İçeriğe Yönlendir

Fiat 500 L Rockstar Multijet II 1.6 M 120 HP 320 NM

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Eksperi kim çağırıyor? Benim bulunmam gerekiyor mu? Kusur oranı yüzde yüz karşı tarafın. Tutanakta yer alıyor bu.

Tutanağa yazılsa da bazen sonuç farklı olabiliyor ama senin araç park halinde olduğu için bu durumdan aksi bir sonuç beklemiyoruz. Ekpseri işlemi yapan servis çağırıyor. Orada bulunma şartı yok ama servise rica edersen eksper gelince bilgi verebilirler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Eyüp Çetin yazdı:

Eksperi kim çağırıyor? Benim bulunmam gerekiyor mu? Kusur oranı yüzde yüz karşı tarafın. Tutanakta yer alıyor bu.

Bildiğim kadarıyla tutanakta yer alsada eksper onaylaması gerekiyor durumu. Siz değil aracı bırakacağınız servis veya özel servis çağırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Arif Aykın yazdı:

Karşı tarafın sigortası karşılayacak o konuda problem yok ama orijinal parça değil yan sanayii parça kullandıracak. Değişmesi gereken parçaları değiştirtmeyecek. 

Yapman gereken senin ehliyet ruhsat ve kimlik fotokopisi, karşı tarafın aynı şekilde, kaza raporuyla servise başvurmak olacak. Sonra servis dosya açacak ve eksper gelecek anlaşacaklar sonrasında aracında işleme başlanacak. Durum bu kadar. Extra birşey talep edilmiyordu sanırım evrak olarak. Servis sizden hesap numarası isteyecek ve o hesaba para yatıracak Sigorta şirketi sizde o parayı servise teslim edeceksiniz. Yanlışım varsa elbet birisi süzeltir.

En önemlileri atlamışım, kaza resimlerini de ekleyebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

Maalesef bende onu atlamışım 😊 araçlın çarptığı anın fotoğrafı yoksa çarpan araç yürür vaziyetteyse aynı pozisyonda fotoğrafları daha garanti oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Arif Aykın yazdı:

Maalesef bende onu atlamışım 😊 araçlın çarptığı anın fotoğrafı yoksa çarpan araç yürür vaziyetteyse aynı pozisyonda fotoğrafları daha garanti oluyor.

Selçuk Bakış yazdı:

Kaza resimleri mevcut. Çarpma anının fotoları var.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Kaza resimleri mevcut. Çarpma anının fotoları var.

O zaman tamam dediğim evraklarla direkt servise gidin geri kalan bütün işlemler onlarda yapılacak. Sigorta şirketleri ikame araç tahsis ediyor mu bilmiyorum. Kasko şirketleri belli güne kadar ediyor. Onu da bir araştırın bence.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Arif Aykın yazdı:

O zaman tamam dediğim evraklarla direkt servise gidin geri kalan bütün işlemler onlarda yapılacak. Sigorta şirketleri ikame araç tahsis ediyor mu bilmiyorum. Kasko şirketleri belli güne kadar ediyor. Onu da bir araştırın bence.

Onu sorarım. Ama eğer yoksa zaten araç yürür durumda. Parçaları geldiği zaman veririm servise. Yoksa 15-20 günü bulur deniliyor. Hele bi eksper gelip baksın da. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Eyüp Çetin yazdı:

Onu sorarım. Ama eğer yoksa zaten araç yürür durumda. Parçaları geldiği zaman veririm servise. Yoksa 15-20 günü bulur deniliyor. Hele bi eksper gelip baksın da. 

Yürür durumdaysa dediğiniz gibi yapın. Benim usta dosyayı açmıştı sonra eksper araca bile bakmamıştı. Usta eksperin isteyeceği bütün fotoğrafları çekmişti. Cam altında yazan numarayı, motor şase numarası kapı eşiğindeki bir etiketin fotoğrafını çekmişti. Ekspere direk resimleri vermiş sonuçlanınca parça siparişi verdi. Benden aracı istedi 3 gün sonra teslim etti. Süreç 1 ay sürdü.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Eyüp Çetin yazdı:

Gelip bizi buluyor bu acemiler. Neyse Allah beterinden saklasın napalım. Size de geçmiş olsun. @Sinan Akgöl

Amin, bize bir şey olmasın yeter

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Hayırlı olsun

Ne kadara alınıyor böyle bir makina 

Kusura bakmayın kazayı görmemiştim geçmiş olsun 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Fikri Keleş yazdı:

Hayırlı olsun

Ne kadara alınıyor böyle bir makina 

Kusura bakmayın kazayı görmemiştim geçmiş olsun 

Estağfurullah abi. Teşekkürler. Allah kimseye vermesin kaza bela. Araç paketine göre değişiyor. Çok seçenek olunca fiyat aralığı da fazla oluyor. Benim araç cam tavanlı en full model Rockstar. Tabi birde sınırlı üretilen Beats edition var. Ortalama 40.000 km ve aşağısı olan 120 hplikler için 85000-100000 TL arası fiyat biçiyorlar paketine temizliğine göre. Böyle konuşuyoruz nazar değiyor. 😊

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Eyüp Çetin yazdı:

Estağfurullah abi. Teşekkürler. Allah kimseye vermesin kaza bela. Araç paketine göre değişiyor. Çok seçenek olunca fiyat aralığı da fazla oluyor. Benim araç cam tavanlı en full model Rockstar. Tabi birde sınırlı üretilen Beats edition var. Ortalama 40.000 km ve aşağısı olan 120 hplikler için 85000-100000 TL arası fiyat biçiyorlar paketine temizliğine göre. Böyle konuşuyoruz nazar değiyor. 😊

Allah tekrarını ve beterini yaşatmasın güzel günlerde kullanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun. . siz aracı servise bırakacaksınız, onlar dosya/eksper vs. işlerini halledecek. karşı tarafın trafik sigortası ndan açacaklar dosyayyı, trafik muadik parça yollama hakkına sahip yasal oalrak ancak sizin kasada olacağını sanmam :) trafik olduğu için biraz yavaş yürür işler...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Önder Özcan yazdı:

Eyüp geçmiş olsun.

Sağolasın Önder abi. 

Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun. . siz aracı servise bırakacaksınız, onlar dosya/eksper vs. işlerini halledecek. karşı tarafın trafik sigortası ndan açacaklar dosyayyı, trafik muadik parça yollama hakkına sahip yasal oalrak ancak sizin kasada olacağını sanmam :) trafik olduğu için biraz yavaş yürür işler...

Sağolasın Çağlar abi. O işleri anlayan bir arkadaş aracılığıyla hallettik. Sağolsun buradaki arkadaşlarda yardımcı oldu.

Fikri Keleş yazdı:

Allah tekrarını ve beterini yaşatmasın güzel günlerde kullanın 

Amin sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bizim Luigi'ye nazar değdi. Cillop gibi araba bir aceminin hatasına kurban gitti. [emoji19] Neyse cana geleceğine mala gelsin. Park halindeki arabaya çarpmışlar. Neyse ki hasar çok fazla değil. Kaput ve çamurluk sağlam. Yani arabası çizilen arkadaşa sesleniyorum şükret üstad. [emoji4]  

Arkadaşlar ben aracı servise vereceğim. Yapmam gereken prosedür nedir bilen yardımcı olursa sevinirim. Özellikle abi senden[mention=23]Mehmet Ozyurek

Eyüp geçmiş olsun.

Ben görmemişim bu konuyu

Keşke özelden yazıverseydin. Yapabileceğim bir şey var mı ?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ne yaptınız aracın durumu nedir? Servis neleri değiştirecek? 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Eyüp geçmiş olsun.

Ben görmemişim bu konuyu

Keşke özelden yazıverseydin. Yapabileceğim bir şey var mı ?

Mehmet abi bakarsın diye düşünmüştüm. Ama sorun değil. Hallettik. Yolu yordamı öğrendim. Sağolasın.

Arif Aykın yazdı:

Ne yaptınız aracın durumu nedir? Servis neleri değiştirecek? 

Perşembe günü özel bir kaportacıya bıraktım. Servis kasko olmayan araçları kabul etmediğini söyledi. Eğer kabul edersek masrafın bir kısmını benim karşılamam gerektiğini söyledi. Çok da detaya girmedim. Masrafı gereksiz yere çoğaltacaklarını biliyorum. Diğer taraftan bir ses gelmedi daha haftasonu girince herhalde. Ne yapıldı ne değişecek bilmiyorum şimdilik.

Alpay Sumer yazdı:

Cok gecmis olsun. Hakkaten bende gormemisim.😔 Hic yere incitmisler arabayi..

Teşekkürler. Sorma ya. Durduğu yerde. Şanssızlık işte. 🤔😒

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Eyüp Çetin yazdı:

Perşembe günü özel bir kaportacıya bıraktım. Servis kasko olmayan araçları kabul etmediğini söyledi. Eğer kabul edersek masrafın bir kısmını benim karşılamam gerektiğini söyledi. Çok da detaya girmedim. Masrafı gereksiz yere çoğaltacaklarını biliyorum. Diğer taraftan bir ses gelmedi daha haftasonu girince herhalde. Ne yapıldı ne değişecek bilmiyorum şimdilik.

Tekrar geçmiş olsun. Bence servisin kendi kaportacı ve boyacısı yoksa bildiğiniz tanıdığınız ustaya bırakmak daha iyi olmuştur emin olun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Muadil parça olayından dolayı trafik sigortası orijinal parça fiyatını ödemiyor. Orijinal isterseniz aradaki fiyat farkını sizden istiyor. O yüzden kasko bu konularda işe yarıyor. 
Yetkili servisin bahsettiği olayda bu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Arif Aykın yazdı:

Tekrar geçmiş olsun. Bence servisin kendi kaportacı ve boyacısı yoksa bildiğiniz tanıdığınız ustaya bırakmak daha iyi olmuştur emin olun.

Teşekkürler Arif. Zaten arkadaşlar ısrarla kendi ustalarını tavsiye ediyordu. Onların dediği oldu. Birebir aynısı olacak dediler. Onlar daha çok tramer kaydı fazla olur diye önermiyordu. İnşallah iyi olur bakalım.

Mustafa Arıkan yazdı:

Muadil parça olayından dolayı trafik sigortası orijinal parça fiyatını ödemiyor. Orijinal isterseniz aradaki fiyat farkını sizden istiyor. O yüzden kasko bu konularda işe yarıyor. 
Yetkili servisin bahsettiği olayda bu.

Çok güzel izah etmişsin. Anlayamamıştım olayı. Servisteki yetkili kız bu açıklamayı yapamadı. Birşeyler anlattı ama ne dediğini kendi anlar mıydı bilemiyorum? 😊

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Servise cekildiginde pert olacak kadat masraf cikarsa iyi diger turlu hasar kaydi yuksek cikarsa kotu oluyor default_smile.png

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Akbal yazdı:

Servise cekildiginde pert olacak kadat masraf cikarsa iyi diger turlu hasar kaydi yuksek cikarsa kotu oluyor default_smile.png

Aynen. Ya pert olsun ya da hasar kaydı girmeyin kardeşim. Üç kuruşluk masrafa binlerce lira yazıyorlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...