İçeriğe Yönlendir

Leon FR Kış Lastiği Tercihi

Oğulcan Akıncıoğlu

Leon fr kış lastiği tercihi  

24 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Servet Aydın
Mert Gulkokan yazdı:

Karla kaplı yerlerde yarış koşan ralli araçlarında ince taban kullanılınca öyle düşündük sanırım :)

At nalı gibi çivileri var onların. Onlar sürtünmeyi hesaplıyor. 

Kaldı ki hiçte ince değiller 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ne kadar baskı artar ise o kadar zemindeki kar ezilir ve buza dönüşür. Derine inince zemine ulaşma yok. 

Ayakkabı 42 numara kışlık. Karda yürüyorum. Çıkardım 45 numara giyindim. Daha fazla yüzey teması ile botun dişleri tutunmayı arttıracak 

"Tomasz Młodawski, Michelin Polonya üretim müdürü:

Kış lastikleri için yaz lastiğinden farklı daha dar tabanlı lastik kullanmanız önerilmez. Artık yaz ve kış lastiklerinde aynı ebatı kullanmak daha çok tercih edilen yöntemdir(otomobil üreticisi tarafından onaylanmış olan lastik ebatı). Kış için lastiklerin genişliğini daraltmak karla kaplı yollarda ve buzlu yollarda temas yüzeyinin azalması nedeniyle daha düşük çekişe,daha düşük fren performansına neden olur." 

Alıntıdır 

ilk ceo hatası değil, IBM  müdürü de tüm dünyada 6-8 adet bilgisayar satılır demişti

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

0:44 sonrası en dar olan 195 e övgüler yağmakta

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Lastik markası şu olacak gibi kullananlar memnun , öncesinde michelin alpin a4 kullandım ibizada hiç sıkıntı çekmedim.

https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-22540-r18-92v-xl-wr-d4-kis-lastigi-2018-P370138744

Ebata karar verip duruma göre jant bulmam gerekiyor. Yan sanayi jantlarada güvenemiyorum :rolleyes:

Winter is coming ! :koskos:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

0:44 sonrası en dar olan 195 e övgüler yağmakta

Düne kadar adac yanlı diyordun noldu düzeldi mi 🍆

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Düne kadar adac yanlı diyordun noldu düzeldi mi 🍆

parayı veren ürünün reklamını yapar o normal, bunda marka yok. video da örnek olarak yani dar iyidir

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Kış lastiğinde ben petlastan da memnum hiç sorun yaratmadı Servet abi lassa snowayi de söylüyor iyi diye
Bütçe dahilinde bakarsın artık ama 16 style jantlarını kovalamaya başla derim

Bu var,

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-volswagen-seat-audi-skoda-5x112-16-orjinal-726297911/detay

Bide bu, 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-vw-volkswagen-jetta-passat-16-inc-jant-kapak-takim-5x112-686221694/detay

Kara jantın tipi daha iyi :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

parayı veren ürünün reklamını yapar o normal, bunda marka yok. video da örnek olarak yani dar iyidir

Pekala, karın yağmasını bekleyelim. Parasını verip 4 tane aynı marka dar ve geniş teker alacağım. Testin sonucunda kazanırsam alırım lastiklerin parasını. Videolu mangallı hemde. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Pekala, karın yağmasını bekleyelim. Parasını verip 4 tane aynı marka dar ve geniş teker alacağım. Testin sonucunda kazanırsam alırım lastiklerin parasını. Videolu mangallı hemde. 

Hamburg ta pistte yapılırsa olur

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

https://www.pkw.de/ratgeber/wartung-pflege/winterreifen-breit-oder-schmal

adac değil ama hamburg ta ki GTÜ anlatımı..

detayda genişin de darında avantaj dezavantajı olduğu yerler var, ama vesile ile hamburg u görmüş ein hamburgerin yemiş oluruz dedim.

testte özetle: kışın manyaq gibi kuru zeminde gidene geniş lazım, karda yağmurda dar lazım. demekte.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

makul, fiesta 1.1 ile katılırım, 4x4 audinin kaldığı yerde devam ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kar panteri olur kendileri,,, 2011 kokpiti de bulayım hele

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Fenada durmuyor hani :nargile:

575f3a7d390.jpeg

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Kış lastikleri için yaz lastiğinden farklı daha dar tabanlı lastik kullanmanız önerilmez.

Ama fillandiya kış rallisi gibi yarışlarda dar çivili lastik kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ama fillandiya kış rallisi gibi yarışlarda dar çivili lastik kullanıyorlar.

Onların yürüdüğü 4x4 gücü ile kar lastiğin altında buzu atomlara ayrılıyor. Bizde 30 km ile 5 dereceyi nasıl çıkarız düşüncesi içindeyiz :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ken block felan milyon avro parçalıyor gık diyen yok

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. nedir lastik.. ?

Bana da lazım. 

215/50 r17 Petlas kış lastik takımı var. Diş derinliği çok iyi biri 2015, üçü 2013 üretimi. Hiç kullanmadım bu kış siftah yapacağım nasip olursa. Satmayı düşünme sebebim yeni mondiye (235/50 r17) bir beden küçük geliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

ken block felan milyon avro parçalıyor gık diyen yok

Yazık bize 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
215/50 r17 Petlas kış lastik takımı var. Diş derinliği çok iyi biri 2015, üçü 2013 üretimi. Hiç kullanmadım bu kış siftah yapacağım nasip olursa. Satmayı düşünme sebebim yeni mondiye (235/50 r17) bir beden küçük geliyor.

205/55R16 dan %2 daha büyük. Teknik olarak kullanılabilir.
Jant yok demi ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Servet Aydın yazdı:

Ne kadar baskı artar ise o kadar zemindeki kar ezilir ve buza dönüşür. Derine inince zemine ulaşma yok. 

Ayakkabı 42 numara kışlık. Karda yürüyorum. Çıkardım 45 numara giyindim. Daha fazla yüzey teması ile botun dişleri tutunmayı arttıracak 

"Tomasz Młodawski, Michelin Polonya üretim müdürü:

Kış lastikleri için yaz lastiğinden farklı daha dar tabanlı lastik kullanmanız önerilmez. Artık yaz ve kış lastiklerinde aynı ebatı kullanmak daha çok tercih edilen yöntemdir(otomobil üreticisi tarafından onaylanmış olan lastik ebatı). Kış için lastiklerin genişliğini daraltmak karla kaplı yollarda ve buzlu yollarda temas yüzeyinin azalması nedeniyle daha düşük çekişe,daha düşük fren performansına neden olur." 

Alıntıdır 

Bunlara baktım bende yazdıklarımdan sonra. Yeni teknoloji lastiklerde yapılan geliştirmelerden habersizmişim meğer 🤔🤔

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

205/55R16 dan %2 daha büyük. Teknik olarak kullanılabilir.
Jant yok demi ?

Jant varda 5x108 ford jantı wv 'ye Uymaz, ayrıca banada lazım ama ford alacağım derseniz "emmiye" yok denmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...