İçeriğe Yönlendir

Forumun Yeni Mondeosu

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Bakım uyguna gelmiş, ekran da çok güzel olmuş Hocam, güle güle kullanın. Anahtarsız giriş de aktif olmadı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Saygın Can Oğuz yazdı:

Bakım uyguna gelmiş, ekran da çok güzel olmuş Hocam, güle güle kullanın. Anahtarsız giriş de aktif olmadı mı?

Teşekkür ederim gayet güzel oldu. Anahtarsız giriş ve çift kilitleme 2016 model yılında güvenlik açısından iptal edilmiş. Belki olurdu ama çok istemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bugün şirkette sw mondeo gördüm. Çok karizmatikti. Ama Audi den çalmışlar abi. Bu kadar da olmaz yani :D  :D 

Artık Ford Focus ve Mondeo, Fiat Egea görmekten kusucam. 

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ümit Türk yazdı:

Bugün şirkette sw mondeo gördüm. Çok karizmatikti. Ama Audi den çalmışlar abi. Bu kadar da olmaz yani :D  :D 

Artık Ford Focus ve Mondeo, Fiat Egea görmekten kusucam. 

Türkiyede İthal edilen bütün mondeoları bir şehire toplasanız bile o şehirdeki egea, focus, golf veya passatın sayısından az olur.

Mondeo sw audi ile tek benzerliği stoplarındaki noktasal ledlerdir oda % kaç eder takdiri size bırakıyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Uzunoğlu yazdı:

Türkiyede İthal edilen bütün mondeoları bir şehire toplasanız bile o şehirdeki egea, focus, golf veya passatın sayısından az olur.

Mondeo sw audi ile tek benzerliği stoplarındaki noktasal ledlerdir oda % kaç eder takdiri size bırakıyorum.

Çalıştığım şirket bir otomotiv şirketi olduğu için fazlası ile görmekteyim hocam. Az olması göze daha cazip geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Teşekkür ederim gayet güzel oldu. Anahtarsız giriş ve çift kilitleme 2016 model yılında güvenlik açısından iptal edilmiş. Belki olurdu ama çok istemedim.

Nasil bir güvenlik problemi oluyormus ki?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Erdem Doğan yazdı:

Gasp ve kaza anında açılmamak gibi. Gasp gerçekten oluyor istanbulda bir hanım sürücünün başına geldiğini okumuştım. Sonrasında arabanın kumandasını önce şoför kapısı açılacak şekilde ayarlamıştım. Hırsızlar aracınıza arkadan çarpıp aracınızın kapılarının açılmasını sağlıyor sonrasında aracınızdaki değerli ne varsa diğer araçlarıyla alıp kaçıyor. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Gaspımızı da mı kıskanacaksınız yeter artık yaa 😁

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Benimki 2015, muhtemelen aktif oluyor ama gerek ekran gerekse giriş konusunda birşey yapmadım. Servis yapar mı ondan da emin değilim, bir kere sordum yapmıyoruz dediler.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Saygın Can Oğuz yazdı:

Benimki 2015, muhtemelen aktif oluyor ama gerek ekran gerekse giriş konusunda birşey yapmadım. Servis yapar mı ondan da emin değilim, bir kere sordum yapmıyoruz dediler.

Yapıyorlarda yapmak istemiyorlar. 2015 modellerde oluyor hatta çift kilitleme de var. Programı olan kişiler var face gruplarında tanımadığım için  güvenemedim yaptırmadım. Servis ile diyalok durumunuza göre yapabilirler. Çift kilitleme eski mondeomda vardı bunda yok. Eksikliğini hissetmedim anahtarsız giriş gibi. Sadece ekranın eksikliğini hissetmiştim o da halloldu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Corolla için bi obd adaptörü yapmışlar. Onu takınca ve sürekli takılı durunca hız 20km üstüne çıktığında kapıları otomatik kilitliyor. 

yoksa aynı mondeo gibi japonlar da otomatik kilit olayını kaldırmışlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Corolla için bi obd adaptörü yapmışlar. Onu takınca ve sürekli takılı durunca hız 20km üstüne çıktığında kapıları otomatik kilitliyor. 

yoksa aynı mondeo gibi japonlar da otomatik kilit olayını kaldırmışlar. 

Bu tür uygulamalar yıllardır var havadaki nene göre iş yapıyorlar. 2004 mondeo elektrikli bagaj hareket halindeyken açılmadı mesela veya tempra sxak 2.0 ie deki donanımlar halen daha bir çok araçta yok.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yapıyorlarda yapmak istemiyorlar. 2015 modellerde oluyor hatta çift kilitleme de var. Programı olan kişiler var face gruplarında tanımadığım için  güvenemedim yaptırmadım. Servis ile diyalok durumunuza göre yapabilirler. Çift kilitleme eski mondeomda vardı bunda yok. Eksikliğini hissetmedim anahtarsız giriş gibi. Sadece ekranın eksikliğini hissetmiştim o da halloldu.

Evet yapanlar var, ben de güvenip yaptıramam. Çift kilitleme kapıların içeriden de açılamamasıydı değilmi?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Saygın Can Oğuz yazdı:

Evet yapanlar var, ben de güvenip yaptıramam. Çift kilitleme kapıların içeriden de açılamamasıydı değilmi?

Evet, hatta alarm veya korna çalma özelliğide açılabiliyor diye hatırlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bir arkadaşımın İstanbul da gece park halindeki aracının jantlarını sökmeye kalkmışlar kilitli bijondan dolayı sökemeyince lastiklerini bıçaklamışlar. Önümüzdeki günlerde İstanbul yolu göründüğü için  https://www.otofordyedekparca.com/ sitesinden 300 tll ye şifreli bijon takımı alıp taktım. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Bugün 2019 da bayide takılan silecekler gıcırdayınca önceden aldığım bosch aerotwin silecek lastiklerini taktım gıcırtı kesildi. Hafta içerisinde çocuklarımla beraber 2300 km lik yol yaptık. Düzceden Ankara üzerinden Erzincana ulaştım. Samsun yol ayrımından itibaren yollar çok tehnalaştı. İller ile ilçeler arası veya ilçe merkezi ile bir sonraki ilçe merkezi arası ortalama hız tespiti yapan eds ler devreye alınmış. ilk başta endişelendim Osmancık gibi olacak diye. bir ikisinden sonra rahatladım limitlerin %10 üstünde gitseniz dahi ortalama hız 90~100km/h düzeyinde oluyor. Hal böyle olunca seyyar ve gezici radarlar azalmış. Seyahat süresince yolun izin verdiği yasal hız limitlerinin %8 üzerindeki hızlarda gittim 2300 km lik yolda ortalama 5.6 lt/100 km yakıt harcadım. yol bilgisayarı ile pompa birebir tutuyor. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün 2019 da bayide takılan silecekler gıcırdayınca önceden aldığım bosch aerotwin silecek lastiklerini taktım gıcırtı kesildi. Hafta içerisinde çocuklarımla beraber 2300 km lik yol yaptık. Düzceden Ankara üzerinden Erzincana ulaştım. Samsun yol ayrımından itibaren yollar çok tehnalaştı. İller ile ilçeler arası veya ilçe merkezi ile bir sonraki ilçe merkezi arası ortalama hız tespiti yapan eds ler devreye alınmış. ilk başta endişelendim Osmancık gibi olacak diye. bir ikisinden sonra rahatladım limitlerin %10 üstünde gitseniz dahi ortalama hız 90~100km/h düzeyinde oluyor. Hal böyle olunca seyyar ve gezici radarlar azalmış. Seyahat süresince yolun izin verdiği yasal hız limitlerinin %8 üzerindeki hızlarda gittim 2300 km lik yolda ortalama 5.6 lt/100 km yakıt harcadım. yol bilgisayarı ile pompa birebir tutuyor. 

Ben Ankara'dan İzmir'e giderken uzun mesafeli EDS sonrası ekranda plakamla birlikte 133km yazdı ortalamam. Benim en yüksek hızım 119'a limitliydi ve son hız zaten gidemiyorsun sürekli. Şimdilik bir ceza gelmedi ama bence sistemde sorun var gibi. Size de az yazmış sanırım o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Ben Ankara'dan İzmir'e giderken uzun mesafeli EDS sonrası ekranda plakamla birlikte 133km yazdı ortalamam. Benim en yüksek hızım 119'a limitliydi ve son hız zaten gidemiyorsun sürekli. Şimdilik bir ceza gelmedi ama bence sistemde sorun var gibi. Size de az yazmış sanırım o zaman

Ben yol bilgisayarındaki hızı saate bölerek elde ettim o değeri. EDS lerde ekran vs yok.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ben yol bilgisayarındaki hızı saate bölerek elde ettim o değeri. EDS lerde ekran vs yok.

İzmir tarafında eds çıkışında ekran var hocam

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Mondeo aracımın Sync 3 olan yazılımı 3.4 olan 23 mart 2023 sürümüne yükselttim. Syn3 Updater programını bilgisayarıma kurup aracımdan aldığım versiyon bilgisini sisteme yüklediğimde aracım ile uyumlu olan versiyonlar içinden risk alarak en son sürümü seçtim. program dosyalar önce pc ye indiriyor sonra usb belleğe kopyalıyor bu işleme müdahale etmenize izin vermiyor. İnternet hızınıza göre bir kaç saat sürüyor toplamda 9,15 gb bir bir dosya işliyor. usb belleği araca taktığınızda sizi yönlendiriyor oradaki sürede yaklaşık 30 dk. işlem sonunda sistemi açtım gps bağlantısı yok, ses ile kumanda çalışmıyor kısa bir tur attım değişen bir şey yok. son sürümü yüklediğim için moralim bozuk bir şekilde eve gittim. Sabah araç sürpriz yaptı gps sinyali alıyor navigasyon çalıştı ama ses ile kumanda halen çalışmıyor. bir eski versiyonu yüklerim hallolur düşüncesi ile yola çıkıp okula vardığımda ses ile kumanda da çalışmaya başlamıştı.

Ekran tepkimeleri hızlanıyor, haritalar güncelleniyor ve ara yüz biraz daha modern olacağı için bu işlemi yaptım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Sıfırlama yapmayı unutmayın, hatta önce sıfırlama yapıp sonra güncelleme yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Bugün itibariyle ceza gelmedi, sizin o anki ölçümlerde eds ekranları hatalı işlem yapmış olabilir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün itibariyle ceza gelmedi, sizin o anki ölçümlerde eds ekranları hatalı işlem yapmış olabilir. 

Bana da gelmedi, araç bile kalmadı bende hocam :) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Bugün serviste periyodik bakım yaptırdım. Geçen 0~30 liquiy molly almıştım bu yıl fiyatı 1700 civarı olunca, 950 hl ye motul 0~30 alıp servise gittim. Polen değişmedi 2897 yl ödedim. Son iki muayeneden far hatalı denilince ve @Sani Gerşonda hocam bir bsktır demesi üzerine kontrol ettirdim led farlarda bir kusur yok. Yıkamacı değişmiş önceden sade dış yıkanıyordu şimdi paspaslarda yıkandı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün serviste periyodik bakım yaptırdım. Geçen 0~30 liquiy molly almıştım bu yıl fiyatı 1700 civarı olunca, 950 hl ye motul 0~30 alıp servise gittim. Polen değişmedi 2897 yl ödedim. Son iki muayeneden far hatalı denilince ve @Sani Gerşonda hocam bir bsktır demesi üzerine kontrol ettirdim led farlarda bir kusur yok. Yıkamacı değişmiş önceden sade dış yıkanıyordu şimdi paspaslarda yıkandı.

Bende Bi-xenon'lu megane 3 varken içeriden ayar düğmesi olmadığı için aşağı bakan farları ayarlayamıyordum. Kalktım, Boğaziçi Renault Mais'e gittim (Renault'u ülkeye getiren yer). Durumu anlattım, aldığım cevap "abi bu farlar otomatik, ayar yapılamaz" oldu. "Yahu olur mu öyle şey, önümü görmüyorum" diyorum, 2 usta yanyana "olmaz" diyor.

Aradım @Servet Aydın ı, "abi beni kurtar" bu durumdan dedim. "Onların ben alınını seveyim" diyerek (tam olarak bu kelimeleri kullanmamış olabilir :D ) dükkanına davet etti. Uzun bir düz tornavida ile far üstündeki ayar vidasından ayarını yapmıştı. Bi de çay ısmarladı. Çayla beraber proses 3dk sürdü :biggrin:

Yani servisin her "sorun yok, bunlar normal, bunlar böyle" dediğine inanmamak gerekiyor. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...