İçeriğe Yönlendir

Focus II - Şanzıman Yağı Değişir mi?

Osman Ünal2

Recommended Posts

Emre Aslan

Çıkan yağ orijinal miydi?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Aracı yeni aldığmız için,bakım geçmişini gösteren belge de olmadığından,yağın orijinalliği konusunda bilgi mevcut değil.

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Ben geçen ay manuel 1.6 tdci aracımın şanzıman yağını değiştirdim. Değişime sebep aracı yüksek devir 3. Vitese atınca ufaktan cırt yapmasıydı. Bunu sadece yüksek devirde 3. Vitese geçerken yapıyordu. Usta şanzımanda sorun var diye diretti ancak bakımı sökmesi çok masraf. Ben yağdan kaynaklı olabileceğini direttim.araç 150 binde bu arada. Her neyse 3 litre motul Full sentetik 300 gear şanzıman yağını aldım. Tamamen boşalttım eskisini yenisini doldurduk. En ufak bir ses gelmiyor şuan aşırı güzelleşti. Değişmez demeyin değiştirin 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Deniz Kom

Konuyu hortlatıyorum. Benim Fiesta VI arabamda da 4 ileri otomatik bir şanzıman mevcut. Bu yağın değiştirilebileceği bir doldurma noktası göremedim motor üzerinde. Servisi aramayı düşünüyorum. Bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Deniz Kom yazdı:

Konuyu hortlatıyorum. Benim Fiesta VI arabamda da 4 ileri otomatik bir şanzıman mevcut. Bu yağın değiştirilebileceği bir doldurma noktası göremedim motor üzerinde. Servisi aramayı düşünüyorum. Bakalım ne diyecekler.

yağ çubuğu olması lazım? varsa oradan doluyor. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Fırat Ocakdan
Yücel Meta yazdı:

2006 otomatik benzinli focus aracımın 200 bin km'de yetkili serviste değiştirmiştim  otomatik şanzıman yağını. Ani yavaşlamalar da  vites düşürmede gecikme hissi veriyordu, değişim sonrası fark oldumu dersen olmadı. 

Hâlâ aynı aracı kullanıyorsanız son durum nedir?

Benim Focus 1 ov aracım 198binde. Yağ kahverengine dönmüş. Değiştirmeyi düşünüyorum. Malum yüksek km araçlarda değiştirmeyin önerisi var.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
Fırat Ocakdan yazdı:

Hâlâ aynı aracı kullanıyorsanız son durum nedir?

Benim Focus 1 ov aracım 198binde. Yağ kahverengine dönmüş. Değiştirmeyi düşünüyorum. Malum yüksek km araçlarda değiştirmeyin önerisi var.

Yağ değişiminden sonra 2 yıl kullandım aracı. Otomatik şanzıman ile ilgili sıkıntı yaşamadım. Değişim sonrası büyük bir fark görmemiştim  şanzımanın sağlığı için tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...