İçeriğe Yönlendir

Volkswagen CC Yorumlarınız

Macit Aliyev

Recommended Posts

Sani Gerşon yazdı:

HB araçlar Sedan araçlara göre daha fazla bagaj kapasitesine sahiptir.

Ben alsam octavia, superb falan bakardım. Onların bagaj şahane.

onlar hb değilki

misal opel astra hb  ve opel astra sedan

tatile gidiyoruz 4 kişi 4 tane bavul artı ıvır zıvır poşet vs eşyalar var. 

hb olanın bağajına dahamı rahat sığar ?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Göktürk yazdı:

Bilmeyenler uyduruyor. 

Çok yukarı perdeden olan bir yaklaşım tarzı :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

2 gün kullandım cam lar da çerçeve olmaması yol sesine yol açıyor defalarca camlar açıkmı diye kontrol etmiştim.

Sırf bu sebepten almazdım cc 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

onlar hb değilki

misal opel astra hb  ve opel astra sedan

tatile gidiyoruz 4 kişi 4 tane bavul artı ıvır zıvır poşet vs eşyalar var. 

hb olanın bağajına dahamı rahat sığar ?

Onlar hb demedim ki?

Seda isteniyorsa, tipi hb'ye en yakın araç diye söyledim. Ya da aynı sınıfa yönelicekse Mais bey, farklı bi bagaj beklemesin diye söyledim.

Benim Megane'a 4 bavul sığdırıyordum ben. Pandizot üstüne de ıvır zıvırlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon yazdı:

Onlar hb demedim ki?

Seda isteniyorsa, tipi hb'ye en yakın araç diye söyledim. Ya da aynı sınıfa yönelicekse Mais bey, farklı bi bagaj beklemesin diye söyledim.

Benim Megane'a 4 bavul sığdırıyordum ben. Pandizot üstüne de ıvır zıvırlar.

yani aynı model aracın hb olanı daha fazlamı eşya alıyor bagajına

kısaca sedanı ful dolduran yükten daha fazlasımı hb e yüklenebilir ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

Tabi.

HAtta bazı sedan araçlarda arka bagaj kapağının kolları gizli değil, onlar yüzünden yer olmasına rağmen valiz de sığdıramıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon yazdı:

Tabi.

HAtta bazı sedan araçlarda arka bagaj kapağının kolları gizli değil, onlar yüzünden yer olmasına rağmen valiz de sığdıramıyorsunuz.

neden peki insanlar sedan alıyor bagaj lazım olunca. çok tuhaf değilmi :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

DSG arızasında mekatronik arızasını 4000TL, kavrama arızasını ise 2500-4000TL arasında fiyata yapıyorlar. Daha bugün fiyat aldım. Otomatik şanzıman servisinden.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

neden peki insanlar sedan alıyor bagaj lazım olunca. çok tuhaf değilmi :) 

Bana sorarsanız oluşturulan yanlış algı.

Hatta en güzel örneği, bagaj isteyen direkt station wagon'a yönelmeli. Amerika ve Avrupa'da, özellikle Avrupa'da hatta, bagaj isteyen station alıyor, geçiyor. Ülkemizde sedan'ı olan ama getirilmeyen bir çok station var.

Passat, Mondeo, C, E serisi merso'lar, 3-5 kasa BMW'ler vs...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon yazdı:

Bana sorarsanız oluşturulan yanlış algı.

Hatta en güzel örneği, bagaj isteyen direkt station wagon'a yönelmeli. Amerika ve Avrupa'da, özellikle Avrupa'da hatta, bagaj isteyen station alıyor, geçiyor. Ülkemizde sedan'ı olan ama getirilmeyen bir çok station var.

Passat, Mondeo, C, E serisi merso'lar, 3-5 kasa BMW'ler vs...

aynı modelin sedan ve hb ini yan yana koyup aynı yükü yüklemeyi keşke test edebilsek. 

Güzel bir video olurdu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

aynı modelin sedan ve hb ini yan yana koyup aynı yükü yüklemeyi keşke test edebilsek. 

Güzel bir video olurdu 

Güzel olurdu valla.

Aslında bagaj işinde en güzeli, kare tip valizlerden alıp maksimum alanda faydalanmak. Hacim hesabı daha kolay yapılabilir :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Litre olarak sedanlar iyi, ama hbler daha kullanışlı bence. A4 sedana küçük bir kutuyu sığdıramadı vatandaş çünkü bagaj ağzı dar, herhangi bir hb ye rahat girerdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

En çok doğru bilinen yanlışlardandır. Hacim kadar yükleme ağzı da önemli. Sedan Focus 2’ye bavuldan büyük eşya sığmazken, bagajının küçük olmasıyla meşhur Focus 3’e istersen buzdolabı at. Hele Sümbüllerdeydi yanılmıyorsam, bagaj kapağı kolları gizli değil, içeri doğru katlandığından, eşya sığsa bile bagaj kapanmaz. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Benim büyük bagajdan kastım çocuğun bebek arabasıdır, katlanabilir taşınabilir yatak ve diğer ıvır zıvırlar. Benim araca bebek arabasını koyuyorum sıfıra sıfır sığıyo gerisine ise ön koltuk talip))

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Mais Jannataliyev yazdı:

Benim büyük bagajdan kastım çocuğun bebek arabasıdır, katlanabilir taşınabilir yatak ve diğer ıvır zıvırlar. Benim araca bebek arabasını koyuyorum sıfıra sıfır sığıyo gerisine ise ön koltuk talip))

Peugeot 5008 ya da Citroen C4 Grand Picasso düşünmez misiniz? Almanya’ya gidince ilk işim bunlardan almak olacak. Çok acayip konforlu ve ergonomik. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Ahmet Gül yazdı:

Peugeot 5008 ya da Citroen C4 Grand Picasso düşünmez misiniz? Almanya’ya gidince ilk işim bunlardan almak olacak. Çok acayip konforlu ve ergonomik. 

Yok abi ya ben o kadar da geniş araç istemiyorum. Sedan olsun rahat sığayım dedim. Bi arkadaşım var 1 çocugu var .Verso arıyor. Bana normal sedan yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Arıkan yazdı:

DSG arızasında mekatronik arızasını 4000TL, kavrama arızasını ise 2500-4000TL arasında fiyata yapıyorlar. Daha bugün fiyat aldım. Otomatik şanzıman servisinden.

Baskı balata desen de nerden baksan 1500 vermen gerekir klasik manuel araçta o markalarda

Sinan Akgöl yazdı:

Çok yukarı perdeden olan bir yaklaşım tarzı :) 

Evet çünkü konuya hakimiz. Bir sürü aynı motor serisi araba kullandık. 

Neden kırdığına kadar inceledik.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kangoo bagaj derinliği 80 cm, focus 2 sedan 100 cm. Flu yu ölçmedim ama Kangoodan çıkanı flu ya koymuşluğum var(pandizotu sök dikine yükle avantaj tabi). 19 lt damacana dik duruyor flu da.

Ben olsam Passat sw alırdım.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bagaj olayı birazda kullanım ihtiyacı ile alakalı bir durum.
Eski aracım Connect'tin bağajında olan bass kabini ve çantam(ufak tefek alet ve temizlik malzemesi olan) jetta'nın bagajındada duruyor ama Jettanın bagajında şuanda kullanım alanı olarak dağa çok boş yer var, herşeyi dikine yerleştirmek mümkün olmuyor çünkü.
En basit örnek, connect'e bagajdakiler varken cocuk arabası koyunca bagaj kapanmuyordu jetta bagaj kapanıyor ve hatta birazda boş olan kalıyor.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

VW arabası sıfır alınır garantisi bittiği anda ilişki sonlandırılır :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Uğur Kamil yazdı:

Bagaj olayı birazda kullanım ihtiyacı ile alakalı bir durum.
Eski aracım Connect'tin bağajında olan bass kabini ve çantam(ufak tefek alet ve temizlik malzemesi olan) jetta'nın bagajındada duruyor ama Jettanın bagajında şuanda kullanım alanı olarak dağa çok boş yer var, herşeyi dikine yerleştirmek mümkün olmuyor çünkü.
En basit örnek, connect'e bagajdakiler varken cocuk arabası koyunca bagaj kapanmuyordu jetta bagaj kapanıyor ve hatta birazda boş olan kalıyor.

tiguan passattan çok daha az bagaja sahip kullanım olarak. üst üste koyman lazım. misal markete gittin torbalar üst üste oluyor.

aynı fikirdeyim. ama buzdolabı taşıyayım dersen taşır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

En mantıklı araçlar station vagonlar derler. Az paraya daha çok otomobil (önceden Ford larda sedan ile aynı paraydı)ama bizde sevilmiyor pek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

SW araçlar evet iyi. tutuluyordu eskiden çok. gene tutulmalı. Herkes ukala herkes zengin herkes patron oldu. İki kutu seramiği bile arabasına koymuyor insanlar. 

Kriz bunlardan kaynaklanıyor biraz da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sedanlarda bagajla çok sıkıntı yaşıyordum.. 

Valiz sığmaz, damacana sığmaz, çocuk arabası sığmaz. 

Hb yada suv öyle değil. 

Hatta uzun yola çıkarken bagaj perdesini söküveriyorum ben.. Arka koltuktan ulaşması falan da sorunsuz oluyor.. 

Çok özel bir sebep olmadıkça sedan almam bundan sonra. Hb bile alırım ama sedan almam. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...