İçeriğe Yönlendir

Tramer Hatası Düzelir mi ?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim... 22/04/2019 tarihinde aracıma arkadan çarptilar çok şükür büyük bir kaza degildi bizde hicbir sey yoktu... Degisenler arka tampon, koruma demiri ve sag stop lambası ( stop lambasinin degisimi cok gereksizdi halbu ki ) bu kazadan dolayı hasar dosyasi açıldı lakin 23.04.2019 tarihinde mükerrer bir hasar dosyasi daha açılmış... 22.04.2019 tarihinde açılan dosya ve tutar dogru 6250 TL fakat 23.04.2019 tarihinde açılan mükerrer dosya tamamen yanlis ve meblasida 5470 TL... Sorun şu ki yapmadigim bir kaza aracimin tramerin gozukuyor... Sigortacimda tramer degismez ama sirketle bir konusalim dedi... Sucsuz yere hasar alan benim aracim, tramerden magdur edilen yine benim, acaba bunun duzelme imkani yokmudur varsa yolu yordami nedir ? Yardimlarimi talep ediyorum... :)

Bahtsizlik bu ya 17.07.2019 da aracima bir daha arkadan çarptilar gene sucum gunahim yok ama cok sukur onun tramer kisminda sorun yok en azindan o dogru... 2-3 ayda bir benim arabaya gelip vuruyolar... Bi gunde kendim vurucam arabayi en azindan ben kaza yaptim diyeyim... :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Suç sizde olsa da olmasada karşı tarafın kaskosu veya sigortası yaptırsa da tramerde görünüyor. Bana da çarptılar 1065 tl görünüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Arif Aykın yazdı:

Suç sizde olsa da olmasada karşı tarafın kaskosu veya sigortası yaptırsa da tramerde görünüyor. Bana da çarptılar 1065 tl görünüyordu.

Pek mantikli gelmedi bu bana... Karsi tarafin hasari neden benim aracimda gozuksun ki ? Ki sigorta dosyasindan baktigimiz taldirde dosya mükerrer olarak gözüküyor... 5664 atilan mesaj ve gelen cevap başka...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazen ilave parça için ilave dosya açılır, sizdeki böyle birşey değil ama sanırım? toplandı tam bitti derken gözden kaçan bir hasarlı parça falan çıkarsa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortacın ilgili şirkete resmi olarak müracaat etsin.
Geçen yıl benzer bir sorunu kısa sürede çözmüş ve hasarsızlık indirimini düzelttirmiştim.
Düzeltilir yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

bazen ilave parça için ilave dosya açılır, sizdeki böyle birşey değil ama sanırım? toplandı tam bitti derken gözden kaçan bir hasarlı parça falan çıkarsa.

Yok abi öyle degil oda aklima geldi fakat sigortacimdan sorguladigim zaman... Plaka ile onda dosyanin mükerrer oldugu çıkıyor... Hatta dosyaya not düşülmüş...

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçen yıl benzer bir sorunu kısa sürede çözmüş ve hasarsızlık indirimini düzelttirmiştim.
Düzeltilir yani.

Sanirim sigortacimda bilmiyor bu durumu abi... Sayemde oda ögrenmis olacak... :) Bunu bir daha danişayım abi... Yine bilgilerinden faydalanmak için sana danişıcaz artık... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Erkut Uysal yazdı:

Pek mantikli gelmedi bu bana... Karsi tarafin hasari neden benim aracimda gozuksun ki ? Ki sigorta dosyasindan baktigimiz taldirde dosya mükerrer olarak gözüküyor... 5664 atilan mesaj ve gelen cevap başka...

Karşı tarafın hasarı değil kendi aracınızda meydana çıkan hasar görünüyor. Bilmiyorum ama benim aracımda 1 adet ilk aldığımda hasar kaydı vardı. Arkadan benim araca çarpmışlar %100 hatalı karşı taraf fakat aracımda 2000 tl civarı hasar kaydı vardı. Bendeyken arkadan çarptılar 1065 tl civarı yine yansıdı sonuçta aracınızda başka sebebten de olsa değişen oluyor veya işlem oluyor. Bu benim düşüncem. Mehmet abi konuları çok daha iyi bilmekte sonuçta.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bizim arkadaşın ufak bi hasarı devrilme olarak yansıdı. sigorta şirketi başvurdu düzeltti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Arif Aykın yazdı:

Karşı tarafın hasarı değil kendi aracınızda meydana çıkan hasar görünüyor. Bilmiyorum ama benim aracımda 1 adet ilk aldığımda hasar kaydı vardı. Arkadan benim araca çarpmışlar %100 hatalı karşı taraf fakat aracımda 2000 tl civarı hasar kaydı vardı. Bendeyken arkadan çarptılar 1065 tl civarı yine yansıdı sonuçta aracınızda başka sebebten de olsa değişen oluyor veya işlem oluyor. Bu benim düşüncem. Mehmet abi konuları çok daha iyi bilmekte sonuçta.

Şimdi anladım bahsettiğinizi Arif bey... TAbi yapılan işlemlerin fiyat olarak yansıması çok normal... Fakat benim sorunum yapmadığım bir kazanın bana yansıması... :D 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erkut Uysal yazdı:

Şimdi anladım bahsettiğinizi Arif bey... TAbi yapılan işlemlerin fiyat olarak yansıması çok normal... Fakat benim sorunum yapmadığım bir kazanın bana yansıması... :D 

Ben o zaman olayı yanlış anladım kusura bakmayın😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Benim önceki aracımda hiç hasar kaydı yoktu,pideci aracı bana yandan gelip çarptı.

KTT tutanağı düzenleyip adam hatasını kabul etti.

ben aracı servis yerine tanıdığım kaportacıya bıraktım,tabi karşı tarafın sigortasının kaportacımla anlaşması yoktu.

karşı tarafın sigorta eksperi kaportacımla tamir masrafı konusunda 400 tl ye anlaştı.

Kaportacı benim aracımı yaptı,parada benim hesabıma yattı,bende tamircime elden verdim.

sonuç olarak ortada ben fatura falan görmedim,aracım tramerine 1 adet kaza;çarpma yazdı,herhangi bir ödeme bedeli yazmadı.

Eğerki sigortanın kaportacımla anlaşması olsaydı fatura oluşacaktı,o zaman ödenen bedel tramerde gözükecekti.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kutluay Selçuk yazdı:

Eğerki sigortanın kaportacımla anlaşması olsaydı fatura oluşacaktı,o zaman ödenen bedel tramerde gözükecekti.

Karşının verdiği hasar miktarları gözükmüyor maalesef. Sasece kaza çarpma vs yazıyor.

@Mehmet Ozyurek doğru olmam lazım ama, teyit edebilir misin?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigorta sektörümde belge düzeni işi biraz garip.
Eksperin beyanı esastır. Fatıra önemsizdir.
Karşının verdiği hasar miktarları gözükmüyor maalesef. Sasece kaza çarpma vs yazıyor.
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] doğru olmam lazım ama, teyit edebilir misin?

Kasko harici hasar dosyalarında her aracın hasarı kendinde görünmeli ama kaskosu yoksa kusurlu tarafın hasarı hiç görünmüyor.

Kusursuz tarafta hasar ve bedel olmasına rağmen, karşının trafiğinden yapılınca da herhangi bir rakam görünmüyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mustafa Yumuşak
Mehmet Ozyurek yazdı:

Düzeltilir yani. 

Mehmet hocam aracımın arka camı kırılmıştı servis cam kırılması şeklinde kayıt açtı fakat e devletten sorguladığımda çarpma şeklinde gözüküyor ben herhangi bir kaza yapmadım oysaki. kasko şirketimi aradım o sbm ye attı topu onları aradım bizde çarpma çarpışma ve devrilme şeklinde girilir diyor hasarlar bu durumun düzeltilmesi mümkün mü? Başına bu tarz bir durum gelmiş tecrübe sahibi arkadaşlar da yazarsa sevinirim sbm nin yanıtı tatmin etmedi çünkü bildiğim kadarıyla park halinde çarpma gibi seçeneklerde vardı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kusursuz tarafta hasar ve bedel olmasına rağmen, karşının trafiğinden yapılınca da herhangi bir rakam görünmüyor.

Görünür.
Sigortadan ödeme varsa. Her aracın hasarı kendine yazılır.

Vesile ile bilgi vereyim. İlanlarda gördüğümüz karşının hasarı yansıdı vs yorumları yanlıştır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak
Mustafa Yumuşak yazdı:

Mehmet hocam aracımın arka camı kırılmıştı servis cam kırılması şeklinde kayıt açtı fakat e devletten sorguladığımda çarpma şeklinde gözüküyor ben herhangi bir kaza yapmadım oysaki. kasko şirketimi aradım o sbm ye attı topu onları aradım bizde çarpma çarpışma ve devrilme şeklinde girilir diyor hasarlar bu durumun düzeltilmesi mümkün mü? Başına bu tarz bir durum gelmiş tecrübe sahibi arkadaşlar da yazarsa sevinirim sbm nin yanıtı tatmin etmedi çünkü bildiğim kadarıyla park halinde çarpma gibi seçeneklerde vardı veya cam değişimi diye yazamaz mı? 

Mehmet hocam aracımın arka camı kırılmıştı servis cam kırılması şeklinde kayıt açtı fakat e devletten sorguladığımda çarpma şeklinde gözüküyor ben herhangi bir kaza yapmadım oysaki. kasko şirketimi aradım o sbm ye attı topu onları aradım bizde çarpma çarpışma ve devrilme şeklinde girilir diyor hasarlar bu durumun düzeltilmesi mümkün mü? Başına bu tarz bir durum gelmiş tecrübe sahibi arkadaşlar da yazarsa sevinirim sbm nin yanıtı tatmin etmedi çünkü bildiğim kadarıyla park halinde çarpma gibi seçeneklerde vardı veya cam değişimi diye yazamaz mı? 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Ben kaskocuma sorduğum zaman tramerde Cam değişimi diye çıkar dedi. Acaba Çarpışma mı çıkıyor yoksa bir bildiği var mıdır?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Hocam ben Kayseri Aykan da açtırdım kaydımı çalışan arkadaş cam kırılması şeklinde açtı ve bana gösterdi ama şimdi e devlet üzerinden kasko poliçemdeki hasarı görüntülediğimde çarpma şeklinde gözüküyor hdi sigorta ile iletişime geçtim ama bu şekilde gözükür detay sorgulaması yapıldığında cam değişimi çıkar diyor fakat kaza olmadığı halde kaza şeklinde çıkması doğru değil bence direkt cam kırılması yazan var mı veya düzeltilebilir mi merak ettiğim için sordum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mais Jannataliyev yazdı:

Ben kaskocuma sorduğum zaman tramerde Cam değişimi diye çıkar dedi. Acaba Çarpışma mı çıkıyor yoksa bir bildiği var mıdır?

Kime sordun ben öyle bir şey demedim :)

Mustafa Yumuşak yazdı:

Mehmet hocam aracımın arka camı kırılmıştı servis cam kırılması şeklinde kayıt açtı fakat e devletten sorguladığımda çarpma şeklinde gözüküyor ben herhangi bir kaza yapmadım oysaki. kasko şirketimi aradım o sbm ye attı topu onları aradım bizde çarpma çarpışma ve devrilme şeklinde girilir diyor hasarlar bu durumun düzeltilmesi mümkün mü? Başına bu tarz bir durum gelmiş tecrübe sahibi arkadaşlar da yazarsa sevinirim sbm nin yanıtı tatmin etmedi çünkü bildiğim kadarıyla park halinde çarpma gibi seçeneklerde vardı veya cam değişimi diye yazamaz mı? 

Ben bu güne kadar binlerce araç geçmişi sorguladım ve hiç cam hasarı görmedim. 

Tramere çarpma çarpışma olarak yansır. Detaylarını sigorta şirketleri görür, buna göre hasarsızlığı düzenlerler. 

Mustafa Yumuşak yazdı:

Hocam ben Kayseri Aykan da açtırdım kaydımı çalışan arkadaş cam kırılması şeklinde açtı ve bana gösterdi ama şimdi e devlet üzerinden kasko poliçemdeki hasarı görüntülediğimde çarpma şeklinde gözüküyor hdi sigorta ile iletişime geçtim ama bu şekilde gözükür detay sorgulaması yapıldığında cam değişimi çıkar diyor fakat kaza olmadığı halde kaza şeklinde çıkması doğru değil bence direkt cam kırılması yazan var mı veya düzeltilebilir mi merak ettiğim için sordum. 

O da kazadır.. Kuş da çarpsa kazadır. 

Bir çarpma olmadan cam kırılmaz. Çizikten değiştiyseniz bu da zaten kasko teminatında değildir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Anladım hocam teşekkür ederim peki bu cam hasarı poliçe yenileme dönemim geldiğinde diğer kasko şirketlerinden alınacak olan teklifi etkiler mi teklifin yüksek çıkması gibi bir durum olur mu çünkü bir kasko şirketine zorunlu olarak bağlı olmak istemiyorum. Birde bu durum çarpma şeklinde gözüktüğü için trafik sigortası poliçemde de artış olur mu? 

Bu arada camım park halinde patlamıştı bari park halinde çarpma yazsalardı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Yumuşak yazdı:

Anladım hocam teşekkür ederim peki bu cam hasarı poliçe yenileme dönemim geldiğinde diğer kasko şirketlerinden alınacak olan teklifi etkiler mi teklifin yüksek çıkması gibi bir durum olur mu çünkü bir kasko şirketine zorunlu olarak bağlı olmak istemiyorum. Birde bu durum çarpma şeklinde gözüktüğü için trafik sigortası poliçemde de artış olur mu? 

Bu arada camım park halinde patlamıştı bari park halinde çarpma yazsalardı :)

Sigorta şirketleri detayını görür. Cam hasarı ise genelde bir cam hasarı hasarsızlığı bozmaz.. 

Hayır Mustafa Bey. trafik sigortanız herhangi bir şekilde etkilenmez. 

Park halince çarpma sekmesinin altınca cam kırılması yoktur muhtemelen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yumuşak

Evet poliçemde zaten yılda bir cam yetkili serviste ücretsiz olarak değişme ve hasarsızlığı bozmama şartı var ama diğerleri o şekilde işlem yapar mı bilmiyorum kasko mu banka aracılığı ile yaptırdığım için bu soruları soracak bir muhatap bulamamıştım ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Keşke cam değişimini kaskodan Orjinal mi kaskodan yan sanayi mi yoksa kendi cebimden mi yaptırsam ikilemini yaşadığım dönemde de yazsaymışım buraya belki anlaşmalı serviste yan sanayi cam taktırsam çıkmaz mıydı acaba diye düşünmeden edemedim 😃

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...