İçeriğe Yönlendir

Land Rover Series 3 - 1974

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

• 4 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Güncel. Bir süredir tepede duran stepne lastiğini hem tepede normalde ağırlık yapmasın hem güzel dursun hem de belki çadır koyarız ilerde diye arkaya alma girişiminde bulundum.

Epeyce bakındım taşıyıcılara çıkmalar ateş pahası ve bozuk. Zaten eskisini de hakan usta begenmeyip atmıştı arabayı toplarken. 

Nihayet bir tane elde kalmış otokar defender taşıyıcı buldum. Oldukça düzgün bir imalat. Bugün montajını yaptım. Hiç delinmemiş olsa daha güzel yapacaktım ama eski deliklere uymaya çalışarak idare ettim. Kapak açılma kapanma konusunda bir kasma yok. Bunun montajı öyle kolay değilmiş çünkü eklemler düşey düzlemde eksenleri birbirine paralel olmalı. 4 eklem var biri kapı zaten biri taşıyıcı ana eklem diğer yanaşma eklemi diğeri kapak montaj boynu eklemi. Bunlar nasıl montaj yaptığınıza göre kasma yapabiliyor. Neyse ki minimum kasma yapan bir konfigürasyonda eski delikleri olabldiğince kullanarak çözüm buldum. 

Resimler aşağıda. Son günlerde aracı daha çok günlük gibi kullanmaya başladım. Olmaz değil oluyor. Kullanım zevkli aslında. Radyo TV açıp kenardan kenardan gidiliyor. 

Sıra geldi tepeye ucuz ama güzel bir çadır ayarlamaya yahut yapmaya. İçeri bir tahta ile yatak yapmıştım güzel oldu. Ancak düşündüm ki çadır daha anlamlı bir hareket olacak. Eğer olursa tabi.

tasiyci6.png

tasiyici5.png

tasiyici4.png

tasiyici3.png

tasiyici2.png

tasiyici1.png

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

nato kancamı vardı bunda. ne güzel lombardin motor çeker bu

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağlar Bayur

king te garip bir korna var galiba sormayı unutuum arkadan tren gelio sandım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çıkma vardır belki. Hem farları da ayarlarız. Hala ayarlıyacak.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Seger korna varken [emoji6]

Cumartesi gününe rezervasyon yazdım
Ben gelemem [emoji3064]

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Göktürk yazdı:

Kornam bozuldu korna önerin didit dadat cırt cırt..vs..

Orijinal dat-dat korna su alıp bozulunca değiştirdik, ikincisi de aynı sebepten bozuldu. Aşağıdakinden taktım 2 senedir sıkıntı yok :)

seger_50f_high_03_01-png-N8k.png

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Seger candır. Bu arada ampul işine de girmiş seger,geçen Bursa’ya giderken tabelasında gördüm:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Korna var satılık Series seriye uygun. Az içilmiş kola hediyemiz [emoji250]

bbd6473912ae7317019b6bf46db76aaa.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...