İçeriğe Yönlendir

4 Mevsim Lastik Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
Coşkun Basan yazdı:
Mustafa Karaca yazdı:
Nerde kullanıyorsunuz peki 

İstanbul

Ankara ile benzer bir yer değil. Keşke olsaydı tecrübeleriniz çok işime yarardı 😊 teşekkür ederim yorumlarınız için. 

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Demek ki bir yaz bir kış görünce diğer yaza pek esprisi kalmıyor lastiğin. Görünen o ki 4 mevsim lastik hevesim kursağımda kalacak 😊

Arif Aykın yazdı:

Doğru söylüyorsunuz Ankara düz gibi ama yokuşu da bitmiyor 😃 bir de meşhur ayazımız var onu hiç karıştırmayalım şimdi. 

Servet Aydın yazdı:

Yüzbin verip lastikte cimrilik yapmayın millet

Milyar verdiğimiz telefona ucuz kılıf alırız. Milyar verip aldığımız arabada kasko dan kaçınırız. Lastikte kaçınma sebebimiz de bu olsa gerek 😃

Metin Uzunoğlu yazdı:

Ayakkabı hesabı doğru yanlış yeri yok ama şöyle bir durum var: "bütçe". Bütçe uygun olsa en iyisinden 2 takım lastik alırım ve en iyisinden bir takım jant alıp yazlık kışlık jantla birlikte değiştiririm. Ama insan bazen, malesef, küçük hesaplar yapmak zorunda kalıyor. 

Mehmet Göktürk yazdı:

kış gelmiş ne yapacan?

Aynen öyle kış geliyor ne yapacağız bakalım. Doğal Gaz elektrik coşmaya başlar yavaştan yavaştan. Bir de arabanın kışlık bakımları vs. İnşallah hesapsız harcamalar çıkmaz kimseye 😊

Muhittin Kaplan yazdı:

Ayakkabıyı nasıl alacağız o zaman ?
Ya lastik ya ayakkabı, zira 2000 bin var cebimizde.

Kış geliyor abi yavaştan bot veya çizme bakalım en güzeli 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Öyle durumda sadece kışlık lastik alırım.

Muhittin Kaplan yazdı:

Ayakkabıyı nasıl alacağız o zaman ?
Ya lastik ya ayakkabı, zira 2000 bin var cebimizde.

Lastikçim yaz kış kışlık lastik kullanıyorum dedi. Sıkıntı yapmıyor mu diye sorunca yazın çok hızlı araç kullanmıyorum zaten her yerde radar var dedi.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Şu da varki ne sebeple olursa olsun kışın kışlık lastik takmadığımızda trafikte kendimizin ve trafiktekilerin hayatı ile kumar oynuyoruz. En küçük bir buzda karda belki hiç suçu olmayan insanların ölümüne sebep olacağız. Buna hiç ama hiç hakkımız yok. Kışlık lastiğiniz yoksa karlı buzlu günlerde zincir takalım yada trafiğe çıkmayalım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

böyle konuşuyoruz şimdi ama, kazın ayağı öyle değil. 10-15 bin liralık aracı zar zor almış, ayda birkaç yüz liralık benzin alabilen bakımı bile zor yaptırabilen insanların yaşadığı ülkedeyiz. O insanlar öyle her sene ayakkabı da almıyor. Cebinde para yok, kış gelmiş ne yapacan?

Ben 2001 de türkiyeye geldim kış lastiği nedir bilmeden bagajda zincirle 9 sene araç kullandım. ford ka da da  kış lastiği kullanmadım. Daha sonra fusion aldığımızda bir süre yenileri ikişer ikişer alır ama hızlı değiştirirdim. Zaten eskiden buzdolabı da yoktu memlekette.

Hocam yok artık öyle insan. Cepteki telefon ile iki set lastik alınıyor artık. Yarın start veriyoruz okulda. Artık gelirim arada bir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Servet Aydın yazdı:

Hocam yok artık öyle insan. Cepteki telefon ile iki set lastik alınıyor artık. Yarın start veriyoruz okulda. Artık gelirim arada bir 

şimdi ben,m lastikler m+s karda kullanılır diyor Çağlar bey ben de 4 jant ve kışlık lastik alayım sök tak sıkıntısı olmasın diyorum hangimiz haklıyız sayın king

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Keskin yazdı:

şimdi ben,m lastikler m+s karda kullanılır diyor Çağlar bey ben de 4 jant ve kışlık lastik alayım sök tak sıkıntısı olmasın diyorum hangimiz haklıyız sayın king

Tabi ki sen haklısın. Lr2 olacak kış lastiği olmayacak 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kışlık lastiğin iyisi yazın da kullanılır ama çok çabuk eskir ve kenarlarından kopar. kışlık lastiğin kötüsü markasından bağımsız şekilde, yeni ıslanan düzügn zeminde buzdaki gibi kayıyor. mesela lassa nın bazı kışlık lastikleri oldukça iyiydi. 4. jenerasyon kışlık lastikleri kışın iyi ancak asvaltta korkunçlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

kışın stepneye bile kış lastiği takarım, zaten yaz kış aynı jantla da gezemem, hatta kışları kokpit tasrımını bile değiştiriyorum , modifiye suç değil yaşam biçimidir

vesile ile kış farlarım bile komple başka :crazy:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Çağlar Bayur yazdı:

kışın stepneye bile kış lastiği takarım, zaten yaz kış aynı jantla da gezemem, hatta kışları kokpit tasrımını bile değiştiriyorum , modifiye suç değil yaşam biçimidir

vesile ile kış farlarım bile komple başka :crazy:

Kışlık jantlarını görmek isteriz orjinal mi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Keskin yazdı:

Mk3 jantı almış diye duydum 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Lastik alacak parası yoksa bir zahmet araç almasın. İlk kazamı denizlide yapmıştım  20/09/2015. Yağmurluydu hava ve bayram için yola çıkmış 3 aileyi mağdur eden kabak lastikle duramayan ve duran 3 araca arkadan çarpan albea sürücüsüydü...

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Lastik alacak parası yoksa bir zahmet araç almasın. İlk kazamı denizlide yapmıştım  20/09/2015. Yağmurluydu hava ve bayram için yola çıkmış 3 aileyi mağdur eden kabak lastikle duramayan ve duran 3 araca arkadan çarpan albea sürücüsüydü...

Böyle bir şeye sizin karar vermeniz mümkün değil. Kazaya neden olmak kötü elbette kimse istemez. Ama parası yoksa bir zahmet araç almasın diyorsanız bende size paranız iyi ve güvenli arabaya yetmiyorsa araba almayın diyebilirim 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Evren Erakçora yazdı:

Kabak lastikle gezmek yasak , kural bu.

Kabak lastikle gezelim konusu olmadı şu ana kadar 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Konu sahibi olduğunuz için alındınız sanırım ama ben 10-15 liralık arabaya binen var lastik alamayabiliyor yazanlara cevaben yazmıştım. Güvenli araba konusu ise garip bir karşılaştırma olmuş.

Konuya gelirsek Antalya Korkuteli nde oturan kayın pederin dobloya falken as210 4 mevsim aldık, kışın kar yağmadı test edemedik ama yazın sıkıntısız kullandılar.

İstanbulda Nokian weatherproof kullanan arkadaşta memnundu ama Ankara da ne kadar iş yapar bilmiyorum.

Bİrde şu 8 lastik 4 lastik olayı da yanlış bence. 4 mevsim alınca 3 sene 45 binde lastikler biter bende ama ayrı ayrı olunca 5 6 sene kullanılabilir set. Uzun vadede 8 lastik daha uyguna gelir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Konu sahibi olduğunuz için alındınız sanırım ama ben 10-15 liralık arabaya binen var lastik alamayabiliyor yazanlara cevaben yazmıştım. Güvenli araba konusu ise garip bir karşılaştırma olmuş.

Konuya gelirsek Antalya Korkuteli nde oturan kayın pederin dobloya falken as210 4 mevsim aldık, kışın kar yağmadı test edemedik ama yazın sıkıntısız kullandılar.

İstanbulda Nokian weatherproof kullanan arkadaşta memnundu ama Ankara da ne kadar iş yapar bilmiyorum.

Bİrde şu 8 lastik 4 lastik olayı da yanlış bence. 4 mevsim alınca 3 sene 45 binde lastikler biter bende ama ayrı ayrı olunca 5 6 sene kullanılabilir set. Uzun vadede 8 lastik daha uyguna gelir.

Bizden bir tık zengin olan bizim arabayı beğenmez aldığınız sıfır lastiği bile beğenmez mesela. Her zaman iyinin iyisi vardır. 

Konu sahibi olunca hedefsiz mesajları kendime alınmam normaldir sanırım. 

Avrupa da iş yapıyor diye biliyorum 4 mevsim lastikleri ama oranın iklimi Ankaradan çok farklı. 

8lastik olayında sonlara doğru bayat lastik oluyor mesela ama 4 mevsimde sürekli taze lastik kullanmış oluruz. Hem taze lastik güvenli olur hemde ucuza gelir 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

replika vida bile sokmam kapımdan tabii ki orjinal

Mustafa Karaca yazdı:

Avrupa da iş yapıyor diye biliyorum 4 mevsim lastikleri ama oranın iklimi Ankaradan çok farklı. 

oradki iklim ceza iklimi, alışırız biz de ceza gelince

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Çağlar Bayur yazdı:

oradki iklim ceza iklimi, alışırız biz de ceza gelince

4 mevsim lastik de kış sertifikalı sonuçta o yüzden ceza olmaz bence 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Talha Bilgi

Konuyu hortlatmış olacağım ama kafama takıldı... Arkadan itişli bir araçta w124 4 mevsim lastik sizce iş görürmü ? Benim yaz lastiklerim bu sene idare eder ama seneye zor. Kışın kış lastiği de muhakkak alırım hem kendi can güvenliğim hem trafiktekiler için...  Konya merkezde  son 2 kış çok kurak geçti en son 3 sene evvel iyi kar yağdı oda bir kaç gün kaldı merkezde

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yazın yaz lastiği gibi olmaz kışın kış lastiği gibi olmaz. Dört mevsim böyle bir şey. Ortaya karışık

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Michelin CrossClimate kış performansı olarak güzel bir lastik ama yaz performansı için kötü yorumlar okudum. Kendim Fusion'da kullanıyorum, kışın memnundum ama patinaja bazı şartlarda hızlı düşüyor. Frenleme 80 bin yol yapmış lastiklerden sonra elbet güzeldi o yüzden kıyas yapamam ama konfor ve frenlemede iyileşmişti Turanza T001'lere göre. Kışı sert olmayan iklimlerin lastiği.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Gedik

Merhabalar. Babamda 2009 model 90 ps Ford Tourneo Connect araç var. Lastikleri baya eskidi. Aracı senede 10 bin km kullanıyor ve neredeyse hepsi uzun yol. Köyde yaşıyor. Her sene yazlık ve kışlık değiştirmekten bıkmış. Hazır yazlık lastikleri de yıpranmışken 4 mevsim lastik alayım dedi. Yozgat'ta yaşıyor, yerine göre bazen çok kar yağabiliyor don olabiliyor. 

Bölgeye göre 4 mevsim önerir misiniz? Önerirseniz hangi 4 mevsim lastiği önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sadece Goodyear 4 season keser sizi sanırım, aslında kış lastiği paklarda dört mevsim olarak yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Murat Gedik yazdı:

Merhabalar. Babamda 2009 model 90 ps Ford Tourneo Connect araç var. Lastikleri baya eskidi. Aracı senede 10 bin km kullanıyor ve neredeyse hepsi uzun yol. Köyde yaşıyor. Her sene yazlık ve kışlık değiştirmekten bıkmış. Hazır yazlık lastikleri de yıpranmışken 4 mevsim lastik alayım dedi. Yozgat'ta yaşıyor, yerine göre bazen çok kar yağabiliyor don olabiliyor. 

Bölgeye göre 4 mevsim önerir misiniz? Önerirseniz hangi 4 mevsim lastiği önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim. 

Goodyear Vector 4 Seasons. Gerçek 4 mevsim lastiği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...