İçeriğe Yönlendir

Honda-E Konsept Üretime Hazır

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Bir süredir bu arabanın testleri düşmeye başladı. Bir zamanlar kullandığım eski arabama benzediği içim sempatimi kazandı. İçi komple lcd ekranlarla dolu. Hatta dikiz aynaları kameralı.

Aracın içi hoş fakat elektrik menzili vasat. Şarj hızı ise vasatında altında.  Araba çok yavaş şarj oluyor. 

90 km hızla yapılan teste sadece 190 km menzile ulaşmış. 

Bjorn nyland bu araba ile 1000 km challenge yapmak istemedi ama anketlerde sürekli oy alınca 1000 km challenge yaptı. 180 km menzilli 30 kw şarj hızı ile 14 defa şarj ederek 16 saate 1000 km yolu tamamladı. Araba çok şirin , şarj hızı düşük olması ve şarj kapasitesininde düşüklüğü çok kötü değil. Bjorn  zamana oynadığı için optimum şarj ederek ( %60 %75 ) şarj istasyonları arası 110 km ve üzeri süratlerde katedildiği için 14 defa şarj etti. Arabanın üstünde 220 volt elektrik prizi var. Bu prize taktığı mikrodalga fırını ile hazır sıcak yemek imkanı yarattı. Ben arabayı çok sevdim. Menzil ve şarj hızının çok proplem olmadığını düşünüyorum. Fiyatı ucuz olursa alınır. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arada belirtmek lazım Volkswagen e-golf den sadece 30 dakika daha geç 1000 km yarışını tamamladı ve sonuncu oldu .

Şarj hızının vasatlığı burdan görülüyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şehir içi için dizayn edilmiş olmalı.. Fazlaca yeterli değerler. Uzun yol derdi olsa hızlı şarja uygun batarya konabilir.. Bununda maliyeti ciddi yüksek olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Tüketim Tesla dan iyi, boyut olarak kıyaslanmaz tabi ama güzel değerler. Servet abinin dediği gibi şehir içi için daha mantıklı bir araç.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Jeep yapsa bu kadar benzer 😃

VW yapsa benzer miydi? 😂

ylrJuF.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Furkan Sumer yazdı:

VW yapsa benzer miydi? 😂

Onun tadı var 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...