama günümüzde durumlar bu şekilde.)

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Yaya, sanki çiftlikte yürür gibi otoyoldan karşıya geçiyor, banada rastgeliyor bazen, bu durumda yaya yüzde yüz hatalı, ama sürücü de her daim temkinli olmalı, çünkü bu haraketi yapan yaya, çocukta olabilir, aslolan ben haklıyım mantığı değil, kaza yapmamak olmalı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Tufan Caliskan yazdı:

Kızın ailesi bu görüntüden sonra kıza ne demiş acaba?

Kıza zerre hata bulmamıştır. Aile hemen sürücüyü bulup tartaklama eğilimindedir. Olayda bence kız hatalıdır. Sürücü durabilirdi ama öyle bir zorunluluğu yok. 

Hepimiz aynı zamanda yayayız. Günde birçok sefer karşıdan karşıya geçiyoruz. Ben olabildiğince hızlı bir şekilde karşıdan karşıya geçmeye çalışırım. Ama günümüzde insanlar (daha çok gençler) yaylana yaylana geçmeye çalışıyor. Kulağında kulaklık elinde telefon , bana ne havasındalar. Sanki sürücüye  eşşek gibi bekleyeceksin der gibi davranıyorlar. Tamam kardeşim geç ama bırak şu telefonu elinden , sağına soluna bak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

araç yayaya çarpmamış kı :) yaya araca çarpmış 😂 bu noktadan hareket etmek lazım bence.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ikisi de aptal. Sofor kendine acimayana benmi aciyacam demis herhalde :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yaya karanlıkta kalmış, sağdan gelen güneş ışığı şöförün o kısmı geç görmesine neden olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evren Erakçora yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yayanın şaşkın olduğunu görünce fren yapmaz mıyız? Deli, sarhoş olabilir diye.

Bazen yapmayız.. 

Yaya da pek şaşkın gibi gelmiyor. Son ana kadar istikrarlı bir gidişi var.. 

Erkan Işık yazdı:

Dogru diyorsun mehmet abide yaya  geçiç üstünlügü çıktıgından beri her yaya böyle

Aynen.. iyice sorumsuz davranmaya başladılar.. 

Oysa ki işin kuralı var..

Yaya yaya geçidinde olacak ve yola inmiş olacak. Bu durumda durup yol vermek zorundayız..

Beğenmediğimiz Gürcistanda bu kural o kadar mükemmel işliyor ki, şaşıp kaldım görünce.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Kameralar normal hızlardan farkli yansitiyor bence goruntuyu  arac surucusu hızlida degil  bana gore yoldaki hız sınırı 70 de olabilir

Burada arac hatali diyen arkadaslar 70 le giderken yaya gecidi olmayan yerde durup yayaya yol vermiyorlar heralde ,

Kornaya basabilirdi denmis 

Basti belkide kulaklik vardi vs vs vs yani trafikte her an hersey olabiliyor bana göre araca Koşarak araca carpan yaya yüzde yuzde hatalı

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
İhsan Yıldırım yazdı:

Kameralar normal hızlardan farkli yansitiyor bence goruntuyu  arac surucusu hızlida degil  bana gore yoldaki hız sınırı 70 de olabilir

Burada arac hatali diyen arkadaslar 70 le giderken yaya gecidi olmayan yerde durup yayaya yol vermiyorlar heralde ,

Kornaya basabilirdi denmis 

Basti belkide kulaklik vardi vs vs vs yani trafikte her an hersey olabiliyor bana göre araca Koşarak araca carpan yaya yüzde yuzde hatalı

sehırıcınde e5  harıc 70 lik yol dahı olsa bır gözum devamlı ılerde uygun kullanıyorum 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yaya geçidi haricinde yayalara yol vermek zorunda değiliz, zaten yaya son anda hızlanarak arabaya çarpmış.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

zorunda değiliz ama gelenede  hakkı yok nasılsa  diye çarparsan suçlu olursun, göz göre göre çarpmak cinayete teşebbüstür resmen, sen öldürücü araç kullanıyorsun, yaya savunmasız, her türlü suç sanada gelecektir, otobanda yayaya kapalı yolda çarparsan ayrı, onda bile kasti olduğuna dair şüphe varsa davalık olursun..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bazen yapmayız.. 

Yaya da pek şaşkın gibi gelmiyor. Son ana kadar istikrarlı bir gidişi var.. 

Aynen.. iyice sorumsuz davranmaya başladılar.. 

Oysa ki işin kuralı var..

Yaya yaya geçidinde olacak ve yola inmiş olacak. Bu durumda durup yol vermek zorundayız..

Beğenmediğimiz Gürcistanda bu kural o kadar mükemmel işliyor ki, şaşıp kaldım görünce.. 

Ben de Sirbistanda gördüm.  Avrupa Birliği uyesi olmayan,  fakir Sırbistan... Ama kurallari cok iyi uyguluyorlar.

Kavsaklarda mutlaka dönüş yapana oncelik var,  sinyalsiz donme yok,  korna calma yok. 

Bi ara otelin penceresinden duzenli trafigi görüp kendi kendime "suraya 3 tane dogan görünümlü şahin koyacaksin, sonra seyreyle cümbüşü" dedim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yaya çoook hatalı. Kafasını çevirip bakmadı bile, gelen giden var mı diye. Ama tabi ki hata karşı tarafta diye gidip birilerine toslamıyoruz. Sürücü keşke kornalasaydı, yavaşlasaydı.Ben olsam öyle yapardım. Sürücü de son ana kadar görmedi gibi geliyor bana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Arabayı ben sürersem yaya kusurlu, yok ben yaya isem araba kusurlu :) 

Şaka bir yana yaya suçlu bence de...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Yayayı gördükten sonra yavaşlama imkanı varken kurtarırım diyerek gaza basıyorsa o şoför suçludur. Burada da araç hızlanıyor.  Zaten kızda aracı fark ettikten sonra panik yapıyor ve koşmaya başlıyor. Ben geri kaçan insan pek görmedim. 

işin teorisinde yaya suçlu ve kusurlu, yol aracın olabilir. Ama bir kaza olduğunda; aracın çarptığı insan ölecek, aracın içindeki insan  yaşayacak. O zamanda o teori insanı geri getirmeyecek. Kanun imkan verdi diye tedbiri elden bırakmamak gerekli. Aracı kullananlar altındaki aracı ve sebep olabileceği olayları göz önüne alarak araçlarını kullanmalı.

6 ay yurt dışında yaşadım. Defalarca da yurt dışına çıktım. yaya kaldırımı olmayan yerlerde karşıdan karşıya geçmeye çalıştığımda veya kaldırım yerine yola indiğimde durup yol veren, ne yaptığımı anlamaya çalışan şoför sayısının haddi hesabı yok. Zaten bir noktadan sonra Türkiye'den kalan alışkanlıkları bırakıp onlara uymaya başlamıştım. 

Zürihte bir arkadaşım bu trafikte sana ya Türk çarpar, ya Sırp demişti. üzeri yazı olan, müzik çalan bir araba görürsen dikkat et diye uyarmıştı. Hep o aklıma gelir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

tabikide kuşkusuz yaya hatalı.. araç biraz hızlı tabi. ama yaya geçidi olmayan bir yerde karşıdan kaşıya geçmekde akıl işi değil. yaya zaten körü körüne gidiyor. arabanın geldiğini görüyorsun dursana.  şahsen ben yaya geçecek diye (ışık ve yaya geçidi yok ise acil durum yok ise)  hızımı bir yaya için yavaşlatmam.  bekler geçer kendisi. ne yani durk kalk mı yapacam. iyi ki bir yay geçidi kuralı koydular herkes yola atlar oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mahmut Yıldız yazdı:

Bence yaya suçlu. Bir de bu kaza var.

yayalardaki sabırsızlığı bedeli 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Bu adamin hasarini kim odeyecek simdi, bunun vebali kime?
Dava açamaz mı acaba?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...