İçeriğe Yönlendir

Yine Renault Yine Kangoo

Ali Gürbüz

Recommended Posts

Ali Gürbüz

Herkese çok teşekkürler. Çok sağolun .

Farlar beyaz cikmis fotoda. Aslında sari halojen.

Osram night braker lazer almayi düşünüyorum . Daha once kullandim uzun far performansı cok basariliydi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

110 hp den chip tuninglidir. Yoksa 90 hp pek de giden bir motor degil.

160a kadar sinek gibi yapışıyor panelvan olanları. Haramda varsa oldu sana roket 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hayırlı olsun güle güle kullanın

160a kadar sinek gibi yapışıyor panelvan olanları. Haramda varsa oldu sana roket 
Benim 105 likte haram a bulaştı bu yaz 2.0tdi ile bayağı peş peşe gittim en sonunda orta şeride geçti . 1.5 DCI beklentilerin üzerinde bir motor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

105 ve 110 iyi. Yakıt sistemi çok sağlam. 90lık olanlar delphi. Çok sessiz enjektör ama yazılım filan riskli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

hayırlı olsun ticariler icinde yakıtı iyi olan bu araç kamyonet oluşu hız limitleri beni herzaman geri plana bıraktı

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
hayırlı olsun ticariler icinde yakıtı iyi olan bu araç kamyonet oluşu hız limitleri beni herzaman geri plana bıraktı
Abi tesekkur ederim.

Hiz limiti otobanda tolerans dahil 121

Duble yolda 110

Hatta ben otobanda sabitleyici de 126 ya ayarlıyorum. Gps de 119-120 gosteriyor.
Daha hic ceza yemedim[emoji3]
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ali Gürbüz

2.5 yıllik orjinal akü bu sabah marş basamadı.
Zaten 1 aydir devamlı yatiyor araç.hafta da 1 veya 2 kere alisverise gidiyordu kisa mesafe.
Takviye ile calistirdim. Sizce bu akü kurtulurmu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gürbüz yazdı:

Zaten 1 aydir devamlı yatiyor araç.hafta da 1 veya 2 kere alisverise gidiyordu kisa mesafe.

1 aydır benim de araba yatıyor. Akşam ortalık sakinleşince gidip marş basmayı deneyeceğim.

Muhtemelen kurtulur şarjla sizinki. Ama diri tutmak lazım aküyü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gürbüz yazdı:

gıygıy yaptıysa takviye ve sonrasında 2 saatlik istanbul gezisi ile kurtulur. şarja bağatmayın ayrıca.

şarja bağlanınca çok yükleniyorlar akü bozuluyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
1 aydır benim de araba yatıyor. Akşam ortalık sakinleşince gidip marş basmayı deneyeceğim. Muhtemelen kurtulur şarjla sizinki. Ama diri tutmak lazım aküyü.

Her alisverise gittigimde 3-4 gunde bir,mars suresinin ufak ufak uzadigini hissediyordum. Her gun araci calistiricam artik .
  gıygıy yaptıysa takviye ve sonrasında 2 saatlik istanbul gezisi ile kurtulur. şarja bağatmayın ayrıca.

şarja bağlanınca çok yükleniyorlar akü bozuluyor 

Giy giy yapmadi hocam. Tek giy da bitti. 

Kangoo kendini korumaya aliyor zaten. Voltaj yetmiyorsa aracin kontağını on konumuna getirdiginizde hicbir uyari isigi yanmiyor bi daha.

Aküyü söktüm .5 dk sonra geri taktim. Gosterge isiklari geri geldi.O sekilde takviye yapabildim. Yoksa takviyeyi de vurdurmayi da kabul etmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

5 10 dakika kafi gelmez. Araçların en tehlikeli hali uyku halde iken çektikleri çok düşük akım. Aküyü fark ettirmeden dibine kadar sömürür. Böyle bir durumda harici şarj yapılmalı. Akü kapasitesinin %5'i ile 16volt görülür ise toplarlar

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Abi kurtkoy- bostanci yaptim 30 gidis 30 gelis 60 km.
Yarinda yapicam . Umarim toparlar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

5 10 dakika kafi gelmez. Araçların en tehlikeli hali uyku halde iken çektikleri çok düşük akım. Aküyü fark ettirmeden dibine kadar sömürür. Böyle bir durumda harici şarj yapılmalı. Akü kapasitesinin %5'i ile 16volt görülür ise toplarlar

Servet abi, Arabayı elle kitlersen alarm devre dışı kalıyormuş. Enerji tasarufu oluyormuş. Bizim cruzede anahtar bozukdu, alarm kendi kendine çalıyordu. Elle kilitleyince alarm iptal oluyordu. 

Anahtarı yaptırınca tekrar merkezi kilit ile kitlemeye başlamıştık. 

Buda denenebilir . 

Ali Gürbüz yazdı:

Hocam gündüz vakti kullanmak makbüldür. Yani  elektrik tüketimi minimumda iken giderseniz işe yarar. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeterli olur

Hocam gündüz vakti kullanmak makbüldür. Yani  elektrik tüketimi minimumda iken giderseniz işe yarar. 

Hayır. Reno için fark etmez. Marştan sonra akünün işi kalmaz ve 14.1 volt sabit gerilim ile şarj olur
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Hayır. Reno için fark etmez. Marştan sonra akünün işi kalmaz ve 14.1 volt sabit gerilim ile şarj olur

servet abi Aküyü hizli doldurmak icin yolda nasil seyir etmek gerekir.

Hicbir elektronik acik degil diye dusunelim (far klima teyp vs) 80 km hızla 6. Vites gitmek mi daha hizli doldurur aküyü yoksa daha yuksek devirli sürmek mi?

@Ali Darbaz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alternatör devir ve hızdan bağımsız tip ise rölanti kafi.. Misal reno. Ölçü aleti ile ölçerek anlaşılır

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Aracı 2 gün üst üste 100 km kullandim.
Sadece dün yattı. Şimdi bir kontrol ettim gene marş basamadı.herhalde bu akü daha iflah olmaz.d674de3d4124413edeec123d325b3e45.jpg75ccd843f75423511e4b6254beb1bee2.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Garanti aralık ayında doluyor.
Sence garantiye girermi abi 2.5 yıllık akü?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gürbüz yazdı:

servet abi Aküyü hizli doldurmak icin yolda nasil seyir etmek gerekir.

Hicbir elektronik acik degil diye dusunelim (far klima teyp vs) 80 km hızla 6. Vites gitmek mi daha hizli doldurur aküyü yoksa daha yuksek devirli sürmek mi?

@Ali Darbaz

Bana seslenmişinde yeni gördüm. Bende ams var. Farklılık gösteriyor. Mesela dün full 14.1 volt ile çalıştı. 

@Servet Aydın abi devir yüksek olunca, üretlen amperde yükselmiyor mu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayır. Alternatör sabit devir ile değişken akım üretebilir. İlkel olanlar hariç

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Şansımı deneyeyim o zaman.
Belli olmaz renault bu[emoji3]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...