İçeriğe Yönlendir

Kombi Ateşlemiyor.

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

• 2 ay sonra...
Ahmet Çalışkan

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu hafta petekleri yakalım dedik fakat geçen kış yanan petekler bu kış yanmaz oldu.

Şöyle ilginç sorunları var:

1- Sıcak suyu açınca kombi yanıyor sıcak su geliyor, kombi üstünden sıcak suyu kapatsan bile kombi yanıp sıcak su vermeye devam ediyor.

2- Kombi üstündeki petekleri açan düğmeyi çevirince kombide hiçbir hareket yok. Ateşleme yapmıyor. Sıcak suyu açtığımızda yanıyor ama petekleri açtığımızda yanmıyor.

Taşınmama 2 hafta kalmışken masraf da etmek istemiyorum. Sizce neden olabilir? Ya da ne kadar masrafı çıkar?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Ahmet Caliskan yazdı:

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu hafta petekleri yakalım dedik fakat geçen kış yanan petekler bu kış yanmaz oldu.

Şöyle ilginç sorunları var:

1- Sıcak suyu açınca kombi yanıyor sıcak su geliyor, kombi üstünden sıcak suyu kapatsan bile kombi yanıp sıcak su vermeye devam ediyor.

2- Kombi üstündeki petekleri açan düğmeyi çevirince kombide hiçbir hareket yok. Ateşleme yapmıyor. Sıcak suyu açtığımızda yanıyor ama petekleri açtığımızda yanmıyor.

Taşınmama 2 hafta kalmışken masraf da etmek istemiyorum. Sizce neden olabilir? Ya da ne kadar masrafı çıkar?

Aynısı 1 ay önce başıma geldi. Motor değişti. 500 lira... :)

Bu kombici arkadaş videolarında herşeyi anlatıyor. Tüm püf noktaları, fazladan alınan paraları, gerekli olmadığı halde değişen parçaları. Bence bir bakın. Belki siz bile çözersiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC7JiQ9PUj3fw4IYwlXB9G_Q/videos

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Hüseyin Matur yazdı:

Aynısı 1 ay önce başıma geldi. Motor değişti. 500 lira... :)

Bu kombici arkadaş videolarında herşeyi anlatıyor. Tüm püf noktaları, fazladan alınan paraları, gerekli olmadığı halde değişen parçaları. Bence bir bakın. Belki siz bile çözersiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC7JiQ9PUj3fw4IYwlXB9G_Q/videos

500 mü of of hiç bulaşmayayım 2 hafta için :) kanalı bir inceleyeyim, bizim sorunu anlattığı bir video vardır belki.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecen senede benim kombi öyledi rolantideyken sıcak suyu acınca alev almıyordu peteklerde de öyle. 450ye yaptırmıstık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Doğan Arşiray

Disarisi -6 derece. Alarko seradens yine bozuldu. Ateslemiyor. Sigorta atmisti, degistirdim yine olmadi. Adam gelecekte yapacakta.... Bir daha alarko alirsam ne olayim. Uc senelik alet uc kere bozuldu ya. Yemisim yerli malini, vaillant filan almak lazimmis. Kafami opeyim....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Disarisi -6 derece. Alarko seradens yine bozuldu. Ateslemiyor. Sigorta atmisti, degistirdim yine olmadi. Adam gelecekte yapacakta.... Bir daha alarko alirsam ne olayim. Uc senelik alet uc kere bozuldu ya. Yemisim yerli malini, vaillant filan almak lazimmis. Kafami opeyim....

Demirdöküm al. Bozulmayan yok. Bozulunca ucuz yapılan var. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vicdan sahibi ustalar lazım... Başka bir konuda yazmıştım.. 

Sorun genleşme tankındaki havanın bitmesi.. 

1- Usta tespit ve çözüm önerisi : Genleşme tankı delinmiş, değişecek 2400 lira, çok yollu vana değişecek 1500 lira (yada buna benzer rakamlardı)  işçilik almayacak.. 

2- Usta tespit ve çözümü : genleşme tankında hava kalmamış, hava bastı, çeşitli sensörleri temizledi genel bakımını yaptı. ödenen 250 lira. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Demirdöküm al. Bozulmayan yok. Bozulunca ucuz yapılan var. 

Bende aynini dusundum. Ama 10 senedir calisan vailanti gorunce ne bileyim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kart üstündeki minik sigorta attıysa ateşleme bobini yanık olabilir. Hemen attıysa varistör kısa devre olmuştur. Kopar gitsin
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Vicdan sahibi ustalar lazım... Başka bir konuda yazmıştım.. 

Sorun genleşme tankındaki havanın bitmesi.. 

1- Usta tespit ve çözüm önerisi : Genleşme tankı delinmiş, değişecek 2400 lira, çok yollu vana değişecek 1500 lira (yada buna benzer rakamlardı)  işçilik almayacak.. 

2- Usta tespit ve çözümü : genleşme tankında hava kalmamış, hava bastı, çeşitli sensörleri temizledi genel bakımını yaptı. ödenen 250 lira. 

Aynısını yaşadım. Şükür vicdanlı bi usta buldum. Adam başka yere gider diye korkuyorum şimdi

Servet Aydın yazdı:

Kart üstündeki minik sigorta attıysa ateşleme bobini yanık olabilir. Hemen attıysa varistör kısa devre olmuştur. Kopar gitsin

Ver kartçıya, 2dk’da yapıp versin. 100 lira. Servisi arasan “kart değişecek 1500 lira”. İşin üçkağıdı servis de kartı 100 liraya tamir ettiriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Sigortayi tekrar denemek icin inceledim test yaparken bir besleme kablosunu araya kistirip kesmisim, menteseli panoda. Kisa devre olup prizin sigortasini atyirmis. Alet acildi ancak ateslemiyor, citcitcitcit ediyor. İlk neden deveredeki sigorta atti onu bilmiyorum. İlk seferki denemede kombiyo dugmesi den actiktan 10 sn sonra pit diye ses gelmisti ve yanik elektronik kokusu olmustu azicik.  Yanik birsey de gorunmuyor. Avometrede yoktu. Düştük kucaga yine.  Simdi durum bu, pompa dönuyor, atesleme yok. Gece resmen donduk. -9 dereceydi . Alarka almayin. Aldirmayin. 3 senede kombimi bozulur ya.  

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ivır zıvır için arayan adam çok önemli şey için aramaz sabaha kadar donar sonra

Hiçbir şey olmadı kazanı açıp çakmak ile ateşleme yapsan çalışırdı kombi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

kazanı açıp çakmak ile ateşleme yapsan çalışırdı kombi

itfaiye?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

stepnede yağlı radyatör şart

var zaten de gece en soğuktu dün. fanlı ısıtıcı da vardı. -10 filan oldu herhalde.  sabah kalktığımda araba -6.5 dereceydi.

Servet Aydın yazdı:

Ivır zıvır için arayan adam çok önemli şey için aramaz Hiçbir şey olmadı kazanı açıp çakmak ile ateşleme yapsan çalışırdı kombi

gecenin köründe arayamazdım.  aklıma geldi ama gözüm yemedi. göz yerine başka organ da konabilir. ama çıt çıt eden aynı ocaktaki gibi bir mekanizma değilmi. yani çakmak orada zaten. gaz yok. birşey açmıyor olmalı gazı. ustası birazdan gelecekmiş öperim abim dedi kapattı telefonu. ne demek istemiş olabilir? ben  sürekli dönen fan dan şüphe ediyorum çünkü 1 senedir bazen vuuuuUUUUU VOMPPPP!! edip ateşliyordu.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gülkokan yazdı:
Doğan Arşiray yazdı:
Sigortayi tekrar denemek icin inceledim test yaparken bir besleme kablosunu araya kistirip kesmisim, menteseli panoda. Kisa devre olup prizin sigortasini atyirmis. Alet acildi ancak ateslemiyor, citcitcitcit ediyor. İlk neden deveredeki sigorta atti onu bilmiyorum. İlk seferki denemede kombiyo dugmesi den actiktan 10 sn sonra pit diye ses gelmisti ve yanik elektronik kokusu olmustu azicik.  Yanik birsey de gorunmuyor. Avometrede yoktu. Düştük kucaga yine.  Simdi durum bu, pompa dönuyor, atesleme yok. Gece resmen donduk. -9 dereceydi . Alarka almayin. Aldirmayin. 3 senede kombimi bozulur ya.  

Demirdöküm varken alarko garip olmuş

şöyle oldu o. 12 sene önce evi yaptığımızda araştırıp kaliteli olduğunu duyduğum için alarko almıştım. gerçekten de 7 sene boyunca sıfır bakım ile,  eşanjör kireçlenip tıkanınca yedek parçasını da bulamayınca yine böyle kışın ortasında  açıkta kalmıştık. sonra en kolay yol stoktaki bir kombiyi aynı marka ve yeni modeli olduğu için projesiz şekilde yerine taktırdım. iki gün soğukta kalıp olayı çözdüm. diğer türlü proje vs çizilecek onaylanacak ve bizi neredeyse 1 hafta açıkta bırakacak bir durum olmuştu.  ondan sonra asıl ne olduysa oldu.  bu sözde daha yeni ve ileri model alarko kombinin, önce 3 yollu vana bozuldu su kaçırdı. tamir oldu, vanayı açıp kapatan motor bozuldu yenisini taktırdım. şimdi de bu oldu. hepsi de garantisi bittikten sonra oldu 1 sene içinde. bu sene 4. seneye girdik ocak ayında.

demirdöküm de alabilirdim ve belki hala çalşıyor olurdu ilk alınan bilemiyorum. servisi de 200 metre mesafede ayrıca. o derece salak bir durum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gülkokan yazdı:

14 senelik viessman tık demedi daha sadece su almaya yarayan vanası değişti

Benim anlamadığım sadece kombi değişecekse neden projeye ihtiyaç var ?

Sonuçta petekler falan değişmiyor ki
Eskisini sök yenisini tak yapılan işlem

Kombi vs kayit ediliyorda ondan. Kontrol edilme ihtimali var gaz kaçağında vs de.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu kombide gaz devreye girmiyor ateşleme var galiba. Kışın ortasında berbat bir durum. Evde küçük bir elektrikli var koridora koyunca soğuğu kıracak kadar ısıtıyor ortamı. Acil durumlar için gerçekten önemli.

İlçedeki evde doğalgaz sobası var birgün akşama kadar elektrik gelmedi soba cayır cayır yandı ısıttı vallaha beklemiyordum bu kadar performans.

Mert Gülkokan yazdı:

14 senelik viessman tık demedi daha sadece su almaya yarayan vanası değişti

Benim anlamadığım sadece kombi değişecekse neden projeye ihtiyaç var ?

Sonuçta petekler falan değişmiyor ki
Eskisini sök yenisini tak yapılan işlem

Doğan Arşiray yazdı:

Kombi vs kayit ediliyorda ondan. Kontrol edilme ihtimali var gaz kaçağında vs de.

Birde garanti durumu söz konusu. Sıfır kombi gaz dağıtıcı tarafından yetki verilen bir teknik servis takacakta garanti başlayacak.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Akbal yazdı:

Bu kombide gaz devreye girmiyor ateşleme var galiba. Kışın ortasında berbat bir durum. Evde küçük bir elektrikli var koridora koyunca soğuğu kıracak kadar ısıtıyor ortamı. Acil durumlar için gerçekten önemli.

İlçedeki evde doğalgaz sobası var birgün akşama kadar elektrik gelmedi soba cayır cayır yandı ısıttı vallaha beklemiyordum bu kadar performans.

Birde garanti durumu söz konusu. Sıfır kombi gaz dağıtıcı tarafından yetki verilen bir teknik servis takacakta garanti başlayacak.

doğru. ama zaten sorun garanti süresi bittikten sonra oluşmuştu ilk defa.

Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun. İnşallah fazla uzamaz.

kartı söküp götürdü adam.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hermetik kombilerde baca fanı çok kirlenirse baca hattında bulunan sensörü çalıştıramıyor bu da kombinin ateşlemesini engelleyebiliyor. İçeride gaz zehirlenmesine yol açmasın diye yani.. Bakımlarda fanlarda temizleniyor mu bilmiyorum çünkü ben kendim bakım yapardım ve temizlemezdim.. Sorun çıkarınca temizledim ama..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serkan Toker yazdı:

Hermetik kombilerde baca fanı çok kirlenirse baca hattında bulunan sensörü çalıştıramıyor bu da kombinin ateşlemesini engelleyebiliyor. İçeride gaz zehirlenmesine yol açmasın diye yani.. Bakımlarda fanlarda temizleniyor mu bilmiyorum çünkü ben kendim bakım yapardım ve temizlemezdim.. Sorun çıkarınca temizledim ama..

mantıklı. adam temizledim gelmişken dedi zaten. ama kartın bozulması ayrı bir probleme işaret ediyor bence.belki de fan sıkıştı devredeki sigorta attı. ikinci seferde ben inat ettiğim için başka yerini bozdum. hertürlü öpülen benim.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Eger ürünün sorunlu bir model olduğunu düşünüyorsanız, boşuna tamir parası harcamayın, imkanınız varsa değiştirin.

Piyasanın hali belli. Her gün her şeye zam geliyor. Nisanda akrabamın kombisini değiştirttim.

5500 her sey dahil baymak brotje startec premix tam yoğuşmalı

6 taksit yaptılar, eylül gibi kendi evime aynı kombiyi aynı satıcıdan peşin 5900 e alabildim.Gecen hafta arkadasım için sorduk 6800 olmuş.

Değişimde aynı güçte takılıyorsa proje vs gerekmiyor, değiştiren firma gaz şirketi tarafını da hallediyor. Masrafı 100 TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:
Serkan Toker yazdı:

Bakımda baca fanı trmzilenmesi gerekir ama bugüne kadar bu işi yapan tek ustaua denk geldim

kendin yap, annemlerdekinin herşeyini gittiğimde ben yaparım :)   çok basittir, kombici var yutub da onu izle...

buarada kombiler uçmuş gitmiş, fiyatlar fena ve aldın aldın durumu var benden söylemesi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...