İçeriğe Yönlendir

Forumun Yeni Mondeosu

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Cumartesi günü hayırlı bir iş için günübirlik İstanbula gidip geldim. Giderken 5,9 lt ortalama ile gittim.  Kağıthane ara sokaklarında hayatımın en dik yokuşlarını kullandım boğaz trafiğine girince 1~2 vites derken ortalama 6,6 lt yi gördüm ilk defa. Allah orada yaşayanlara kolaylık versin. Gelirken yol apaçiler ile doluydu bunun sonucu olarakta 6,2 lt/100 km ortalama ile Düzceye döndük. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün ön cam açıkken kenarına gözüm çarptı düz değildi. Allah Allah bu neyin nesi diye incelerken ön yan camların lamine arka camların tek kat olduğunu fark ettim. Hem güvenlik hem ses yalıtımı açısından olumlu bir özellik. Katalogda vs. hiç bir yerde gözüme çarpmadığı için yazayım dedim.

Sizden öğrendiğim bu bilgiyi birkaç forumda paylaştım. Çoğunluğun bilgisi yoktu, şimdilerde satılık ilanlara bile özellik olarak yazılıyor. 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Şöyle ortaya karışık ben de tespitlerimi yazayım;

Ben garantiyi uzatmıştım, en son Ocak ayında doldu ve hiç lazım olmadı. 

Camlar konusunu ben de bilmiyordum, ama kapıyı kapatınca gelen o sessizlik, o izole ortam için elbet eksta birşeyler yapmışlardır 🥰

Bu aralar şehiriçi kullanıyorum ve kovid dolayısı ile x2 trafik var. Ortalamam 5,9lt/100km.

Bagaj hiç açıp bakmadım, bir kontrol edeyim ben de.

Aracımı alalı 6 sene, 70.000 km oldu, ekstra hiç masraf çıkarmadı. Standart bakım harici yaptıklarım 4 lastik, 1 silecek takımı ve akü değişimi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu

Bugün itibari ile muayenemizi yaptırdık. İkaz etmeme rağmen direksiyon 15 derece sola dönük olduğu için kısa hüzmeli farlar ayarı hatalı çıktı. Hafif kusur ile geçtik Fiestada yan cam filmi vardı yazmışlardı mondedoda ki filmleri yazmadılar. Haftaya bakıma gidince far ayarlarını yine de bir kontrol ettireceğim. Dikkatimi çeken bir konu ise ön frenlerin eşit oranda tutmasıydı. TUV de muayene yaptırdığım hiç bir aracımda şimdiye kadar eşit çıkmamıştı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Takılma. düz de dursa hatalı yazacaklardı zaten :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Takılma. düz de dursa hatalı yazacaklardı zaten :)

Birde motor no okunamıyor yazmıştı bu ne niye okuyamadın diye sorunca, abi motorun arka kısmında plastik kapak sökülecek vs okuması zor ondan öyle yazdım dedim. Sonuç olarak gönlümü almak için "abi araban cincik gibi tam istediğim gibi araba" dedi pulu yapıştırdı.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Bugün ilanlarda aracınızın satılık olduğunu gördüm jantlar ayrı olarak satılırsa talibim kimse dağılın demeden sormuş olayım 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Bugün ilanlarda aracınızın satılık olduğunu gördüm jantlar ayrı olarak satılırsa talibim kimse dağılın demeden sormuş olayım [emoji6]
Jantları ayrı satmiyorum hocam. İstediğim fiyata satilmazsa kullanmaya devam çünkü. [emoji4]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Jantları ayrı satmiyorum hocam. İstediğim fiyata satilmazsa kullanmaya devam çünkü. emoji4.png

Hayırlı satışlar, yerine ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Hayırlı satışlar, yerine ne düşünüyorsunuz?
Aracım servisteyken ikame Kuga 2020 vermişlerdi, çok beğendim. Olmazsa Oyak kampanyası başlayacak güzel indirim olursa Clio Icon düşünüyorum. Eşimde kullanmak istiyor, otomatik araç ihtiyacımız var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün itibari ile muayenemizi yaptırdık. İkaz etmeme rağmen direksiyon 15 derece sola dönük olduğu için kısa hüzmeli farlar ayarı hatalı çıktı. Hafif kusur ile geçtik Fiestada yan cam filmi vardı yazmışlardı mondedoda ki filmleri yazmadılar. Haftaya bakıma gidince far ayarlarını yine de bir kontrol ettireceğim. Dikkatimi çeken bir konu ise ön frenlerin eşit oranda tutmasıydı. TUV de muayene yaptırdığım hiç bir aracımda şimdiye kadar eşit çıkmamıştı. 

fren olayı doğal bence, durumu eşitlemek için müdahele ediyor diye biliyorum...  balatan azalsada basıncı ayarlar Ford, Lord mode on :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Saygın Can Oğuz yazdı:

Aracım servisteyken ikame Kuga 2020 vermişlerdi, çok beğendim. Olmazsa Oyak kampanyası başlayacak güzel indirim olursa Clio Icon düşünüyorum. Eşimde kullanmak istiyor, otomatik araç ihtiyacımız var.

Allah şimdiden hayırlısını nasip etsin, arabanı olurda takasa verirsen jantları değişelim, bu sefer ciddiyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Allah şimdiden hayırlısını nasip etsin, arabanı olurda takasa verirsen jantları değişelim, bu sefer ciddiyim.
Takasta fiyatı öldürüyorlar ama olursa degerlendiririz hocam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağrı Alaf

Şu arabaya ne zaman 3 saniyeden fazla baksam Cumhurbaşkanlığı konvoyunu görür gibi oluyorum. Asil bir tasarım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Dün Düzce Ford Görür otomotive 4. Yıl bakımı için gittim. Liguiy molly nin ford için ürettiği 0w30 yağını hepsiburada.com dan divortec isimli satıcıdan aldım. Aküyü ölçtüler %50 kapasitede imiş burda kalsın şarj edelim dediler.  Aracı bıraktım 2020 model kuga titanium aracı ikame olarak alarak ayrıldım. Bugün aracı aldım yağ hariç 1297 tl ödedim. Aracı yıkanmış paklanmış olarak aldım. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Yetkili serviste bakım yaptıran herkese ikame araç veriyorlar mı ki? Yoksa nazınız mı geçiyor hocam

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün Düzce Ford Görür otomotive 4. Yıl bakımı için gittim. Liguiy molly nin ford için ürettiği 0w30 yağını hepsiburada.com dan divortec isimli satıcıdan aldım. Aküyü ölçtüler %50 kapasitede imiş burda kalsın şarj edelim dediler.  Aracı bıraktım 2020 model kuga titanium aracı ikame olarak alarak ayrıldım. Bugün aracı aldım yağ hariç 1297 tl ödedim. Aracı yıkanmış paklanmış olarak aldım. 

Güzel fiyat.. sanayide de bu fiyata çıkardı heralde.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

Yetkili serviste bakım yaptıran herkese ikame araç veriyorlar mı ki? Yoksa nazınız mı geçiyor hocam

Dün onu da sordum. 6 tane ikame araçları varmış duruma göre veriyorlarmış. Çocuklarla gitmiştim canları sıkılmasın diye. Aracı bırakın dediklerinde ikame aracınız varmı şu kişiye sorun dediler o kişide olur dedi servis danışmanımdan elektronik ortamda bir belge imzaladım işlem tamam. 18 yıllık müşterileriyim o kadar da nazımız geçsin artık.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel fiyat.. sanayide de bu fiyata çıkardı heralde.. 

Benzinli fiestadan niye bu kadar pahalı deyince bunda ki mazot filtresi 450+KDV fiestada benzin filtresi yok dediler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Çocuklarla gitmiştim canları sıkılmasın diye.

18 yıllık müşterileriyim o kadar da nazımız geçsin artık.

Bu durumların etkisi vardır sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Güle güle bin abi.Ben de Ordu Ford yetkili servisinden randevu aldım haftaya.Hava filtresi K&N,polen filtresi yakın zamanda değiştim.Mazot filtresini de geçen yağ bakımında değişmiştim.Bu yüzden sadece yağ+yağ filtresi şeklinde life card indirimiyle 630tl fiyat aldım.Opet yağ konusu bende hep soru işareti ama tekrar sordum başka yağ kullanmıyor yetkili servis.Heralde bir sürü yeni araca bakım yapan firma bunu riske etmez diye düşünüyorum.Yine de kabul edeceklerini bilsem ben de yağı kendim götürürdüm sırf içim rahat olsun diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

sadece yağ+yağ filtresi şeklinde life card indirimiyle 630tl fiyat aldım.

Güzel fiyat vermişler düzce servis castrol kullanıyormuş sadece 0w30 için 520 tl dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Mondeo kaç litre yağ içiyor bir değişimde Filtresi ile beraber?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Mondeo kaç litre yağ içiyor bir değişimde Filtresi ile beraber?

1.5 tdci ve 1.6 tdci 3.5 lt fitresiz, 3.8 lt filtreli. 4 lt doldurdular. 0w30 liguiy molly yağı 5 lt sini 387 tl ye dışarıdan alıp götürdüm.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...