İçeriğe Yönlendir

Ka - Hararet, Su Eksiltme Sorunu

Tolga Uç

Recommended Posts

Turgut Yıldırım

Arkadaşlar Bu fanın çalışıp çalışmadığını nasıl test edebiliriz. Ben bu arabayı aldığımdan beri farklı bir ses fan sesi vs duymadım. Çok mu sessiz çalışıyor acaba yoksa çalışınca bariz mi duyuluyor şahin doğanlardaki gibi.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

fan açmaz ise hararet yapar ve ışık yanar fan açıyordur kesin, 5km kadar kullandıktan sonra stop etmeden kaputu açıp radyotörün arkasında kalan fana bakıp çalıştıgını görebilirsin sanırım..

Yorum bağlantısı
Turgut Yıldırım

fan açmaz ise hararet yapar ve ışık yanar fan açıyordur kesin, 5km kadar kullandıktan sonra stop etmeden kaputu açıp radyotörün arkasında kalan fana bakıp çalıştıgını görebilirsin sanırım..

Radyatörün arkasını görebilir miyim üstten yandan emin değilim ama bakayım bi

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

Radyatörün arkasını görebilir miyim üstten yandan emin değilim ama bakayım bi

Evet görebilirsiniz fanın açıp açmadığınıda araç hareket halinde değil iken gaza arada bir yüklenip 5 dk bekleyin muhakkak açacaktır

kaput da açık olacağından sesini bariz şekilde duyacaksınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alkım Hoşgör

Sağ ön tekere çok yakın kalınca bir hortum değişti, sağ ön tekere yakın sanırım bu tekerin sağa sola dönmesi ile ilgili parçalardan birinin hemen üstündeki hortum onarıldı. Su deposu değişti. Sanırım şu an kaçak yok. Ama artık ford ka'dan ayrılıyorum. Moralim bozuk. Cuma günü satışını veriyorum. Kapora aldım arabadan ayrılmak istemiyorum....

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Özgür Anıl

merhaba :) 

Bugün arabamı maalesef bir arkadaşıma verdim 40-50 km gidip gelmesi gereken yer vardı.Giderken klima açık iken hararet lambası yanmış.Suyu yağı tamdı.Hafif bir koku geldi dedi.Kaputu açmış şu an bekliyor.Borularda vs de sıkıntı görülmüyor diyor.Ne yapmam lazım? Sani bey umarım buralardasınız 

Yorum bağlantısı
Özgür Anıl

Fana bakarken sakın elinizi falan sokmayın, parçalar...

burdamısınız ?

Yorum bağlantısı
Özgür Anıl

Bugün arabamı maalesef bir arkadaşıma verdim 40-50 km gidip gelmesi gereken yer vardı.Giderken klima açık iken hararet lambası yanmış.Suyu yağı tamdı.Hafif bir koku geldi dedi.Kaputu açmış şu an bekliyor.Borularda vs de sıkıntı görülmüyor diyor.Ne yapmam lazım?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bugün arabamı maalesef bir arkadaşıma verdim 40-50 km gidip gelmesi gereken yer vardı.Giderken klima açık iken hararet lambası yanmış.Suyu yağı tamdı.Hafif bir koku geldi dedi.Kaputu açmış şu an bekliyor.Borularda vs de sıkıntı görülmüyor diyor.Ne yapmam lazım?

Klima açılınca fan çalışıyor mu?

Boruları tutsun, soğuk olan var mı?

Yorum bağlantısı
Özgür Anıl

arabayı çektik sanayiye..motor soğusun bakalım dediler.adam çalıştırdı baktı büyük ihtimal kapak contası yanmıştır dedi..

Yorum bağlantısı
Can Göze

beyler radyator değiştirin yada sisletin ben sisletmek icin actirdim icindekiler inananmadik pasdan kum olmus 2 kanal aciıktı digerleri hep tıkalı ve sislenmedi yenisi aldim su an araba cok rahatları hortumler sert değil basınç dustu aracta eskiden radyator tıkalı ıken su donmuyo bu yuzden basınc oluyo hortumler sert ve sis oluyor ve hortum arada fırlıyo buna dikkat edin ve antifiriz kesin koyun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aynen dediğiniz gibi radyatör tıkalıymış değişiyor bugün..

Geçmiş olsun.

Subap ayarı ile sonrasında silindir kompresyon kontrolü yaptırın derim. KA'nın motoru hararete dayanıklıdır, 2-3 kere görmeden kolay kolay yamulmuyor motor.

Yorum bağlantısı
ismail alsancak

selam arkadaşlar bana bir yardımda bulunun başlık açmadım buranın devamına yazayım dedim.

• 5-6 ay önce arabamın radyatörünü değiştirdim fan çalışır faziyettte idi usta son kontrolleri yaptığında. Dün gece ise Kocaelinden İstanbul istikametine dönüşte trafiğin yoğunluğundan dolayı araç hararet yaptı İlk önce dumanları fark ettim sonra baktığımda hararet ışığı yanıp sönüyordu. Gece boyu uğraşmamıza rağmen biz halledemedik araca baktığım ve yaptığım kontrollerde ise radyatör fanı çalışmıyordu. Biz 4 saat kadar aracı soğuttuktan sonra suyunu tamamlayıp kalan 80 km yolu tamamlamaya çalıştık ve bir şekilde tamamladık. Sabah ilk işim herhangi bir usta bulup araca baktırmak oldu sıkıntı yok dedi sonra uzun uğraşlar sonucu aracın Fan Rolesinde arıza olduğunu tespit etti(k) . Hararet yapmaması için aracın fanını otomatik olacak şekilde kabloyla bağlatıp yola devam ettim. Ümraniye sanayide ise aramalarıma rağmen bir türlü Fan Rolesini bulamadım eğer ki Fan Rolesini bulursam sorunum kısmen çözülmüş olacak.
  • Diğer bir mevzu ise ; Araç forumda da incelediğim gibi ışıklarda beklerken (sanayiden eve dönüş esnasında) stop edecek gibi oldu gaz verince ise durum normale döndü nedeni başka ne olabilir ??

Lütfen yardımcı olun. Fan Rolesi bulamadım Ümraniye sanayisinde nerden nasıl temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
ismail alsancak

sani bey ben istanbulda yaşıyorum binek araçlara karşı çok acemi sayılırım merkez oto nerde ve nasıl irtibata geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sani bey ben istanbulda yaşıyorum binek araçlara karşı çok acemi sayılırım merkez oto nerde ve nasıl irtibata geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.yedekparcaford.com/

Ayrıca araçtan anlamıyorsanız doğru ustayı bulmanızı öneririm. Osman ile Fatih ustaları öneririm. Nokta atışı sorunlarınızı çözeceklerdir.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/223690-osman-ve-fatih-maslakta-no-name-servis/

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

tüm forumun tavsiyesi osman usta,  zamanım olsa bende maslağa gidip bende göstericem aracı.

Yorum bağlantısı
ismail alsancak

arkadaşlar osman ustanın dükkanın adı ne ya da nasıl gideriz oraya ben anadolu yakasında yaşıyorum. Sani bey aradım merkez otoyu yok öyle bir parça sizce var mı bir çözüm yolu.

benim aklıma gelen eğer role bulamazsam manuel aç kapa düğmesi taktırmak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Osman usta ya gidin, o halleder. Onceki mesajımda kendisi hakkında bilgi vermiştim.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mustafa Demirr

Merhaba daha önce belki başınıza gelmiştir diye tecrübelerinden yararlanmak  istiyorum.   2000 model Fort Ka aracım var dün Manisa Aydın arası yolculuk yaptım klimam açıktı. Yola çıkmadan önce yağını suyunu kontrol ettim gideceğim yere 15 dakikalık yolum kaldı o anda  seyir halinde iken arabanın arka eksozundan mavi duman çıktığını gördüm hemen sağa çektim baktım su eksilmiş  suyunu tamamladım bir 10 dakika daha gittim ışıklarda durduğunda stop etti marşa bastığımda kontak boşa dönüyor sanki tamirci conta yandığını söyledi ama korkuyorum arabam hurda olmasından :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mavi duman su muydu sizce?

yapılır sıkıntı olmaz. Üçe beşe bakmadan bilen bir ehil ustaya yaptırın derim. Eskisinden güzel olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...